Lovecraft Mythos (Ancient Bytes, 48K, platform)

Lássuk milyen új játékok születnek manapság...
mezei

Lovecraft Mythos (Ancient Bytes, 48K, platform)

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.09. 18:48

Kép

Cím: Lovecraft Mythos
Kiadó: Ancient Bytes
Szerzők: Cebrián (program, zene), Coalheart (ötlet, grafika)
HW igény: 48K
Stílus: platform
Vezérlés: Billentyűzet: újradefiniálható (O, P – balra, jobbra, Q - ugrás, Sp, M – tűz, H - pillanatállj) és Kempston, Sinclair, Cursor Joystick
Megjelenés: 2019. január, ingyenesen letölthető

Kép

A két spanyol alkotót magába fogaló Ancient Bytes első játéka egy kegyetlenül nehéz egyképernyős platformjáték. Mikor ezt írom, már hivatalosan megjelent a játék, de ez is csak a második beta változatot jelenti, így még van remény némi nehézség könnyítésre.

A legősibb borzalmak felébredtek! Míg az emberiség nem képes kellő erővel fellépni a világegyetem szabályaival dacoló eme kreatúrák ellen, addig az egész kozmoszt felemészti a kétségbeesés. Utolsó reményünk egyetlen személy kezében van. Megbízható Coltjával, acél idegeivel, józan eszének teljes hiányval és az idősebb Charles Bronsonnal való rejtélyes hasonlóságával ő az egyetlen, aki felléphet a szörnyek ellen, ő az egyetlen, aki bizonyíthatja rátermettségét, akinek feladata terhét egy gyarló elme megérteni sem képes.

A Lovecraft Mythos egy túlélő platform. Gyűjts össze 9 kulcsot a következő képernyőre való átjutáshoz, közben próbáld elkerülni a hátborzongató szörnyeket, melyek folyamatosan körülötted fognak ólálkodni. A szörnyek egy lövéstől elpusztulnak, ennek ellenére óvatosan tüzelj, mert a lőszered száma csekély, tehát próbálj velük spórolni. A szörnyek négy különböző alakban jelennek meg, van köztük gyengébb, lassabb, erősebb, gyorsabb, mozgékonyabb, utóbbiakkal fog inkább meggyűlni a bajod. Sajnos csak korlátozott számú szörnypuszit tudsz túlélni, amit a bal felső sarokban lévő szívek gyors fogyása is jelez. Szerencsére minden alkalommal, amikor túljutsz egy képernyőn, életeid száma és kőszered mennyisége is maximumra ugrik. Összesen 8 képernyőn kell átjutni, ami elsőre kevésnek tűnhet, de hidd el, az nagyon sok... A játékkal való ismerkedéshez használd a könnyű játékmódot!

Ha már nagyon el vagy keseredve, a menüben kérheted egy isten segítségét ('Call a god'). Lehetőleg olyan isten nevét írd be, aki ráér, és amúgy is jóban vagy vele, különben nem fog segíteni, de ha mégis, akkor elég spéci dolgokat tehet érted! Csak egy ajánlás: Jézus nem csípi az ilyen játékokat, de H.P. Lovecraft műveiben van néhány isten, aki hajlamos segíteni (van egy kúszó káosz néven emlegetett, ő elég jó fej), próba szerencse.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára mezei 2019.01.13. 19:03-kor.

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: Lovecraft Mythos (Ancient Bytes, 48K, platform)

Hozzászólás Szerző: Bali » 2019.01.10. 21:58

Ez nagyon tetszik, szerintem nagyon nem kellene leírni a most született játékokat, azért mert nem 1984-ben íródtak. De tényleg baromi nehéz, emiatt kicsit élvezhetetlenné válik egy idő után, ez a 3 szív és 5 skuló nekem nagyon kevés.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Re: Lovecraft Mythos (Ancient Bytes, 48K, platform)

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.01.13. 15:06

Bali írta:
2019.01.10. 21:58
Ez nagyon tetszik, szerintem nagyon nem kellene leírni a most született játékokat, azért mert nem 1984-ben íródtak. De tényleg baromi nehéz, emiatt kicsit élvezhetetlenné válik egy idő után, ez a 3 szív és 5 skuló nekem nagyon kevés.
Ahogy az várható volt, megjelent a negyedik beta verzió, amiben már lehet easy/normal/hard módok közül választani. Valamint a honlapon van egy level/screen editor is.

Válasz küldése