Saját ZX Net

ZX Spectrum hardverek és illesztők...
Zimi
Kapcsolat:

Re: Saját ZX Net

Hozzászólás Szerző: Zimi »

Gratulálok! Erről aztán jó lenne egy videós bemutató.
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.
kpbendi

Hozzászólás Szerző: kpbendi »

Régebben írtam egy Simon Say's játékot basic-ben, az most a terv, hogy átírom hálózati multiplayerre.
Erről a klasszikus, főleg a 80-as években népszerű játékról van szó amúgy:
Kép
A logikája nagyon egyszerű: a négy színhez tartozik négy hang. A színek felvillantásával együtt lejátszik egy dallamot és a játékosnak a színes gombok nyomogatásával azt kell megismételnie. Ha sikerül, akkor egy hanggal növeli a sort és addig tart a játék, amíg a játékos utána tudja csinálni.
A hálózati verzióban a két játékos egymás ellen játszana. Hol az egyiknek, hol a másiknak kellene megismételnie a hangsort és az nyer, aki tovább bírja.
Ha egyszer kész lesz, akkor valószínűleg írok róla egy lépésről-lépésre programozási útmutatót.
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali »

kpbendi írta: 2021.03.11. 17:10 Végre sikerült beszereznem ebay-ről egy issue 1 interface-t, és tényleg a verzió különbség volt a gond.
Akkor bejött a sejtés, bár azért fura.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali »

kpbendi írta: 2021.03.18. 23:47 Régebben írtam egy Simon Say's játékot basic-ben, az most a terv, hogy átírom hálózati multiplayerre.
Cikket is kérünk belőle, ugyanakkor ez a műved hiányzik a saját műveink szekcióból, pedig szerintem érdekes lenne, hogy anno ki miket alkotott.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
Válasz küldése

Vissza: “ZX Spectrum”