Ishido 2 - The Legacy of the White Crane

Kutassunk fel minden magyar fejlesztésű ZX81/Spectrum programot!
mezei

Ishido 2 - The Legacy of the White Crane

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.03.11. 11:57

Sziasztok!

Szeretném bemutatni egy 2015-ös játékom, az ’Ishido : The Way of Stones’ második részét, a "The Legacy of the White Crane"-t. Az új rész elkészítésének apropója az volt, hogy egy kedves barátom készített egy olyan Spectrum klónt, ami támogatja az ULAplus szabványt, a Kempston egér használatát, valamint az AY-s muzsikákat 48K-s módban is, és úgy gondoltam, ezek a nyalánkságok amúgy is hiányoznak a játékból, és a játék alkalmas is ezen fícsörök elviselésére. Tudom, innentől a klón az érdekes, de ezen kívül nem árulhatok el róla semmit! :)

Látszólag talán nem sok minden változott a játékban, valójában szinte mindent újraírtam, kiegészítettem. A legfontosabb változás: beköltöztettem Dalgont, egy taoista szerzetest a játékba. Ne aggódj, nem történt erőszak, önként vállalta a feladatot. Az ő jelenléte több fejlesztést is eredményezett: egyrészt folyamatosan beszél hozzád a képernyő alsó sorában (már betöltés után kezdi egy bemutatkozással, majd a menüben folytatja a szabályokkal), másrészt játékmódok közül lehet választani: passziánsz módban segítséget kérhetsz tőle ötször egy játék során, vagy játszhatsz kooperatív módban, ilyenkor felváltva egy lépés a tiéd, egy Dalgoné, segítség viszont ilyenkor nincs. Van bemutató mód is, amit akkor nézhetsz meg, ha a menüben pár másodpercig nem nyomsz gombot. A bemutatóban Dalgon játszik végig egy játékot, miközben a menüben elkezdett szabályismertetést folytatja.

A pluszok: ULAplus (a játék automatikusan felismeri, ha támogatott az ULAplus, de sajnos néhány emulátoron ez még nem működik rendesen, ilyenkor a menüből elérhető rejtett beállításoknál, vagyis az M+Z+X gombok megnyomása után megjelenő rejtett menüben aktiválható, vagy kikapcsolható az ULAplus), több kőminta és táblaminta közül választhatsz, ULAplus használata esetén a kövek színe is változtatható, vezérlési módoknál van 3 billentyűkombináció, Sinclair, Kempston és Cursor Joystickok, valamint Kempston Mouse. Van magyar és angol verzió, meg egy kimondottan ula+mentes is (az csak angolul), mert sok emulátorban csak ezzel megy rendesen.

Üdv
m/zx

letöltés innen

Pgyuri
Alapító tag

Re: Ishido 2 - The Legacy of the White Crane

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2020.03.11. 15:16

Üdv,

A WoS-on láttam meg a bemutatkozást, gondoltam, hogy akkor talán itt is beharangozod :)

Kár, hogy nem platform játék, mert a logikai feladatok túl sokak már az agyamnak...viszont szép lett, látszik a minőségi munka. Jó ötlet a folyamatosan kommentáló emberke, kár, hogy angolban nem vagyok elég jó, mert kíváncsi lettem volna, hogy a "szeretem a focit" helyett ott milyen finomság van.

Szóval, összességében tetszik, szép, csak nem tudok vele játszani :)

Pgyuri

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.03.11. 20:33

Pgyuri írta:
2020.03.11. 15:16
kíváncsi lettem volna, hogy a "szeretem a focit" helyett ott milyen finomság van.
Hát, bevallom, csak annyi, hogy "I like football!" De ha egyszer szereti? Nem én adtam a szájába, felőlem azt mond, amit akar :)
Amúgy piszok könnyű játék, a régi fanzixokban nem is kapott volna hatosnál jobb érdemjegyet a nehézségre, annyira könnyű, félálomban is végigjátszhatod, maximum nem lesz túl sok pontod, de akkor is sikerülhet.

üdv
m/zx

ui: elkezdtem egy akciójátékot is, remélem nem fogy el a lendület

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2020.03.12. 09:13

Üdv,

Örülök, hogy készül egy akció, bármilyen is lesz, végig fogom játszani (már ha lesz értelmes cél kijelölve és nem csak pontra megy majd)!

Szerintem lesz hozzá türelmed és be fogod fejezni. Ez a játékod sem 5 perces összecsapott munka, tehát érzed az ízét a Spectrum programozás örömének. Persze mindig vannak mélypontok és kivételesen még nem is segíthetek benne, mert játékos szeretnék lenni. Viszont 1 gigászi, óriási kérésem lenne...teszteld a végtelenségig, mert ha kiadod és utána a kor borzalmainak megfelelően verziózol, akkor azonnal elveszítesz, mint játékost :) Egy-két POKE bevitelre hajlandó vagyok természetesen, szigorúan követve a hagyományokat.

Pgyuri

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.03.12. 16:03

Pgyuri írta:
2020.03.12. 09:13
Viszont 1 gigászi, óriási kérésem lenne...teszteld a végtelenségig, mert ha kiadod és utána a kor borzalmainak megfelelően verziózol, akkor azonnal elveszítesz, mint játékost :) Egy-két POKE bevitelre hajlandó vagyok természetesen, szigorúan követve a hagyományokat.
A verziózás nekem sem tetszik, még az újságnál sem javítottam utólag semmit. Tesztelés az volt most is sok, ettől függetlenül maradhatott hiba, de ha maradt, akkor maradni is fog. De fura ez a hibadetektálás, mert mi a hiba, a hibás működés? Ha pl. az ULAplus detektálását nézem, akkor az a normális, ha nem működik, emiatt gondolkodtam is rajta, hogy kiveszem a játék eleji észlelést, hiszen csak egy-két emulátorban működik rendesen (Jspeccy és Virtual Retro Machine, talán minden másnál rossz), de aztán úgy döntöttem, hogy ezt a hibát bennehagyom, aki akarja, az a rejtett menüből (ami emiatt dokumentált lett) erőből átkapcsolhatja az ULAplusba.

m/zx

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.03.12. 20:44

Gratulálok, nagyon szép lett, szóval ezért nem értél rá! :) Egye fene... :)
És végre nem platform játék!!!

Azért a nagyon könnyű egy kicsit túlzás. Eddig 56 volt a legjobbam, szóval még van mit gyakorolnom.
Az ULA+ verzió is nagyon szép palettákat használ, de a paletta cserénél sajnos van egy két verzió, ahol a két zöld elég közel esik, de majd megnézem a ZXHD-n is igaziban. Egy rendes mai megjelenésnek kell, hogy legyen ULA+ verziója.

Amúgy ki az a David Willis? Volt vele valami kooperáció?

Előszedem majd az Ihido-t is, mert most nem vagyok képben már, hogy ez miért folytatás. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.03.12. 21:06

Bali írta:
2020.03.12. 20:44
Gratulálok, nagyon szép lett, szóval ezért nem értél rá! :) Egye fene... :)
Na igen, ezért nem értem rá, de nem akartam lelőni a poént.
Amúgy ki az a David Willis? Volt vele valami kooperáció?
Halvány fogalmam sincs, de elvileg a zxtunes.com-on lévő AY muzsikák felhasználhatóak, némelyik alkotónál amúgy van elérhetőség is, de Davidnál, aki igazából Роман Чупак nem volt semmi kontakt infó. Próbáltam találni valamit róla, hogy felvegyem vele a kapcsolatot, de nem sikerült, a honlapon az utolsó zenéje is 2000-es, rég eltűnt, így maradt az, hogy megemlítem a nevét, ahogy illik.
Egy rendes mai megjelenésnek kell, hogy legyen ULA+ verziója.
Én eddig nem igazán voltam oda érte, nem is értettem a lényegét, de miközben felfedeztem a benne rejlő lehetőségeket, megkedveltem. Valójában ezt tartom a Spectrum igazi grafikai kiterjesztésének, mert spectrumos marad a kép, pl. a Next játékoknál pont ez hiányzik számomra.
Előszedem majd az Ihido-t is, mert most nem vagyok képben már, hogy ez miért folytatás. :)
Csak, mert én azt mondom. Valójában jobban megállná a helyét, ha azt mondanám, hogy az Ishido egy demo volt, ez pedig a kész játék. A klasszikus érában azért nem léphettem volna ezt meg, mert felnégyeltek volna, hogy ugyanazért kétszer fizettetek a játékosokkal. Manapság, ingyenes játék esetében viszont az a helyzet, hogy a szerző azt mond amit akar, főleg, ha úgy értékeli, hogy van annyi plusz dolog a második "verzióban" az elsőhöz képest, hogy kinevezi azt második résznek. Nos, én így tettem :)

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.03.12. 22:20

Köszi.

Na végre talán már valami értékelhetőbb. :)
Legacy_561.PNG
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Zozosoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2020.03.13. 12:51

Enterprise verzió nem lesz? :)

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.03.13. 17:03

Zozosoft írta: