GW03

Tekintsük át milyen módosított ROM-ok vannak, mit tudnak...
Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

GW03

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2012.02.10. 13:52

Egyet már sikerült kinyomozni:
http://www.wearmouth.demon.co.uk/gw03/gw03page.htm
A leírás alapján a kulcsszavas billentyűzet kiirtásán kívül egy rakás hibája ki lett javítva az eredeti ROM-nak (ezekről mesélhetne valaki, aki jobban ismeri Spectrum ROM lelkivilágát), pluszban három új utasítás került be: a Sinclair Basic-ből nagyon hiányzó Renumber, és több sor törlését lehetővé tevő Delete, valamit a streamok kilistázása (ezt a magyar Spectrumosok hogyan nevezik? EP-n a hasonló funkciójú dolgokat csatornáknak hívjuk).
Hogy a kulcsszavas billentyűzet törlésével még se kelljen olyan sokat gépelni, lehetőség van rövidítéseket használni, ha jól tudom C64-en van hasonló módszer.

És mindezt úgy, hogy kompatibilis maradt az eredetivel, erről várnám a hozzáértők nyilatkozatait, hogy ez mennyire igaz.

Nekem elsőre szimpatikusnak tűnik, lehet, hogy bele rakom az EP-s Spectrum Emulátorba :-)

A megadott oldalon a forráskód is megtalálható.

zboszor
Speccyalista

Re: GW03

Hozzászólás Szerző: zboszor » 2014.11.13. 20:47

Mivel a ZX Evo-n lehet flash-elni a ROM tartalmát, és van is egy szabad 64K-s rész, ki tudtam próbálni. Elsőre szimpatikus, hogy lehet váltani a gépelős és a kulcsszavas utasítás-bevitel között. De ez okozza a Beta128 interfésszel nem teljes kompatibilitását is. Ha nem a kulcsszavas módból adom ki az "RANDOMIZE USR 15616"-ot, akkor a diszk módban a parancsbevitel nem működik jól.

Válasz küldése