Breakout

Beszélgessünk érdekesebb ZX81 programokról...
Pgyuri
Alapító tag

Breakout

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.09.24. 16:16

Üdv,

Kiki legutóbbi ajánlója (2012. 1. hét Breakout) igencsak jól sikerült :) Adtam is volna rá 6-ost, de elszúrtam, mert egyből szuperrel jelöltem, pedig még járt volna mellé egy 1-es pluszban.... remélem van még ilyen írásod, mert amennyire nem tudom elképzelni a ZX81-et, mint játékgép, annyire kedvet csináltál hozzá a hóeséssel :D

Mielőtt ZX81 rajongók nekem esnek, felveszem a kesztyűt és kijelentem: "Gombok és hang nélkül nincs számítógépes játék" :)

Kösz Kiki az írást, szereztél vele jó sok piros pontot :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Pgyuri

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Breakout (ZX81)

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.09.24. 16:47

Végre kitettem Kiki ajánlóját, amely már régóta a tarsolyomban volt, de előbb fel kellett töltenem a ZX81-es programokkal a Szoftver Katalógusunkat.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: Breakout (ZX81)

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.09.24. 17:13

Pgyuri írta:"Gombok és hang nélkül nincs számítógépes játék" :)
Valószínüleg maga a Breakout ezen megvalósítása hagy némi kívánni valót maga után, de önmagában a hang hiánya nem hiszem, hogy rontaná a játékélmány, úgyanúgy, ahogy az udg hiánya sem.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Kiki

Re: Breakout (ZX81)

Hozzászólás Szerző: Kiki » 2012.09.24. 18:01

Pgyuri írta:Üdv,

Kiki legutóbbi ajánlója (2012. 1. hét Breakout) igencsak jól sikerült :) Adtam is volna rá 6-ost, de elszúrtam, mert egyből szuperrel jelöltem, pedig még járt volna mellé egy 1-es pluszban.... remélem van még ilyen írásod, mert amennyire nem tudom elképzelni a ZX81-et, mint játékgép, annyire kedvet csináltál hozzá a hóeséssel :D

Mielőtt ZX81 rajongók nekem esnek, felveszem a kesztyűt és kijelentem: "Gombok és hang nélkül nincs számítógépes játék" :)

Kösz Kiki az írást, szereztél vele jó sok piros pontot :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Pgyuri
Köszönöm Gyuri, nagyon jólesnek a szavaid! :oops: :oops: :D

Pgyuri
Alapító tag

Re: Breakout

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.09.25. 10:20

Üdv,

Vettem a ? bátorságot ? és kipróbáltam, de bár ne tettem volna. Siralmas mű.

Leszámítva a grafikai sivárságát és fantáziátlanságát, maga a program is félelmetesen gyatra. Ehhez képest a Cascade 50 játékai a csúcsszínvonalat képviselik. Az, hogy a labdaszerű valami pattogása kerek 45 fokos semmi véletlennel vagy ütőeltalálással kombinálva, azt eredményezi, hogy a labda csak meghatározott utat tud bejárni és csak minden 2. téglát tudja kiütni, így remek sakktábla készíthető. Ezután csak életvesztéssel lehet kiütni a másik pozíción ülő téglákat, vagyis nemhogy a játékélmény döbbentesen lehangoló, de még maga működése is szellemi sivárságra utal. Ilyet kézből kiadni úgy, hogy még pénzt is mert kérni érte, több, mint pofátlanság volt 1982-ben is.

Elnézést a kemény szavakért, ez felháborít. Ráadásul a történelem ismétli önmagát, manapság a lehúzás szintén gomb nélküli szinten zajlik ... érti, aki érti :)

Pgyuri

Válasz küldése