Z80 dallamcsengő és eprom

Mindenféle hardver tuning, ötlet ZX81-hez, ZX Spectrum-hoz régről és napjainkból...
Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: Z80 dallamcsengő és eprom

Hozzászólás Szerző: Zozosoft »

buddhasoft írta:rendelek Kínából ST-ket.
És reménykedsz, hogy azt kapsz ami rá van írva :oops:
csege
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csege »

Bali!
Szerintem éppen itt az ideje, hogy előszedd azt a szakdolit, amit a 30éves Spectrum szülinapon adtam néked!
Tudod: ZXSpectrum eprom égető. Azzal a kütyüvel rengeteg ilyen epromot (is) írtunk anno.
Annak a mellékletében ott van a 27256 os epromig a lábkiosztás és az égetőfeszültségeik is.
Légy szíves,
légy szagértője a témának!
buddhasoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft »

Eddig a kínai a kínaival kompatibilis volt :) Maximum a gyártó módosított a drivereken. Ezért van még mindig XP-m :)
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY
csege
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csege »

megtaláltam a kütyüt a pincében!
annyira az Urbán féle terv szerint készült, hogy még a "HOBBI ELEKTRONIKA" feliat is ott maradt a panelon :)

így néz ki
20150310_181322a.jpg
20150310_180902a.jpg
a nagy kérdés a helyzeten, hogy akkor ez a lábkevert, vagy az egyenes lábkiosztásu panel?
(c)

ui: [nosztalgia on] most nézem, a 74LS ic-k még MEV gyártmányúak!! [nosztalgia off]
ui2: [méginkább nosztalgia on] U880D cpu? NDk z80! [méginkább nosztalgia off]
Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri »

Üdv,

Legyen teljes az öröm, íme az enyém :)
dobozolva.jpg
elölről.jpg
hátulról.jpg
Pgyuri
csaba
Alapító tag
Rádióamatőr hívójel: HG5BMU
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csaba »

2716-nál volt még 21v és 24v égetőfeszültség is.
a gyorségető algoritmus pedig még nem használatos.
szám szerint nem emlékszem de fix hosszúságú ms nagyságrendű programozó impulzust használtunk.
buddhasoft
Kapcsolat:

Na végre kicsit megpezsdültünk! :)

Csege!
A te változatod a kevert lábú, az eprom pedig a High/low változatot is tudja valószinűleg. Maga a panel ugyanaz, mint amiket én is örököltem és amiből kettőt felélesztettem, mert nem hagyott a tudat, hogy miért lettek félretéve. Persze banális hibák, de szegény megboldogult nagybátyám benézte és emiatt tette félre őket.
1.) Az egyiknek a kondija ment el - neki nem volt alkatrésztesztere mint nekem. Miután kicseréltem - lett órajel (persze ehhez jó volt a szkóp is!)
2.) A másik 7805-ös stabkockája egyik lábán tőben törött volt, ami persze nem látszott, csak annyi, hogy hol elindult, hol nem.
Mindemellett hál istennek az eprom válogatás közben találtam jól beégetett változatokat is.
A MEV IC-khez annyit:
Próbálkoztam Texas, Fairchild és még 4-5 egyéb TTL IC-vel is.
A MEV gyártmányúak betonstabilan oszcillálnak, a többi elég vegyes képet mutat.
Az 1,5MHz-van amelyiknek túl nagy falat volt.
Az enyémekben is MEV van. Hozzáteszem - ezek fiókból kukázott, a kor követelményeinek megfelelő típusok voltak, a maiak röhögve tudják.

Csabának köszönöm. Én is ilyesmire gyanakodtam, de még nem mértem az égetőfeszültséget. Ha csak ennyi a gond, ahhoz talán még adaptert is tudnék csinálni. Egy tranzisztorra, vagy optocsatolóra menne a jelenlegi égetőfesz, ami kapcsolhatná a magasabb feszültséget az epromnak.

PGyuri!
Az a Ramovill C105 rádió szebb kort is megérhetett volna, de így is jó! :)
A te nyákterved egészen új nekem - nem találkoztam eddig ezzel a verzióval.
Valami belterjes BHG-s verziónak látszik - vagy sajátnak.
buddhasoft
Kapcsolat:

..és hogy egy kicsit dobjak a dolgon, emeljem a tétet, megkér(dez)tem egy barátomat, volna-e kedve megcsinálni az Androidos dallamkomponáló eszközt a Z80 dallamcsengőhöz. Amíg nem jön érdemi válasz tőle, addig gondoltam, hogy összerakom ezt a kis flash zongorát (nem kell sokat várni tőle gyorsan készült). Mivel én ehhez még úgy-ahogy hozzá tudok szagolni, mást meg nem vagyok hajlandó feltelepíteni a gépecskémre azért, hogy széttúrjon mindent :). Természetesen ezzel készült egy új eprom tartalom, amit mellékelek, de hogy ne ússzátok meg ennyivel, fel kell ismerni a dallamot a kódok, vagy a flash zongora alapján :) Tulajdonképpen szánhatnám fejtörőnek is.
Z80_bell_keyboard.zip
(107.81 KiB) Letöltve 55 alkalommal.
Természetesen a jelenlévőkre is vonatkozik a felkérés, mármint ami az androidos verziójú zongorát illeti, amihez ha kell - mellékelem a hangtáblázatot.
(naná, hogy a fejtörő megfejtése után- kis hamisak :) )
Csatolmányok
z80_dallamcsengo_2015_03_09i_87_2_buddhasoft.zip
(396 bájt) Letöltve 48 alkalommal.
Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft »

Ha írsz pár pontos típus számot, hogy melyik EPROM megy, melyikkel vacakol az égető, akkor az adatlapok alapján pontosabban tudunk tippelni, hogy mi lehet a gond.
buddhasoft
Kapcsolat:

Az az igazság, én is fel tudom lapozni, csak éppen készülök Lentibe, aztán Borsodba egy hétre. Kicsit megkavarodott az életem. Hála istennek sok a munka.:)
Válasz küldése

Vissza: “Hardver ötletek”