Danterrifik (Toku Soft, 2020, 48K)

Lássuk milyen új játékok születnek manapság...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Danterrifik (Toku Soft, 2020, 48K)

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.03.29. 19:43

Kép

Cím: Danterrifik
Kiadó: Toku Soft
Szerző: David Gracia
HW igény: 48K
Stílus: Platform
Vezérlés: Billentyűzet: Q, A, O, P, SPACE, Kempston, Sinclair joystick
Játékosok száma: 1
Megjelenés: 2020. április, ingyenesen letölthető

Kép

Főszereplőnk, Dan Terkai, aki egyszer csak eltemetve ébred egy régi temetőben. Nagynehezen feljut a felszínre, ahol rádöbben, hogy csontvázzá változott.
Észreveszi, hogy a kőre vérrel írták a nevét egy üzenet kíséretében:
Ahhoz, hogy megtudja mi történt vele, csak egy választása van, vissza kell szereznie a testét lelkét, önmagát. Szembe kell néznie a legnagyobb félelmével, ami nem más minta a pokol.

Nekünk kell hősünket végig vezetni 25 szinten keresztül, hogy összegyűjtögesse a vér palackokat, szívének darabjait, végül ezekből összegyúrja magát.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Re: Danterrifik (Toku Soft, 2020, 48K)

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.05.27. 10:07

Nagyon jó, de rendkívül nehéz játék, úgy látszik ez egy ilyen év... még, csak annyit, hogy a játék zenéje példaértékűen illik a játékmenethez...

The Perils of Willy, Danterrifik, Black & White, jó játékok, de képtelen vagyok őket végigjátszani. Igaz ezek közül még mindig a Black & White az, ahol látom az alagút végét.

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2020.06.02. 21:58

Üdv,

Köszönöm a Danterrifik letöltési hivatkozását ... fura, hogy ahol ajánlják, azon keresztül nem lehet hozzáférni, de biztos én nem voltam elég kitartó.

Ez a fekete-fehér játék témája, de hogy kapcsolódjak hozzá, feketén-fehéren megmondom, hogy a Danterrifik játékkal egy baj van. Ha már szándékosan nagyon nehézre csinálják, akkor a programozó vegye a fáradtságot és pixel-perfektre kivitelezze, mert hogy nem az a játék, az biztos. Ettől függetlenül szórakoztató a nehézsége, bár igazi Spectrumon élvezhetetlen, de SpV reklámnak nem rossz, mert alig várja ez ember, hogy az újságban jöjjön az örökélet POKE.

Pgyuri

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.06.03. 10:37

Pgyuri írta:
2020.06.02. 21:58
Ez a fekete-fehér játék témája, de hogy kapcsolódjak hozzá, feketén-fehéren megmondom, hogy a Danterrifik játékkal egy baj van. Ha már szándékosan nagyon nehézre csinálják, akkor a programozó vegye a fáradtságot és pixel-perfektre kivitelezze, mert hogy nem az a játék, az biztos. Ettől függetlenül szórakoztató a nehézsége, bár igazi Spectrumon élvezhetetlen, de SpV reklámnak nem rossz, mert alig várja ez ember, hogy az újságban jöjjön az örökélet POKE.
Örökélet? Kevés lenne. Olyan POKE kellene, ami szakaszokra bontaná a szinteket, és nem kellene mindig teljesen újrakezdeni azokat. Elég lenne akár annyi, hogy ha felvettem a vért tarlamazó fiolát, majd szokás szerint elhalálozok, akkor folytathassam a fiola helyéről a lelkem, testem és identitásom visszaszerzéséért folytatott pokoli küldetést.

Üdv
m/zx

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2020.06.04. 15:41

Üdv,

Nos valóban, a Danterrifikhez nincs értelme örökélet POKE-nak. A sérthetetlenség pedig értelmetlenné teszi a játékot. Hát igen, furcsa egy program. Értelmetlenül elnehezített, közben pedig van benne jópár ötlet, szellemes megoldás, amit csak nagyon kevesen fognak látni. Szerintem RZX-et is képtelenség csinálni belőle, mivel egy-két (majdnem az összes) rész tömény gyötrelem.

Végigküzdöttem, de nem tartottam annyira szórakoztatónak. Legalább véget csináltak hozzá, de azt igazi Spectrumon senki nem látta volna.

Pgyuri

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.06.05. 07:28

Pgyuri írta:
2020.06.04. 15:41
Szerintem RZX-et is képtelenség csinálni belőle, mivel egy-két (majdnem az összes) rész tömény gyötrelem.
Pgyuri
Van rzx belőle egy hónapja, persze, ezerszeres mentegetéssel, leállítással, folytatással.
Én a 11. szintnél abbahagytam, de majd folytatom.

Üdv
m/zx

ui: lehet, hogy az utóbbi bejegyzéseknek csinálhattunk volna egy Danterrifik témát?

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2020.06.05. 10:21

Köszönjük a moderátornak, hogy áttette, mert így legalább pár utalás teljesen értelmetlen lett (és csinál belőlem hülyét) :)

Magához a játékhoz kapcsolódva, elárulom, hogy van egy speciális megközelítésem a Spectrum játékokhoz, amely alapján "osztályzom" őket.

Tegyük fel, hogy bebörtönöznek, kapsz egy ZX Spectrumot magnóval és egy játékot kazettán. Ha végigjátszod, akkor szabad vagy. Meddig ülsz a sitten, ha a játék, amellyel korábban sosem játszottál, tehát teljesen ismeretlen, a ...

Bruce Lee ? Kb. néhány napot.

Highway Encounter ? Esetleg 1 hetet.

Manic Miner ? Ez már azért 2-3 hónap is lehet.

Jet Set Willy ? Nos, ez életfogytiglan :)

és most a Danterrifik ... szerintem örökre a négy fal marad.

Pgyuri

mezei

Re: Danterrifik (Toku Soft, 2020. április, 48K)

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.06.05. 11:35

Pgyuri írta:
2020.06.05. 10:21
Tegyük fel, hogy bebörtönöznek, kapsz egy ZX Spectrumot magnóval és egy játékot kazettán. Ha végigjátszod, akkor szabad vagy. Meddig ülsz a sitten, ha a játék, amellyel korábban sosem játszottál, tehát teljesen ismeretlen, a ...
Nem rossz elgondolás, sok Spectrum játék kategóriája a "sohanapján szabadulsz", de sok olyan is van, hogy "anya estére hűtsd be a sörömet megyek".
A középszer, a "lehet hogy itt rohadok egy darabig de érzem hogy kijutok és nem romlik meg addig az összes élesztőm" típusú, az igazán átgondolt nehézségi szintű játék (Match Point, Skool Daze, Deatchase, They Stole a Millon...) a viszonylag ritka. Mondjuk, ha Highway Encounter az 1 hetes kategória, akkor ezek olyan 3-4 hetes játékok lehetnek.

A Danterrifik kategóriája egyértelműen a "nem szabadulsz de még halálra is idegesítelek".

Üdv
m/zx

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.06.05. 20:23

Pgyuri írta:
2020.06.05. 10:21
Köszönjük a moderátornak, hogy áttette, mert így legalább pár utalás teljesen értelmetlen lett (és csinál belőlem hülyét) :)
Igyekeztem értelmesen megtenni a leválasztást, ugyanakkor a Black & White témát nem módosítottam.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.06.05. 22:03

Van belőle egy javított verzió. Ezen sikerült az első pályán átküzdenem magam, az elvesztett életeim alapján, nekem ez max. örökélettel megy. Egyébként szerintem külsőre igen tetszetős a megvalósítása, ráadásul nekem bejön ez a fajta játék, lásd Frank'n'stein. Csak mondjuk ezzel a nehézségi szinttel olyan mennyiségű idő kellene nekem hozzá, amit nem szívesen pazarolnék rá, pedig megjelenésében igazi spectrumos játék AGD ide vagy oda. :(
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése

Vissza: “ZX Spectrum játék újdonságok”