Miskolci klub anno 198x-ben

Milyen klubok léteztek annó a nyolcvanas, kilencvenes években, hátha összeverődnek az akkori társaságok...
MailMiner
Lev-LIST archiváló

Miskolci klub anno 198x-ben

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:17

2010.07.14-én merült fel a téma:
Mondom ezt úgy, hogy EP-m soha sem volt, bár a miskolci Z80 klub az nem csupán Spectrum volt, hanem Enterprise is és jártak oda olyan srácok akik rengeteg Spectrum EP konverziót csináltak, köztük ennek a műfajnak a hazai zászlóshajójával a BAM soft-al (Csikós Csaba és Hidas Szilárd).

Latyi.ca
Sziasztok!

Nem hiszem, hogy off lenne, asszem érdemes lenne végre egy kis írást összehozni erről a miskolci klubról, hogy mi is zajlott ott, hogyan kik voltak az oszlopos tagok, amíg még eszetekbe jut.  Laki már sokat emlegette. A múltkori pizzázáson épp Kerlacival beszélgettünk a Szellőző Művekes szeánszokról illetve, hogy bizony érdemes lenne egy cikkben megörökíteni, hogy mi minden zajlott ott.

üdv,
Bali

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Re: Miskolci klub anno 198x-ben

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:18

Sziasztok!

Nem régóta vagyok a speccyalista oldalra beregisztrálva, de hogy máris a miskolci klubbról hallok ezt nem gondoltam volna. :D Én is oda jártam nagyon sokat, gyakorlatilag szinte minden péntek estémet ott töltöttem. Milyen ismerősen csengenek ezek a szavak, hogy BAM soft (Csikós Csaba és Hidas Szilárd). :)

Nagyon jó kis csapat volt ott, minden pénteken alig vártam, hogy elérkezzen a délutén 4-5 óra. :) Emlékszem, volt a teremben még tv is és sokszor azon néztük a tom és jerry-t. :) És amikor az egyik iskolai társamnak (sajnos már a pontos neve feledésbe merült, de a keresztneve Attila volt és kazinncbarcikán lakott) meglett az első amiga-ja. Elképedve néztük rajta a progikat. Ő készítette Enterprise-ra az Unicum nevű játékot is. Emlékeztek rá? :)

Üdvözlet mindenkinek!
Drachoo

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:22

speccy.jpg
Klub levélpapír
Szia!

Örülök, hogy te is előkerültél!

Én voltam az, aki 15 évesen elhatároztam, hogy létrehozok egy Z80-as, de alapvetően Spectrum klubbot Miskolcon. A motiváció - ahogyan Bali is irta - a Szellőző Művekben működő klub volt.

2006-ban ezen a listán már szóbakerült ez a klub és akkor Bod előkeritette a klub hivatalos fejléces levélpapirját, Kecskeméti Laci munkáját. Ő és az öccse úgy emlékszem, hogy alapvetően Enterprise-os volt, ahogyan a BAM soft is (Csikós Csabi és Hidas Szilárd), illetve az Oravecz testvérek akik szintén készitettek átiratokat. Volt egy állandó "külsős" tagunk, Bianki Brúnó, aki a barátom volt a lépcsőházból. Neki Commodore 16-ja volt, de ennek ellenére lelkesen járt a klubba. És a programozó páros Bódy Attila - Compi Kazincbarcikáról illetve Ürmössy Zoltán (URZ), akiknek több kiadott programjuk is volt több platformon.

Anno létre is hoztam egy levlistát a klub tagjainak, mert feltett szándékom, hogy összerántok egy jubileumi vacsit, partyt Miskolcon. Lassan ez már a 25 éves lenne.

http://groups.yahoo.com/group/z80klub/

Olvasd el a mellékelt text fájlt, abban van a korábbi levelezés egy része.
miskolci.txt
Korábbi levelezés
(5.7 KiB) Letöltve 28 alkalommal.
üdv,
Latyi.ca

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:23

Szia!

Elolvastam a levelezést is amit küldtél. Tényleg emlékszem, hogy valaki kis aktatáskában hordta a spectrumot. :D Régi szép idők. Közben én is pestre költöztem ideiglenesen (idővel majd vissza Miskolc környékére), de elég sűrűn járok barátokhoz Miskolcra, sőt a legjobb barátom is járt rendszeresen a z80 klubba, onnan az ismeretségünk. :) Ó ezek a régen hallott, de ismerős nevek... :D Bódy Attila-Compi, BAM soft. :) Egy találkozóban én is benne lennék a levlistára is fel fogok iratkozni! :)

Üdv:
Drachoo

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Szia!

Az a valaki én voltam, aki aktatáskában hordtam a Spectrumot az oldalán egy öntapadós tapétából készített sinclair felirattal amit én követtem el. Mellé pedig egy kis szovjet fekete-fehér tévét cipeltem a klubba péntekenként :-) . A Klub levelező papírját már fel is raktam annó a listára is. Sajna én már csak BAM soft-ra emlékszem más név nem jut eszembe.

Bod

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Nekem is volt egy fekete műanyag "dipitáskám", amire sárga (nem tudom, hogy miért sárga) öntapadós tapétából szikével kivágtam a felnagyitott SINCLAIR feliratot, illetve a táska jobb alsó sarát pedig átlósan diszitettem piros, sárga, zöld és kék "szig'szalagból" készült szivárványcsikokkal.

Miután 1990 után Pesten tanultam tovább, már nem tudtam péntekenként lejárni a klubba és úgy tudom, hogy hamarosan el is halt. A táskámat is lecseréltem, amit utána apám használt az iratok munkahelyre hurcolására. Kapott is elismerő megjegyzéseket! Igaz, akkor már egy Amiga Fever! matrica is diszelgett rajta.

Latyi.ca

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:24

Szia!

Örülök, hogy újra találkozunk! :) A géped megvan még? Én most szereztem be egy zx spectrum +3-t és még van egy sinclair zx-spectrum+ -om is, de az most szegény javítás alatt van, remélem meg tudják csinálni. :)

Üdv:
Drachoo

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:24

Énis örülök! És most már érdekelne, hogy hány olyan ember van a speccyalistán, akik anno lejártak a miskolci klubba péntekenként?

Még nem mondtam le a 25 éves találkozó összehozásáról, de azt se bánnám, ha nem várnánk addig!

Jó lenne kideriteni, hogy az emberek döntő része már Pesten él-e vagy még Miskolcon, mert tulajdonképpen lehetne ez egy Pesten megtartott miskolci találkozó is :-)

Sajnos - nagyon sajnálom - de akkor azt 1990 környékén eladtam, hogy később Amigát vegyek. Nem tudom ma már felkutatni, hogy kinek adtam el, sőt azt sem, hogy a SpeccyDos hová került. Az emlékeimben él egy szegedi vevő, de tényleg nem emlékszem, ez kiesett. Öregszünk, na...

Van azért Spectrumom, valahol 10 és 20 között, a 16K-stól a 48-on át a pluszokig és még a +3-ból is van angol és spanyol verzió is. Sőt beszereztem az "amerikai Spectrumot" a TS2068-at is.

A géped miatt pedig ne aggódj, van itt a klubban több ember is, aki bizonyosan meg tudja javitani!

Latyi.ca akit Laki-ként is ismerünk

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:25

én is miskolci voltam, de még csak nem is halottam róla.

viszont a számítástechnika-úszás táborok, azok szép emlékek voltak.
igaz ott commodore 64 16 és plus4 volt a gépek nagy tömege, bár majd mindhez volt floppy is. :)

bár marha hideg volt a víz a diósgyőri strandon. :)

üdvözlettel/best regards: Varga Viktor

MailMiner
Lev-LIST archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:25

Anyám - micsoda emlékek kerülnek itt elő :) Én is Miskolcon tanyáztam 87-92 között, és - sajnos - én sem hallottam erről a klubról. Viszont a Viktor által felemlegetett úszó-és számtech táborról annál inkább, ugyanis én tanítottam ott számtechet :))) Kucsera Gyuri meg Bodor Laci haverommal egymást váltva töltöttük a tudást (khm...) az ifjú fejekbe, délben pedig ebéd majd Diósgyőri Strand - hideg víz, méghidegebb sör, és a tesitanárok akik onnéttól átvették az ifjak terelgetését megfáradt mitőlünk. Elvileg nem volt szabad innunk, úgyhogy halál fapofával "kolléga úr, ezeket itt most alá kellene írnia" kiáltással invitáltuk egymást egy-egy rund Borsodira :)

- Csory -

Válasz küldése