ZX X-Mas '18

Saját műveink legyen az BASIC-ben, Pascal-ban, gépi kódban, de lehet akár grafika is...
G.o.D.
Speccyalista
Kapcsolat:

ZX X-Mas '18

Hozzászólás Szerző: G.o.D. » 2018.12.24. 12:14

Ezzel a kis szösszenettel kívánok Kellemes Speccyalista Karácsonyt mindnekinek!

Az apropója, - a karácsony mellett - hogy Bali megkért, írjak a Speccyalist világba ULA Plus demóról sCenE esszencia cikket. Nincs túltengés e fajta Speccy release-ből, úgyhogy az évek óta tervezgetett Speccy AbaddoN release-t apróbitre váltottam. Annyira friss, hogy 10 perce raktam össze a loadert és a TZX-et. Még tudnék rajta csiszolgatni... fogok is. De a 24-e eljövend, és januárban kiadni egy karácsonyi jókívánság stuffot mégsem az igazi. :-) Még igazi hardveren sem próbáltam ki, úgyhogy izgulok kicsit miatta.

ZX-Spin 0.7-ben mindenesetre megy. Egyelőre csak az ULA Plus verzió van kész, ezért azt be kell kapcsolni, így:
ZX_Spin_ULAPlus.jpg
ULA Plus mód beállítása ZX-Spinben
Normál ULA-n villogni fog, meg nagyon ronda lesz. Készítek majd belőle az eredeti kisgépen működő változatot is.

Tech.notes:
  • Megy 48k, 128k és 128+2-es gépen. Az újabbakon a contended memória "hiánya" miatt nem lesz jó az időzítés.
  • Van töltőképernyő, ha nem gyorsítva töltöd be, akkor csodálhatod azt is, kb. 1 percig. :-)
  • A töltőképernyő már kész van normál ULA színekre is.
  • A zene nem saját, mert zenét írni nehéz, ezért azt kölcsönöztem z00m-tól.
  • A karácsonyfa színei soronként eltérőek, azaz 8*1 pixeles attribútumokkal van elkészítve. Az eredeti grafika is kölcsönzött, de azzal dolgoztam; vadul pixeleztem napokig. :-)
  • A scrollozott KKU 50 fps-sel megy, és kb. addigra ki van téve a képernyőre, mikorra a raster az első sorhoz ér. Cserébe precalc az egész, úh. jól elfogyasztottam vele a rendelkezésre álló 42240 byte-ot. Kicsi hely azért még maradt itt-ott, abból még próbálok kihozni valamit a v1.1-ben.
  • Amíg a képernyő területen van a raster, addig csak az attribútumok színezésével van elfoglalva a gép, úh. a zene, és a hóesés az alsó border rajzolásakor fut le.
  • A töltőképet és a kódot is MegaLZ-vel becsomagoltam, amúgy kicsit hosszabb lenne a betöltés, kb. kétszer ekkora.
  • Spoiler: a Speccyalista világban írni fogok róla részletesebben is, mert küzdöttem a kóddal, a 3,5MHz-cel, a contended memory-val, és tanultam pár dolgot a kicsi fekete dobozról.
Annak idején a KKU beleégett az agyamba, némiképp az adta az ihletet. (Letölthető innen.)

BOLDOG!
KACSONYT!
Csatolmányok
zx_xmas_18.tzx
ZX X-Mas'18 ULA Plus demócska
(16.42 KiB) Letöltve 23 alkalommal.
G.o.D. / AbaddoN

csaba
Speccyalista
Rádióamatőr hívójel: HG5BMU
Kapcsolat:

Re: ZX X-Mas '18

Hozzászólás Szerző: csaba » 2018.12.24. 14:55

A villogás egyik fázisa egész jó normál ulával is, köszönjük
kis neonnal:
sp1.JPG

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Re: ZX X-Mas '18

Hozzászólás Szerző: Bali » 2018.12.24. 23:04

Na most tudtam leülni a gép elé, ZX Spinben már megnéztem, nagyon szép, a screeen is, mert nyilván normál módban töltöttem be. :) Nagyon komoly, hogy ULA plus-ra itt az első igaz demó, tényleg karácsonyi ajándék!!!

Mindjárt előszedem a ZX-HD-mat és megnézem igazi hardveren is. Szerintem amúgy ez az ULA plus jelentheti a Speki új életét, sokkal inkább mint a NEXT. Már az átszínezett játékok is tetszettek, de azért ez mégis más, ráadásul a berkeinken belülről. Ja és gyanítom roham tempóban is készülhetett, mert nem túl rég beszéltünk csak arról, hogy jó lenne a következő számba 1-2 újabb scene esszencia. Akkor még nem is gondoltam, hogy ez lesz belőle. Gratulálok, le a kalappal, főleg, hogy így a karácsonyi készülődés közepette még erre is szántál időd. Köszönöm.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése