Sinclair BASIC programozás PC-n

Híd a Spectrum/ZX81 és a mai világ között...
Csipetke
Speccyalista

Re: Sinclair BASIC programozás PC-n

Hozzászólás Szerző: Csipetke » 2013.01.07. 15:31

Most és utoljára megkísérlem elküldeni a programokat és azt, hogy mit mutatott a BASin.
Csatolmányok
MEGOLD-0.JPG
A piros vonal felett a hiba
MEGOLD-1.JPG
MEGOLD-2.JPG

Csipetke
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Csipetke » 2013.01.07. 15:35

Ez már tényleg az utolsó, ha nem megy, ne eröltessük! Nagyon bizonytalan az a szerver! Üdv Csipetke
Csatolmányok
5-megoldas.zip
Megoldások .bas kiterjesztéssel
(8.31 KiB) Letöltve 13 alkalommal.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2013.01.07. 16:28

Kipróbáltam és valóban igazad van, mert a .z80/.sna betöltése hibás, azonban spectaculatorral lementettem .tap-ba és azt már hibátlanul kezeli.
Én eddig csak be copy+paste-eltem a forrásokat amiket küldözgettetek és azokkal nem volt semmi gondja.
Amit saját maga ír mint bas/sna/z80, az valójában egészen más formátum, mint amit a Spectaculator az sna/z80 alatt ért, mert az ugye egy bináris memória mentés. Konkrétan félrevezető, amikor a Basin betöltésnél az sna/z80-at felajálnja, mert az az ő saját .bas formátuma, ami egy basic lista asci formátumban. Ezt jelezni fogom a fejlesztőnek.
megoldas00.bas
BASin .bas formátumban
(753 bájt) Letöltve 11 alkalommal.
test.tap
megoldas0 tap formátumban
(752 bájt) Letöltve 12 alkalommal.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.01.07. 16:56

Üdv,

Szerintem felesleges, mert Dunny - WoS-on ezen a néven fut - már nem foglalkozik ezzel a programjával. A WoS fórumán is van külön topic a hibajelentésekről, előbb ott nézd át, hogy nem szerepel-e. Még régen, mikor készült, sokat leveleztem vele ebben a témában.

Pgyuri

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2013.01.07. 17:25

Ja, hogy ő az a Spin-es csávó?
Amúgy ez bug nem pedig feature! Talán a forrást meg lehetne szerezni tőle...
Lehet választani a snapshot forma verzióját is a BASin options-ben, de nem változtat semmin. Kipróbáltam, hogy a Spectaculatorban kikapcsoltam a compress z80 snapshot-ot is, de azzal is ua. az eredmény.

Persze azt nem tudom, hogy a spectaculator milyen verziójú z80-at ment, de mindhárom verziót beállítottam a BASin-ban és nem volt kielégítő.

Mindenesetre a lényeg, hogy tap-on keresztül lehet hordozni más emulátorokból kódot oda-vissza, mert egyébként szerintem egy nagyon kultúráltam megírt IDE basic programozáshoz.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.01.07. 17:33

Üdv,

Ő bizony a Spin-es emberke is. Még nem találkoztam ilyen problémával a BasIn-en belül, de tény, hogy van jópár hibája, de már megszoktam. Ha BASIC-ben akarok programozni, akkor úgyis az eredeti Spectrum editort használom, mert az akkor az igazi. Persze assembler-ben eszembe se jut GENS-MONS párost behívni, de őszintén, ki az a ..............................

Amire nagyon jó a BasIn, az az újrasorszámozás és a COPY, hogy utána PASTE.....másra nem merném használni tartósan :) Csak Dunny meg ne tudja, örökre kitagad :)

Amúgy muris volt, de fogalmam se volt arról, hogy ki az istennyila van az üzeneteknél megjelenő képen. Meg is kérdeztem tőle, hogy önmagát fotózta-e oda be....majd rájöttem, ki is a fickó....addigra kaptam tőle apait-anyait :)

Pgyuri

Csipetke
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Csipetke » 2013.01.08. 02:21

Megnyugtat egy kicsit ez a dolog, mármint hogy nem vagyok annyira balfék, hogy ne tudnék kezelni egy programot. Köszi a sok tanácsot, de ha véletlenül ráakadnátok egy jól működő olyan emulátorra, amely tudja a programot sima text fájlba menteni, és visszaírni, akkor legyetek kedvesek és értesítsetek a lelőhelyéről! Előre is nagyon köszönöm, és elnézeést hogy igy hirtelen közétek csöppenve máris majdnem galibát okoztam ezzel a problémával. Tulajdonképpen azért lenne jó, ha létezne valahol egy hibátlan program, mert az nagyban könnyítené a saját programozást, hiszen sokmindent meg lehet írni ebben a kis Spectrum basicben, ami időnként igen hasznos lehet. Most például egy olyan vezérlő a tervem, amely képes a távcsövemet pontosan mozgatni, úgy, hogy vakon ráálljon egy csillagra. Ez azért érdekes, mert szoktam a nappali égen is fotózgatni, és akkor tényleg vakon kell megkeresni a Vénuszt, vagy a Merkúrt. Géppel vezérelve automatikusan megtörténhetne a dolog, ha előző este egy ismrt helyzetű csillagra pontosítom, hogy tudja a napi helyzetét. Szóval ilyen dologra is szeretném használni, ha már van, hogy ne porosodjon a szekrényben. Szerintem az a néhány adat belefér, mármint az égi poziciók a fényesebb csillagokról és a bolygópálya számítást meg el tudja végezni. Nem ördöngősség az sem, meg fog bírkózni vele. Az Out utasítással fogom a motorokat vezérelni, és az In meg beolvassa a poziciót. Most éppen a C/2012 S1 üstököst fényképezem, egyelőre nem Spectrum vezérelt távcsővel, de lehet, hogy a nyáron már azzal fog működni. Ez viszont nem rövidke program lesz, és ezért kéne egy jó kis emulátor, mert a gumibillentyű hamar tönkremegy programíráskor. Örülök, ha a távcső melletti nyomogatásokat majd kibírja. Tudtok-e világítós billentyűzetről, vagy fluoreszcens anyagról, amivel néhány gombot láthatóvá lehet tenni rajta? A sötétben elég, ha csak egy pöttyöcske van rajta, ami látható lámpa nélkül! Üdv. Csipetke

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2013.01.08. 10:53

Ha figyelembe vessszük a kiderített turpisságokat, akkor használható, szerintem jelenleg más nincs ami ezt tudná az emulátorok között.

Megírhatod sima notepad-ban a programot, copy+paste a BASin-be és le kell menteni tap formátumban. Ebben a folyamatban eddig még nem találtam hibát.

Erről a távcsővezérlésről nem akarsz nyitni egy témát a hardverefejlesztéseknél, ott mindig tájékoztathatnál minket a fejleményekről. A NYák legyártásában szívesen segítünk.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Csipetke
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Csipetke » 2013.01.08. 18:18

Köszönöm a lehetőséget, és amikor már a konkrét megvalósítás sorra kerül, akkor lesz értelme a témanyitásnak. Most még igen távoli, csak tervezgetem a dolgot, és egyelőre a motoros hajtás megoldását gondolom át. Maga a programozás még jóval odébb van. A nyákkészítés segítséget köszönöm előre is, de az is még nagyon távoli. Üdv. Csipetke

Válasz küldése