Propeller Proppy "A" klón :)

Mindenféle hardver tuning, ötlet ZX81-hez, ZX Spectrum-hoz régről és napjainkból...
buddhasoft
Kapcsolat:

Re: Propeller Proppy "A" klón :)

Hozzászólás Szerző: buddhasoft »

Sziasztok!
A FN gomb valóban megfontolandó alternatíva, tulajdonképpen az Enter fölött ki is alakult egy hely, mivel nem akartam az L alakú gomb hibába esni. A notebookomon is elég bosszantó, hogy sokszor az Ű-re ütök az enter helyett a fura L geometria miatt.
Persze - így belegondolva - akár az is lehet megoldás, hogy a PLUS billentyűkre teszem szoftveresen, vagy hosszabb nyomással
és akkor lehetne pld A hardver reset: SSHIFT+TRUE VIDEO+BREAK
esetleg SSHIFT+GRAPH+BREAK és akkor mindenkinek itt a boldogság és találtunk funkciót a GRAPH-nak :)

Persze nem emlékszem a GRAPH például melyik vezetékeket köti össze, mivel sajnos napi szinten már nem használom a kis kedvencem, maximum forgatom a paneljét a kezemben. Így csak optikailag és a CTRL+ALT+DEL elhelyetését figyelembe véve, vagy éppen a MAC-es Clover + Control + Eject elrendezését nézve jutottam ide.

Én ugye süsü 48k-s vagyok - nekem már egy plus is elérhetetlen volt régebben, így az életben nem használtam a true video, graph, extend mode, edit gombokat.
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY
csory
Alapító tag

Re: Propeller Proppy "A" klón :)

Hozzászólás Szerző: csory »

Nekem úgy rémlik hogy a Plus extra billentyűiből gyakrabban az Extended-et használtam (valahogy jobban kézreállt), az hiányozna. A Delete és az Edit még ami "benne van a kezemben", illetve szerettem hogy a nyíl billentyűk alul vannak a space mellett. A többi ujjlenyomat mentes még most is ;) Persze ízlések és pofonok...
- Csory -
buddhasoft
Kapcsolat:

Re: Propeller Proppy "A" klón

Hozzászólás Szerző: buddhasoft »

Most tulajdonképpen rémlik mi is lehetne egy jó megoldás... Ha megnyomom a caps shift gombot, akkor csak azok a billentyűk világítanának fehérben, amik oda tartoznak, pld 5, 6, 7, 8 Q..M... és mellé alap pirossal a symbol shift - ez akár állandóan is világíthatna
Ha megnyomom a symbol shiftet, akkor pirossal azok - amik ahhoz tartoznak stb..
Ha egyszerre a kettőt akkor egy ideig a zöld szín, majd a Symbol Shift ismételt nyomása után pulzáló pirosban úsznának a megfelelő billentyűk.
Természetesen a színeket jelölő billentyűket is színbe lehetne öltöztetni ugyanezen az elven, azaz AS+SS megnyomása után a színeiknek megfelelően az 1 például kék, a 2 piros stb színben "úsznának. Persze az is lehet, hogy zavaró lenne ez a színorgia - de amíg nem látom élőben, nem tudom milyen is lenne.....
Nem elvetendő persze az eredeti - frappáns szitázás sem, de a nagyobb billentyűk fölött, alatt már nem férne el sajnos.

Időközben megkaptam a billentyű grafitpogácsákat is, így tudok dolgozni a billentyűzeten. Arra gondoltam, hogy egyszerűen a plexi gombok aljára marok egy pici fészket és beleragasztom a pogácsákat. Már csak az a kérdés - mi emelje vissza a gombokat. Egy Plus billentyűzet átalakítása gyorsan menne, hiszen ott csak a meglévő gumira kellene felnyalni a pogácsákat és alárakni a panelt. Lehet, hogy ez lesz az első próba, hiszen a Plus doboz adott a billentyűkkel. és a műanyag lap helyére befér a billentyűzet panelje.
Elárulom, hogy a közölt design mérethelyes a plus billentyűivel, így ugyanazt a panelt tudom használni később. Hoppá! talán a Plus eredeti gumilapja is megfelelne! Azaz maradna a gyári, vagy utángyártott gumilap a pogácsákkal, csak a plexi cserélődne fölötte. Ráadásul a gyári gumilap áttetsző, azaz a színek is talán átlátszanának... hmmmm..
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY
Válasz küldése

Vissza: “Hardver ötletek”