2017. 15. heti zsákbakazetta 2.0: How to be a Hero

Spectrum játékkazetta nyereményjáték...

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: 2017. 15. heti zsákbakazetta 2.0: How to be a Hero

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.04.17. 15:01

Akkor a végeredmény a következő:

1. Pgyuri - 65535
2. m/zx - 3068
3. Bali - 2110
4. Zozosoft - 21
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.04.18. 12:12

Üdv,

Milyen pozitív M/ZX barátom hozzáállása :) de rossz irányból közelített meg. Miután megtörtént az eredményhirdetés, kiadhatom a "belső" információkat:

A játék egy kicsit sem mozgatott meg, maga a borzalom, unalom, stb. Szokásos esélytelenséget kínáló, örökélettel meg végtelenül unalmas játék, nem is játszottam vele. De akkor meg mitől lett ennyi pontom? Jet-Pac szindróma. Akik nem ismernék, pontversenyben a Jet-Pac átpörgethető, mert nem kell semmit csinálni az X. pályán, csak állni és pörög a pontszámláló. Itt is ezt csináltam. Lelőttem egy dögöt, kaptam 1 pontot. Feltámadt, újralelőttem, már 2 pontom lett (nem jelzi ki, mindig kihaltam, hogy kiírja, hol tartok). Ezek után egyértelmű volt, hogy beállás egy adott helyre, ahol mindig újrajő az ellen, radírgumi, tűzőgép a tűzgombra és várakozás órákig. Ebből lett az első eredmény, a 30valahányezres.

Utána már csak kíváncsiság, hogy hol pörög át....ez lett 65535. Ehhez nem kellett sem örökélet, sem photoshop, csak várakozás....a 65535-höz kellett mentenem néha (meg felpörgetni a processzort), hogy megmutassam a max. értéket, ezért is írtam, hogy versenyen kívül, de a bíró nem vette ezt figyelembe.

Ezután végignéztem a végigjátszását, hogy lássam, van-e értelme ezzel foglalkozni. Nincs, ez kiderült, de a készítő leírta, hogy a végén lefagy a játék, ami elindította a javítási vágyam.

A javítás működik rendben, kivédi, hogy szöveg-pufferelés közben bekövetkezhessen megszakítási hiba. A "Message on/off" gombról nem is tudtam, ennyire nem érdekelt a játék (amúgy van ?)

Az Easter Egg nem az én érdemem csak annyiban, hogy emlékeztem rá, hogy van. A gyűjtés Paul E. Collins régi weboldaláról van.

A végén semmi extra, ennyi pont, írd fel a kódot és ha mind a 3 megvan, jelentkezz ezen a címen..... de hogy mit adtak volna....nem tudom. Talán egy ananászt.

Bármilyen javítást készítek, azok a tipshop-ban érhetők el, oda küldöm be. Hamarosan ez is felkerül.

Pgyuri

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.04.18. 12:16

Üdv,
Bali írta:Az ilyen játékoknak lassan nyithatnánk egy újabb fórumot, pláne ha még javítások is születnek hozzájuk. De mondjuk már az is hasznos infó lehet, hogy melyik amelyiket nem lehet végigjátszani, mikben vannak hibák.
Ez felesleges, a WoS fórumán ezek össze vannak gyűjtve. Ha valaki kíváncsi, onnan emelje ki, de minek. A "hasznos" szó meg enyhe túlzás.....ha valaki játszani akar, akkor a hiba ismerete nélkül tegye, ha elakad, akkor 5 perc alatt megtalálhatja a magyarázatot (RZX-ek, tipshop, WoS fórum). Ide duplikálni kár ilyesmit.

Pgyuri

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.04.26. 22:41

Beszavaztam a Top100-ba, lehet rá szavazni. Nyilván akkor is érdemes, ha nem jó egy játék. A lista valójában nincs limitálva 100-nál, de csak annyit mutatunk belőle. Talán később lesz még belőle más is.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése