Bridge

Kutassunk fel minden magyar fejlesztésű ZX81/Spectrum programot!
dave

Bridge

Hozzászólás Szerző: dave »

Először is gratulálok az oldalhoz, sok éve passzív szemlélője vagyok az itteni ténykedéseteknek. Nekem nagyon tetszik itt minden, számomra is egy nagyon jó korszak volt a „hőskorszak” imádtam spectrumozni. Sajnos nem sok időm jut hódolni a jó öreg spectrumnak de néha napján a kezembe akad ez az. Ezért is írok most mert nekem megvan a BRIDGE című játék műsoros kazettán. Kicsit tettem vettem a régi cuccaim között és pont a kezembe akadt ez a remekmű. Szívesen elküldöm Nektek, bár még nem digiztem be de hamarosan erre is sort kerítek. Abban kérném a segítségeteket hogy ha bedigiztem valamilyen hangformátumba hogyan készítsek belőle tap file-t. Esetleg abban is adhattok tippet milyen programot használjak a bedigitalizáláshoz milyen beállításokkal stb. Természetesen a kazetta borítót beszkennelem és a kazettát is lefotózom, szívesen elküldöm azt is e-mailben.
dave

Re: Bridge

Szia Bali!

A mai napot rászántam hogy összerakjam a bridge játékkal kapcsolatos dolgokat .Sajnos a régi speccy magnóm látott már szebb napokat is, elég öreg szegény. Bejátszottam a számítógépbe ahogy kérted (44 khz 16 bit) nero WaveEditort használtam hozzá. Tulajdon képen több verziót is készítettem mert arra gondoltam lehet hogy túl erős lesz a jel ezért bejátszottam kicsit „halkabban” is a B oldalon lévő verziót. Elküldöm mindegyiket külön rá lesz írva melyik-melyik. Próbálkoztam nagyon hogy tzx file-t készítsek belőle de valahogy sehogy sem akart összejönni. Cooledit-tel átkonvertáltam voc.-ba és úgy be a maketzx be , elvileg működnie kellene a leírás szerint de sajnos nem ment az emulátorban.(gondolom Te jobban értesz ehhez) Az emulátorba is csak sokadikra tudtam bejátszani magnóról (lehet igazi gépen nem szívtam volna ennyit) így csináltam egy snapshot file-t azt is mellékeltem. Azt a beállítást (magnón) amit sikerült bevinnem a spectaculatorba gyorsan bejátszottam wav.-ba is hátha használhatóbb mint a full kakaón bejátszott Szóval meg tudod nézni melyik használhatóbb, de ha bármi gond van írj nyugodtan szívesen bejátszom újra ha esetleg nem jó mégsem amit küldtem. Remélem minden melléklet átmegy, külön-külön fogom küldeni őket a méret miatt. Elsőnek a képeket küldöm és a snapshot file-t utána a wav.- filet. Az egyik képen rajta van az ára is, megmosolyogtató. Jelezz vissza hogy minden rendben van e. Ha sikerül elkészíteni a tzx file-t küldjetek nekem is egyet, szeretek töltögetni 

Üdvözlettel: Dave
külső borító
külső borító
belső borító
belső borító
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali »

Dave által küldött wav-val megkínlódtam ugyan, de íme a TZX. (makeTZX-szel készítettem de mindenfél szűrő beállításokkal kellett mókolni) Amúgy érdekes a program felépítése, ezt akkoriban gondolom nemigen lehetett másolni, minimum a 49200-as code miatt. :)

Úgy érzem ezért a megmozdulásért Dave-nek jár a Hónap Speccyalistája cím!
NOVO-BRIDGE.tzx
(49.93 KiB) Letöltve 57 alkalommal.
Ár :)
Ár :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri »

Üdv !

Juhhhhúúúúú, ez igazán szép fogás :) Köszönjük dave !!!!!! Főnyeremény ... végre valami előkerült sok-sok év után. És még a szerző neve is megvan, ideje felkutatni, feltenni a magyar fejlesztők közé!

A Füles újságokban mindig néztem a Bridge feladványokat, de mivel nagyszüleim "csak" römizni, kanasztázni tanítottak meg apró gyerekként, így nem hiszem, hogy boldogulni fogok vele.

Majd egyszer, ha nagy leszek, Csory egy pizza mellett elmondja a szabályokat és minden egyebet :) Tényleg, illene valamikor egyet pizzázni megint Óbudán, hogy ehessek finom szuflét!

Pgyuri
dave

Örülök hogy sgíthettem és köszönöm a visszajelzést.Ahogy írtad megkínlódtál:) de lényeg hogy megvan.Nekem is elég nehezen akarta megadni magát a dolog, sokszor bejátszottam mire mire sikerült valami használhatónak remélt anyagot létrehozni belőle.Ahogy emlékszem ez a kazi a nyolcvanas években volt uoljára használva úgyhogy örülök hogy megmentettük ezt a programot.Még most is a netet túrtam hogyan tudnék tzx file-t készíteni de a profikkal nem tudom felvenni a versenyt:)Egyébként próbálkoztam másolással is (copier FM3) de nem mentem messzire vele:)Minden esetre jó volt egy napot foglalkozni vele, megérte.Nélkületek nem tudtam volna megoldani, köszönöm a hozzászólást a fórumban.
dave

Pgyuri hozzászólására reagálva én is utána googléztam a szerzőnek de eddig nem sok minden derült ki számomra.Addig jutottam hogy a bridge-el kapcsolatban összehozta a nevét egy bridge oldalon de sajnos semmilyen spectrumos vagy egyéb programozói vonatkozást nem találtam vele kapcsolatban.Ez csak egy próbálkozás volt de még folytatom amint időm engedi hátha megtaláljuk:)
Pgyuri
Alapító tag

Üdv,

1985-ös program, így másolása valóban okozhatott sok nehézséget, mert ZotyoCopy ilyen hosszú file-t nem vitt, a Kovacs Copy (Kovács Tibor ... ezzel a névvel nehéz megtalálni sajnos) vagy Copy 86M http://www.worldofspectrum.org/infoseek ... id=0020688 pedig még nem terjedt el ekkortájt.

Reméljük találunk benne sok finomságot, már a kazettán látható kód is egy kincs !

Balival épp egy másik magyar program-rejtélyt boncolgatunk, így ez is kapóra jön :) Hiába no, ha örökéletű lennék - POKE PGYURI,0 - akkor se unatkoznék soha, annyi csoda vár még a Spectrum világában.

Pgyuri
Pgyuri
Alapító tag

.... és az már csak finomság, hogy egy BASIC programmal van dolgunk, ami nagyon szép védelmi és egyéb körítést kapott :)

Pgyuri
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali »

Az majd érdekeln, hogy az a 82 byte a loader-ben mit csinál? :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
dave

Igen érdekes téma, már az elején is az amikor betölt a loader és a screen előtt van egy byte, nem szokványos módon tölti be az egészet.Make tzx el próbáltam belőle tzx file-t faragni de nem igazán akarta a dolgot.Persze rég csináltam ilyet meg amúgy csak lelkes amatőr vagyok. Bali írta hogy make tzx-et használt makd egyszer szívesen megkérdezném mit állított mert az egész napom ráment :) Szívesen eljönnék a legközelebbi találkozótokra talán ott elmeséli.
Válasz küldése

Vissza: “Magyar fejlesztések”