Accelerated NEXT

Kérem a következőt?! Benyomások, hardver kérdések...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Accelerated NEXT

Hozzászólás Szerző: Bali »

Ehhez szükségünk van egy PiZero-ra, amit csak egyszerűen be kell dugni a megfelelő tüskesorra, majd egy 1G méretű (vagy nagyobb) SD kártyása ki kell írni a NextPi image-t.

A NextPi firmware itt található.

Most ez az elérhető: NextPi v.0.99D RTM

Nem foglalkoztam eddig Pi-vel, így kicsit megakadtam, hogy akkor mivel is fogom kiírni a szerzett image-t, végül ezt találtam hozzá:

Raspberry Pi Imager

(Kicsit félrevezető volt, hogy a keresés az Apple Pi Baker nevű progit hozta ki, így a windows verziót is így kerestem, de a Pi Bakery, amit így találtam nem erre volt való.)

Már csak be kellett dugni a microSD-t a PIZero-ba és már remekül működik a .tzx betöltés. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: Accelerated NEXT

Nekem viszont még nem egészen világos a tzx lejátszáson kívül mit ad még hozzá ez a kis Pi Zero (1GHz CPU, 512M RAM :)).

Ezenkívül a SID (Sound Interface Device) támogatás lehetővé teszi a játékok jobb hangzását, de nem tudom, hogy ez valójában mi fán fog teremni. :)

Tervezik, hogy a Raspberry Pi Zero mikro-USB portja digitális joystick portként fog működni, és a mini HDMI kimenetre egy második kijelző csatlakoztatható.

Aki cizeláltabb nálam a témában legyen szíves felvilágosítani minket, hogy pontosan miben áll még ez az 'accelerated' dolog. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
Kapitany

Hozzászólás Szerző: Kapitany »

Nos, ezeken kívül amiket Bali leírt, a Pi Zeroval még lehetséges Tracker MOD fájlok, Atari ST SDH fájlok, MP3 fájlok, High Definition Wav fájlok lejátszása és integrált felhasználása programok futtatása közben. Tulajdonképpen ez úgy működik, hogy a Pi Zero-n fut egy kis SUPervisor szoftverke, amit kifejezetten ehhez írtak, és természetesen ez bővíthető is mindenféle util programokkal (asszem valami kis linux fut talán rajta), és ezzel kommunikál a második UART porton keresztül a Next, utasításokat és fájlokat küldve, fogadva a Pi-tól. Igazából bármire felhasználható az 1 GHz-es fél GB RAM-os kis bővítő, amit az ember ki tud találni. Második digital audio csatorna - mert egyet tud a Next is -, tracker zene, számítások allokálása, pályagenerálás, grafika renderelés, stb. Van erre a .pisend dotcommand, ami BASIC-ből már lehetővé teszi a Pi hívását. Van az SD-kártyán terminál program is, amivel be lehet lépni a Pi-ra, és ott külön programokat futtatni, illetve bármit csinálni amit a kis linuxon lehet.
Zimi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi »

Tanult kollégám listáját annyival kiegészíteném, hogy nekem úgy rémlik, hogy a második HDMI az csak debug célokra van egyelőre. Viszont ígértek új Accelerated funkciókat a második KS végére, beszédszintetizátor, midi és lebegőpontos mátrixműveletek BASIC-ből. Ezeket az első KS-bne kijött gépekre is fel lehet majd tenni. Bár lenne időm az alap BASIC-re akár :)
Kép
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Azt lehet tudni, hogy pl. zene terén vannak-e olyan játékok, amik már éltek ezzel a lehetőséggel?
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft
Válasz küldése

Vissza: “ZX Spectrum NEXT”