Propeller Proppy "A" klón :)

Mindenféle hardver tuning, ötlet ZX81-hez, ZX Spectrum-hoz régről és napjainkból...
saga

Re: Propeller Proppy "A" klón :)

Hozzászólás Szerző: saga »

Gratula, nagyon tetszetős a terv!

A "ragasztás" mennyire lenne stabil?
buddhasoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft »

Köszönöm a dícséretet :)

Az az alkalmazott technológián múlik, hogy mennyire jön ki. A CNC eddig a legolcsóbb - igaz időigényesebb.

Már tervezem a gépre 3D nyomtatófej beszerzését. Jópofa anyagok is vannak.

A "vas" megvan, szoftvert keresünk, egy szín kb 10.000Ft/tekercs, azaz 50.000 a műanyag.

Kb 50$ a nyomtatófej.+ 4-5 hét mire ideér Kínából.

5 tekercs anyagból szépen lehetne nyomtatni. De azért még befejezem, mert az alja, a billentyűzet rögzítés és a hátulja még nem kis feladat.
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY
buddhasoft
Kapcsolat:

A ragasztás stabil, főleg a modern ragasztókkal. Igaz prototípushoz elegendő csak - amolyan látványelemként.
csege
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csege »

buddhasoft írta:Az az igazán jópofa, hogy az itthon lévő anyagokból is meg tudnám csinálni, csak pont határeset a mérete a cnc gépemen. Pedig már 3mm-es lapokat is szereztem a maráshoz. A rétegeket kétoldalas öntapadós szalaggal gondoltam rögzíteni egymáshoz.
Én itthon (még) nem leltem igazán erős vékony kétoldalas ragasztószalagot :(
prototípushoz, bemutató darabhoz az ok, de hosszú távon elengednek, megfolyósodnak.
Hígítós ragacs szóba sem jöhet, mivel az a plexit oldja, mattítja.
akkor már inkább valamilyen kétkomponensű műgyanta ragacssal kéne összefogni a lapokat,
pl az Araldite : http://www.pacomodell.hu/araldite-rapid.html
(áttetsző fehér lesz végül masszívan tart, és a tízgrammostól a kilósig mindenféle kiszerelésben elérhető)
az animáción nem látszik a belső üreg alakja, de gyanítom, négyszög lenne, ezesetben elég lenne a négy sarkon egy-egy csíkkal ragasztani

A reset és egyéb véletlenül nem megnyomandó gombra a notebookok kedvenc megoldását javasolnám:
ez az FN billentyű. :idea:
a fapados megoldás, hogy a felhúzott reset, nmi estébé gombok testelését egy közös FN gombon keresztül viszed,
mérnökibb a logikai engedélyezés kiépítése :D

na mára ennyi kibickedés elég lesz tőlem, zárom soraimat!
jó munkát néked!

(c)
csege
Alapító tag

hát igen, iljen az, ha az ember agya nem bír leállni:)
ha színes plexiből készíted a szivárvány rétegeit, akkor azt belülről meg lehet ugye világítani?
vagy fehérrel az összeset, vagy színenként (akár funkciót is rendelve a klf színekhez)
most már tényleg abbafejezem magam :D
(c)
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali »

buddhasoft írta:Legjobban a gomboktól félek, mert eddig mindössze 3db rajza készült el és elég babrás.
proppy_v6_gimp.png
Mi lenne ha úgy terveznéd, hogy komatibilis legyen a +-os dobozok billentyűivel?
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
csege
Alapító tag

Bali írta:Mi lenne ha úgy terveznéd, hogy komatibilis legyen a +-os dobozok billentyűivel?
...az nagy kitolás lenne azokkal szemben, akiknek nincs otthon bontandó plusszos gépük/házuk...
...meg isteni nyugalmáról híres tervezőnkkel is, mivel az L alakú entert sem tervelte bele a gépházba...

szerintem a racionalitás jegyében maximalizálni kellene a gombok fajtáját mondjuk 3ban:
pl: szóköz/ shift/ és egyéb billentyűk

az eredeti speccy is háromféle gombmérettel dolgozott:
http://s206301103.websitehome.co.uk/sin ... ectrum.jpg

a plus nál elgurult a tervezők gyógyszere, és ötféle (az enterrel 6) gombot terveztek:
http://timex.comboios.info/colection/zxplus1.jpg

a Te rajzod tényleg a pluszra hajazik, ezért vagy gondban a különböző gombokkal.

(c)
Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri »

KI KÉREM MAGAMNAK!

A teljesen negatív megszólalás a ZX Spectrum + billenytűzetével felháborító! A Spectrum mindenben megelőzte korát, így ebben is. Itt ülök egy HP billentyűzet előtt és 7, azaz HÉT féle méretű, formájú gomb van rajta! Tovább menve, minden C64-es és egyéb géprajongó magas lóról piszkálta a Spectrumot a Symbol Shift és Caps Shift, valamint azok kombinációval kapcsolatban, de üdvözlöm őket és gondolják át, hogy most mennyi CTRL és ALR, meg ALT Gr és egyebeket kell nyomkodniuk a Shift mellett!

Szóval tessék több tisztelettel beszélni a Spectrum tervezőiről .... na persze, az a ritka nagy majom volt, aki külön gombot tett a Graph-nak, de a programozásban legjobban kellő ":" kettőspontról elfeledkezett, így sikerült a fólia-élettartamot jelentősen megrövidítenie :) (a hozzászólás jókedv célból íródott, tehát nincs bántás benne).

Hogy értelme is legyen a hozzászólásomnak, sajnos akármilyen csodálatos is lesz ez az új doboz - mert őszintén tetszik és le vagyok nyűgözve, közben pedig irigykedem a CNC miatt - de a kulcs a gombokban van. Ha felirattalanok, vagy csak betűt jelzők lesznek, akkor az számomra sokat ront a gyönyörűségén. Megtervezni ergonómialilag pedig nagy kihívás, próbálja csak meg bárki.

Úgyhogy kitartás, inkább lassabban, de csodaszépet !

Pgyuri
buddhasoft
Kapcsolat:

Először is:
Megértem P.Gyuri felháborodását, bár semmilyen ártó szándék nem volt bennem, pusztán tudom, hogy nekem is a mai napig ez - azaz a billentyűzet okozza a legnagyobb bosszúságot. No nem a gumibillentyűk, vagy a fólia, esetleg a használat miatt, hiszen én is ezeken szocializálódtam. Inkább amiatt, hogy direktben 1-1 diódával csatlakoztak olyan vezetékekre, ahová a költségkímélés szellemét figyelmen kívül hagyva nem ártott volna kicsit bonyolultabb áramkör. Hozzáteszem az sem szerencsés volt, hogy 180fokos csatlakozók kerültek a panelre, hiszen a 90 fokos mellett a szalagfóliák tovább élhettek volna a játékélmény megtartása mellett.

Mellesleg nekem is sok szétszedett billentyűzetem hever a pincében, amik műanyag fedlaposok, alattuk pedig gumibillentyű és legalul az a bizonyos fólia. Pusztán korszerűbb, anyagokból. Az alapvető különbség, hogy van hozzájuk egy külön meghajtó áramkör.
Sok régi számítógépet bontottam szét fiatal koromban. Volt közöttük rugós, érintkezős, mikrokapcsolós, hall elemes, pattanós-lemezes.
Mindegyik a kukában végezte a használhatatlanságuk miatt. Két konstrukció él a mindennapjainkban sikeresen:
A távirányítók gumibillentyűi a kis szénpogácskáival és a Sir Clive és csapata által megalkotott fóliabillentyűzet.
Ezek szinte elpusztíthatatlanok..
Megvallom őszintén - ha lenne módom olyan gyártástechnológiába folyni - a szénréteges gumi mellett döntenék.
Talán egyszer valamelyikőtök kérdezte is itt a fórumon - hogyan lehetne jobbá tenni a billentyűzetet.
Lehet vásárolni javító kitet, amiben a kis pogácsák külön megvannak, így pusztán egy vékony nyáklemez és némi ragasztó kell a megvalósításhoz. A nyák persze az érintőfelületeknél ezüstözött, vagy szintén grafitos kell legyen.
http://eurobeat.hu/szerszamok-muhely-se ... to-keszlet

A dobozról:

Amit elkészítettem eddig - az egy prototípus kialakítás és éppen azért született, hogy legyen min vitatkozni. Azt hiszen - ez sikerült :)

A plus billentyűzeten gondolkodtam, de sajnos a bekért mintáknak mind ugyanaz volt a baja: Az ENTER billentyű és egy mechanikai malőr. Akinek ragadt már be - tudja mire gondolok. Nem beszélve a kedvenc 48k-s gumibillentyűsömről, amitől képtelen vagyok elszakadni.
Sok lehetőség van, én az egyéni megoldást választottam. Annak ellenére, hogy fillérekért lehet notebook billentyűzetet venni. Vettem én is egy ACER változatot - gyönyörű fekete és majdnem passzol a plus dobozba. Azonban éppen a szinbólumok hiányoznak annyira és ott virít rajta a Microsoft Windows logo- amit nem szívelek. Persze segíthet rajta némi alkoholos dörgölés és szitázás - nem is vetettem még el teljesen ezt a megoldást.
Segíthet a bluetooth bilentyűzet is - ha elkészül - bár elég horor ára lenne ahogy néztem.

Igen - valóban azzal a sanda szándékkal alkottam meg így, hogy megvilágítható legyen.ó, de pssszt - ez még maradjon titok ;) !

És - igen a szimbólumok - azaz - talán SZÍNbólumnak kellene hívnom, hiszen az a szándékom a plexi billentyűkkel, hogy funkcióváltáskor elszíneződjenek a gombok a mai, kis méretű SMD ledeknek köszönhetően.

Persze a legtökéletesebb megoldást a mini OLED modulok jelentenék, de a lehetőségeimnek vannak határai.

Ahogyan fogalmazni szoktam:
"Ha Steve Jobs magyarnak születik, akkor egy nagyszájú narkós, alkoholista csövesként végezte volna, akinek az ötletein mindenki röhög és folyton almát rágicsál. ."

Én itt születtem, ezek a kereteim. A hazám nem könnyíti meg a kibontakozásomat. Jelenleg egy évnyi teljes munkám landolt az EU kukájában - és hálát adok a sorsnak, hogy ti és Sir Clive még tartjátok bennem a lelket.

BUDDHA
csory
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csory »

Előszöris, nagyon tetszik a projekt - abba ne hagyd, Buddha! :) Az Enter gomb berágódása a Plus billentyűzeten tényleg probléma, az oka tervezési hiba - a gombot megvezető fehér műanyag idom megkoptatja a fekete vezető lukakat, onnét kezdve kicsit megbillen és ragad... Ezzel együtt nekem az első Spektrumom egy Plus volt, tehát számomra az az etalon :) A "graphics" gomb tényleg marhaság, szerintem csak azért került oda mert meg lehetett csinálni és jól mutatott a felhasználói kézikönyvben (ami a Plus esetében már csak egy színes füzetke) hogy milyen egyszerű is blokk vagy UDG grafikát készíteni. (Persze ennél az INV és TRUE is nagyobb ökörség, gondolom ott is csak a "ha itt összezárom a fóliát akkor ez jön ki belőle" volt az elv). Kíváncsian várom a folytatást!
- Csory -
Válasz küldése

Vissza: “Hardver ötletek”