The Malignant Gore (Sanctum Games, 2019, 48K+AY)

Lássuk milyen új játékok születnek manapság...
mezei
Speccyalista

The Malignant Gore (Sanctum Games, 2019, 48K+AY)

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.08. 21:30

Kép

Cím: The Malignant Gore
Kiadó: Sanctum Games
Szerző: Tom Dentith
HW igény: 48K+AY
Stílus: akció
Vezérlés: Billentyűzet (A, D – balra, jobbra, W, S – fel, le, K – tűz, R - pálya újraindítása, P - pillanatállj) vagy Billentyűzet (O, P – balra, jobbra, Q, A – fel, le, M – tűz, R - pálya újraindítása, H - pillanatállj)
Megjelenés: 2019. január, ingyenesen letölthető

Kép

Újabb szereplő a Spectrum "kiadók" körében: a Sanctum Games. Mint oly sok mai játék, ez is AGD-vel készült, annak is legújabb variánsával, az AGD-X-szel. Ennek ellenére a legkevésbé sem sablonos a játékmenet, Tom Dentith ha nem is teljesen újat, de némiképp váratlant húzott.

Omicron Shadow Facility X ... Teljes biológiai korlátozás ... Távoli biztonsági tornyok aktiválva ...

A kitörés olyan gyorsan történt, hogy nem volt idő a megfékezésére. Az „MG101 - A Malignus Gore” nevű biológiai entitás mindent felemésztett útja során. Mire a riasztórendszer aktiválódott, csak egy túlélő maradt. Egy magányos tudós, akit elvakított a pánik. Ha el tud jutni a központi számítógéphez, és elindíthatja az önpusztító szekvenciát, talán örökre elpusztíthatjuk az MG101-et. Ez egy öngyilkos küldetés, de nem maradt más lehetőség, az MG101 tovább fog terjedni, amíg fel nem emészti a Föld minden életét. Ez az egyetlen esély.

A feladatod az, hogy egy lövegtoronnyal lövöldözve vezesd át az utolsó túlélőt az Omicron Shadow Facility fertőzött szobáin. Minden lövegtorony csak 6 golyót tartalmaz, így okosan használd őket. Ha valami hibát követsz el, az időgömb segítségével (R gomb) visszaállíthatod az időt a pálya kezdésének időpontjába, és így újra próbálkozhatsz. A gömböt takarékosan használd. Ha kimerül, akkor minden remény elvész!

ui.: a játék első verziója WASD+K vezérléssel jelent meg, de a rossz kiosztás kritikái hatására a szerző elkészítette a QAOP+M verzióját is a játéknak, letölthetőként megtartva az eredeti verziót is
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mezei 2019.01.11. 08:34-kor.

mezei
Speccyalista

Re: The Malignant Gore (Sanctum Games, 2019, 48K+AY)

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.09. 21:21

Bitang nehéz játék, még mentegetve is... Maga a mámor, ha sikerül mégis egy képernyő.
Na de az, hogy ahogy átjut egy újabb szintre a fazon, már fut is, pillanatnyi időt sem hagyva, kimondottan szadista.
Nem tudom, kinek mennyire fekszik a WASD+K kiosztás, nekem nem. Van hozzá AGD-s poke:
AGDkeys.pok
(514 bájt) Letöltve 5 alkalommal.
Ez minden újabb AGD-s játékhoz jó.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2019.01.10. 01:15

Úgy látom más se karmolja annyira ezt a WSAD+K kiosztást. :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Először nem is értettem mi inspirálta, aztán beugrott a PC-s kurzor alakzat, viszont ez nekem bal kézzel nem megy, át is pókoltam rögvest, de mondjuk QAOP-val se túl könnyű, persze én nem vagyok annyira mérvadó. :) Így legalább két pályát meg tudtam csinálni...

Egyébként már a leírás alapján gondoltam, hogy ez nekem bejönne és így szemtől szembe is tartom ezt a kijelentésemet, igényes játék szerintem, de valóban piszok nehéz, mert ez a kis figura úgy spurizik, mint egy jamaicai sprinter. :) Erre nincs valami kis lassító PÓK?
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2019.01.10. 01:17

Ja és azt az AGD-t most már jó lenne megnézni!
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.10. 08:04

Bali írta:
2019.01.10. 01:15
Először nem is értettem mi inspirálta, aztán beugrott a PC-s kurzor alakzat, viszont ez nekem bal kézzel nem megy
Oké, a kurzor alakzat remek, de akkor miért nem IJKL? Nekem sem megy bal kézzel, ezért sem játszottam PC-n a GTA IV-gyel, de ez már nem ide tartozik :)

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.10. 08:06

Bali írta:
2019.01.10. 01:17
Ja és azt az AGD-t most már jó lenne megnézni!
Arra gondolsz, hogy kellene már egy magyar AGD-s játék? Vagy csak bütykölgetni benne?

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2019.01.10. 09:06

A WASD az már vagy 20 éve alap a PC-s lövöldözős (FPS) játékokban. Bal kézzel mászkálsz, jobb kézzel az egérrel célzás és lövés...
A gamer billentyűzeteken külön színes gombot is raknak ide :)
gamerbill.jpg
Egyébként én is szívből gyűlölöm... :evil:

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.10. 11:11

Zozosoft írta:
2019.01.10. 09:06
A WASD az már vagy 20 éve alap a PC-s lövöldözős (FPS) játékokban. Bal kézzel mászkálsz, jobb kézzel az egérrel célzás és lövés...
A gamer billentyűzeteken külön színes gombot is raknak ide :)
gamerbill.jpg

Egyébként én is szívből gyűlölöm... :evil:
Bizony, azóta nem játszom efféle játékokkal, alkalmatlan vagyok rá.

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2019.01.10. 12:47

Üdv,

:) Most úgy nyilatkoztok, mintha nem tudnátok, hogy a Spectrum játékok nagy része azért volt nehéz vagy játszhatatlan, mert a billentyű kiosztás illetve maga az irányítás (gyorsaság, kezelése, megoldása) volt kényelmetlen (és akkor még finoman fogalmaztam).

Csak néhány példa a korból:

AticAtac: QWERT - gyerekként borzalmas volt, ma már simán megy, jobban, mint a QAOP

Karaktoa: 3,5,7,9,0, W,R, alsó sor ....

Gotcha!: ha megindulás után nem menne folyamatosan, hanem megállna, akkor könnyed játék lenne, de nem így megy...ettől lesz nehéz.

Combat Lynx: átdefiniálható, de 3 polip is kevés hozzá.

Scuba Dive, Ant Attack: forgás és indulás, ami jó is meg nem is.

Snake-Pit: QWPL még véletlenül se a megszokott

de már az M kontra SPACE is vitatható, mert 48-asok az M-et még egész kézre esőn érik el, de 48+ -on a SPACE a jó.

Szerintem úgy kell játszani, ahogy a tervező/programozó kínálja. Ha neki épp a fordított beállítás tetszett, akkor meg kell szokni.

Amikor az emulátor korszak beköszöntött és a 4 nyílra át lehetett tenni az irányítást, hát sok játék igencsak könnyebb lett.

Lényeg, hogy tessék gyakorolni és akkor minden játék játszható lesz (kivéve a legtöbb, ami játszhatatlan).

Pgyuri

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.10. 14:00

Pgyuri írta:
2019.01.10. 12:47
Szerintem úgy kell játszani, ahogy a tervező/programozó kínálja.
Igen, a programozó úgy szexuálja el a játékát, ahogy akarja.
Ha neki épp a fordított beállítás tetszett, akkor meg kell szokni.
Vagy lehet szívni a vérét, esetleg azt mondani, hogy játszhatóság 2/10, de egyébként hanyagolni a játékot, de ne feledkezzünk meg a pókolgatásról sem... hiszen ZX Spectrumon nőttünk fel. Az első kódmódosításaim mind vezérlésbuzerálások voltak.

Válasz küldése