2017. 14. heti zsákbakazetta: Adventures of St. Bernard

Spectrum játékkazetta nyereményjáték...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

2017. 14. heti zsákbakazetta: Adventures of St. Bernard

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.04.05. 17:28

Ez akadt a kezembe kedden, csak kicsit ráaludtam is.

Az újak kedvéért:
Van pár tonnányi kazettám a garázsban ezért úgy döntöttem, hogy útjára indítok ezt a kis játékot. Hetente belenyúlok egy nagy szatyorba és kiveszek egy Spectrum játékkazettát. Ezt itt közzéteszem és aki a legtöbb pontot tudja prezentálni, megnyerte a kazit.
Most azt gondolom, hogy elég egy screenshot-ot beküldeni, nem hinném, hogy itt bárki is photoshoppal próbálkozna.
Elvben hetente, vasárnap éjfélig kell beküldeni a high score-okat, de legkésőbb a következő játék beküldéséig.

Az első három helyezett kap pontot: 3, 2, 1

A szabály egyébként evolúcióval fejlődik, az is nyugodtan játsszon, aki nem szeretné a kazettát, mert Speccyalista pont jár a győzelemért, a kazetta ilyenkor azé lesz, aki a rangsorban a következő és persze igényli, és így tovább.

Megfontolva Pgyuri azon szabálymódosítási indítványát, miszerint minden résztvevő kapjon pontot, az első 10 résztvevő kap 1 pontot.

http://www.worldofspectrum.org/infoseek ... id=0000097
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

pupos

Re: 2017. 14. heti zsákbakazetta: Adventures of St. Bernard

Hozzászólás Szerző: pupos » 2017.04.05. 18:25

Evil-Soft?? Már értem. Ezzel kínozni lehet!
stbernard.png

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.04.05. 19:05

pupos írta:Evil-Soft?? Már értem. Ezzel kínozni lehet!
Szerintem Bali tulajdonképpen csak be akarja bizonyítani, hogy a Spectrum játékok szörnyűek, ezzel ráébresztve bennünket, hogy egész gyermekkorunkat elvesztegettük.
The Adventures Of St. Bernard 3340.jpg
Nos Bali, ez nem fog menni...
Tehát következzék: A bernáthegyi kalandjai.
Vezesd át ezt a kedves bernáthegyit át a veszedelmes Bernát-hegyen.
1. pálya: nagytermetű macskák támadnak rád, szám szerint 17. Edd meg őket! Ezt úgy tudod kivitelezni, ha megfelelő ütemben fordulsz a hátból támadó cicára. Az a jó ütem, ha látszólag beépül a macska a testedbe. Ne aggódj, tele vagy szupermaró gyomorsavval.
2. pálya: eső után pocsolya. Ugráld át a pocsolyákat, szám szerint 24-et. A rendszer: egy sima, egy fordított. Ebben az esetben egy lakott, egy üres. A lakott pocsolyákban bajszos ízeltlábú monszterek laknak. A legegyszerűbben úgy ugorhatod át őket, ha megállsz a víztől egy kutyára, majd mikor a bal oldali süllyedésének végén jár az ellenséged, akkor nekifutásból átugrod a lakhelyét.
3. pálya: Donkey Kong. Kong hógolyókat küld ellened, hátból meg támadnak a macskák. Kétszer kell elérned Kongot a sikerhez. A feladat pofon egyszerű: kezdj el szaladni, majd ugrálj egyfolytában, minden gond nélkül eléred a monsztre majmot.
4. pálya: a pocsolyás téma vérszomjas pingvinekkel megspékelve, na itt kellett befejeznem a játékot, amit a képen meg is örökítettem pingvin nélkül.

Folyt köv.

m/zx

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.04.05. 19:21

A kazettaborító szerint rajzfilm stílusú a grafika. Nem láttam még ilyen rajzfilmet...
Néhány értékelés:
Sinclair Spec(k)trum játék és program: 4/5
Sinclair User: 7/10
Crash: 58%
Your Spectrum: 7/10
WOS 4,25/10
Nem is olyan vészes ezek szerint.

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.04.06. 07:02

Játszottam még vele egy kicsit, de örökélettel, mert a pingvinek kegyetlenek. A 10. szintig jutottam, ott már nagyon eluntam, mert csak a 3. és 4. szint ismétlődik. Pedig egyszer véget kell, hogy érjen, hiszen valaki/valami azt modja az elején, hogy "Save me Brandy!"

Zozosoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2017.04.06. 15:58

mezei írta:1. pálya: nagytermetű macskák támadnak rád, szám szerint 17.
Az szerintem farkascsorda lesz.
zozo-bernard.png

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.04.07. 09:01

Üdv,

Meg sem lepődve, szokásos vacak. Visszafejtettem, hogy kiderüljön, van-e vége, mivel M/ZX nagyon lelkesen állt a kérdéshez és valóban a "HELP SAVE ME BRANDY" igencsak előremutató, amelyet a kazetta leírás is alátámaszt, ami szerint:

"Guide your intrepid St. Bernard through the perils of the icy
wastelands to rescue his Mistress from the clutches of the
abominable snowman. Avoid the packs of ferocious wolves,
mischeivous penguins and the icy watery depths. Climb boldly the
mountains of the Snowmans lair avoiding the giant snowballs only
to be troubled later by inquisitive walruses. Will it go on
forever? Is she really worth it? These and many more questions
can be answered in this multi-level, fast moving, colourful
arcade style game. Full machine code action and cartoon style
graphics."

A visszafejtés eredménye:

A játék belső program-szervezése a játék színvonalával egyenlő. Hihetetlenül ronda megoldások, fejetlenség és káosz látszik a programkódon, ami alaposan megnehezítette az értelem megkeresését. Végül sajnos bizonyíthatóan nincs a játéknak fizikai vége. 9 szintig folyamatosan változtatja a Yeti elleni részt, ami teljesen érthetetlen, hiszen ott életet veszíteni csak azok tudnak, akik nem ismerik a billentyűzetet, de utána már ott sem változik semmi, a végtelen ismétlődés következik, azaz "Will it go on forever?"-re rávághatjuk mérgesen, hogy "yes".

Szokásos 1983-as évekbeli "bármit el lehet adni, csak rá kell írni, hogy gépi kódú program és hogy 48K" kategória. Már eleve van benne hiba is, amit illett volna észrevennie készítőjének. A Yeti résznél minden billentyű kezelve van, össze-vissza megy tőle a kutya, de ráadásul, ha nyomva tartjuk a jobbra és ugrást, a következő ismétlődésénél fura grafikát szemlélhetünk a gombok felengedéséig. Gyötrelmes egy programkód volt, igazolásképpen POKE 52746,x farkasok száma az első szinte, POKE 53496,x átugrandó lékek száma az összes jeges szinten.

Ez büntetés volt.

Pgyuri

ui: Nem elfelejteni, hogy tilos M/ZX-nél több pontot elérni, kivéve ha előre lemondunk a kazettanyereménytől! A szabályismétlés a rend lelke :)
Csatolmányok
kep1.jpg
20 pont

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.04.07. 11:21

Pgyuri írta:Visszafejtettem, hogy kiderüljön, van-e vége, mivel M/ZX nagyon lelkesen állt a kérdéshez és valóban a "HELP SAVE ME BRANDY" igencsak előremutató, amelyet a kazetta leírás is alátámaszt
Köszönöm! Ezek szerint nem kell soha többet elindítanom ezt a "játékot", pedig a végén már rutinból is könnyedén ugráltam át az először áthatolhatatlannak tűnő pingvineket :)

m/zx

pupos

Hozzászólás Szerző: pupos » 2017.04.07. 19:59

Save Me Brandy: hagyd meg a konyakomat! :)
Lehet, hogy piásan élvezetesebb ez a "játék"?

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.04.08. 11:00

pupos írta:Save Me Brandy: hagyd meg a konyakomat!
Megvilágítottad a játék eddig homályba burkolózó rejtett mondanivalóját :D

Válasz küldése