Fejlesztés C-ben Spectrumra

Híd a Spectrum/ZX81 és a mai világ között...
leslie.wss
Speccyalista

Re: Fejlesztés C-ben Spectrumra

Hozzászólás Szerző: leslie.wss » 2012.01.30. 16:21

Hahó!

A magam részéről én a "C-s keret Assembly betétekkel a fontosabb részeknél" verziót favorizálnám.
Valójában szerintem Edy teljesen jól összefoglalta a lényeget, és persze Pgyurinak is igaza van. Szebb/érdekesebb/gyorsabb/kisebb kódot eredményezhet, ha assembly-ben készül el valami, de nagy valószínűséggel jelentősen időigényesebb is a dolog. Ha valakinek viszont van ideje/kedve/tudása a legapróbb részletekig lemenni és assemblyben szüttyögni, hát tegye.

Nemrég egy mikrokontrollert kellett programoznom, és assemblyben kezdtem, de 2 hét után áttértem C-re, mert jóval egyszerűbb és ezáltal haladósabb lett számomra a fejlesztés. Persze ott a szempont a gyorsabb elkészülés volt, nem a futó kód gyorsasága vagy rövidsége.

Visszatérve a C fordítóra, tényleg sok múlik azon is, hogy az ember hogyan írja meg a C forrást. Lehet egy kicsit segíteni a fordítónak, hogy az adott platformra hatékonyabb kódot tudjon fordítani. Nem érdemes pl. szegény gépen 4 bájtos változókat használni.
Elképzelhető pl. (nem próbáltam ki), hogy lehet regiszter változót használni, és máris jobb lesz a lefordított eredmény, nem olyan, mint amire joco utalt.
Valami ilyesmi:

Kód: Egész kijelölése

register short int szam = 17;

Válasz küldése