Árok Party 21.

Hírek, érdekességek, melyekben felbukkan a kis fekete doboz is...
Dr.CC
Kapcsolat:

Re: Árok Party 21.

Hozzászólás Szerző: Dr.CC »

Szia!

Először is gratulálok!
én nagyra tartottam a dolgot, de Commodore-os "pajtásaim" is értették,hogy azért ez nem semmi.
Szerintem ezért is kapott sok pontot.
Nyilván zenével és sok mással nehéz versenyezni, igazából ez első helyezett kellett volna legyen ebben a kategóriában!

Respect!
TomCat írta: 2019.08.22. 21:17 Szóltam ern0-nek, hogy jó volna valami AY-s zene, de mivel végül nem lett, így a partira autózás közben találtam ki, hogy a frameszámlálót hogyan fogom felhasználni az AY regiszterek feltöltésére. 256 framem van egy parton belül. Eldöntőttem, hogy legyen a számláló felső 2 bitje, ami 4 hang közül fog választani, az alsó 4 bit legyen a hangerő, a maradék 2 bit pedig a visszhang, így az első hang hangereje induljon 15-ről, majd 7-ről, majd 3-ról, majd 1-ről és jöhet a következő hang. A 4 hang magasságához pedig hozzáigazítottam a border színét is a piros sötétebb árnyalataival. Ez hamar elkészült a partin és megmutattam a szervezőknek, hogy itt egy 256 bájtos intró, amit beadnék. Poison mondta hogy ok, de mindenképpen kell neki egy bináris fájl is, nem csak a forrás. Puff, nem csináltam még ilyet se, úgyhogy G.o.D. nyarlását megzavarva távirányításos segítséget kértem. Szerencsére Dávid időben előkerült és megbütyköltem első TAP fájlomat is. Az intró végül 3 ponttal maradt le a dobogóról úgy, hogy vetítéskor nem szólt a hangja, és sokan nem is szavaztunk rá, mert az intrónkat utolsónak vetítették és után szinte rögtön véget is ért a szavazás... de nem bánkódunk, mert végre újra kódoltam Speccyre!
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, érdekességek”