SpeccyDOS v5 tesztelés

SpeccyDOS 4.x, 5.x kérdések, válaszok...
mezei
Speccyalista

Re: SpeccyDOS v5 tesztelés

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.03.22. 20:36

Sziasztok!

Most próbáltam ki a SpeccyDost először. Mi a túró lehet az oka, hogy minden lemez formázásakor REJECTED hibaüzenetet ad, vagyis mindig hibát talál a directory területen.

Üdv
m/zx

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2019.04.22. 09:49

Minden illesztőt teszteltem, szóval az nyilván ok, ugyanakkor te vagy az első, aki PC-s floppy kábellel kérted.

Néhány kérdés jutott eszembe:
- gondolom a kábel az amit küldtem, de melyik végére tetted a floppyt?
- milyen lemezt használtál? (ha nem DD-st, akkor a lukat le kell ragasztani például.
- mi volt a format parancs?
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2019.04.22. 10:26

Bali írta:
2019.04.22. 09:49
Minden illesztőt teszteltem, szóval az nyilván ok, ugyanakkor te vagy az első, aki PC-s floppy kábellel kérted.

Néhány kérdés jutott eszembe:
- gondolom a kábel az amit küldtem, de melyik végére tetted a floppyt?
- milyen lemezt használtál? (ha nem DD-st, akkor a lukat le kell ragasztani például.
- mi volt a format parancs?
Köszi a választ és az infót! Amúgy nem is gondoltam, hogy az eszközzel van a gond, egyszerűen a SpeccyDosról nem találtam túl sok egyértelmű információt, pl. nekem az is új, hogy csak DD-s floppyval boldogul, szóval elég bizonytalan voltam a használatát illetően.
Az meg, hogy PC-s kábellel kértem, az egy félreértés eredménye, mivel e-mailben megkérdezted, hogy milyen kábellel használnám? Én meg azt feleltem, hogy miután csak PC-s kábelem van, így azzal. Így lett egy újabb PC-s kábelem, mivel küldtél egyet :)
A floppy természetesen azon a végén volt a kábelnek, ahol lenni szokott, fordítsam meg?
A format parancs? Ezze megfogtál... Most így fejből nem megy, de azt tudom, hogy próbáltam paraméterekkel, meg egyszerűen is (talán FORMAT * "", vagy valami ilyesmi). A lényeg, hogy ki fogom próbálni DD-sre visszavarázsolt lemezzel.

Üdv
m/zx

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2019.04.22. 14:01

Ha 1.44-es meghajtó van használva, azoknak a belső elektronikája alkalmaz frekvencia szűrőket, és azt, hogy melyik tartományt engedje át, a HD érzékelő vezérli. A DD-s jel 250 a HD-s 500KHz-es. Ezért kell a luk leragasztásos trükk, mert különben az elektronikán nem jut át a jel, ezért tűnik rossznak minden lemez.
(Ha valakinek igazi 720-as meghajtója van, azzal simán tudja a HD lemezeket használni leragasztás nélkül, viszont ha 1.44-es meghajtóba kerül a lemez, az szintén nem fogja tudni olvasni, amíg nincs leragasztva.)

Válasz küldése