Miskolci klub anno 198x-ben

Milyen klubok léteztek annó a nyolcvanas, kilencvenes években, hátha összeverődnek az akkori társaságok...
MailMiner
LLIST Archiváló

Miskolci klub anno 198x-ben

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:17

2010.07.14-én merült fel a téma:
Mondom ezt úgy, hogy EP-m soha sem volt, bár a miskolci Z80 klub az nem csupán Spectrum volt, hanem Enterprise is és jártak oda olyan srácok akik rengeteg Spectrum EP konverziót csináltak, köztük ennek a műfajnak a hazai zászlóshajójával a BAM soft-al (Csikós Csaba és Hidas Szilárd).

Latyi.ca
Sziasztok!

Nem hiszem, hogy off lenne, asszem érdemes lenne végre egy kis írást összehozni erről a miskolci klubról, hogy mi is zajlott ott, hogyan kik voltak az oszlopos tagok, amíg még eszetekbe jut.  Laki már sokat emlegette. A múltkori pizzázáson épp Kerlacival beszélgettünk a Szellőző Művekes szeánszokról illetve, hogy bizony érdemes lenne egy cikkben megörökíteni, hogy mi minden zajlott ott.

üdv,
Bali

MailMiner
LLIST Archiváló

Re: Miskolci klub anno 198x-ben

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:18

Sziasztok!

Nem régóta vagyok a speccyalista oldalra beregisztrálva, de hogy máris a miskolci klubbról hallok ezt nem gondoltam volna. :D Én is oda jártam nagyon sokat, gyakorlatilag szinte minden péntek estémet ott töltöttem. Milyen ismerősen csengenek ezek a szavak, hogy BAM soft (Csikós Csaba és Hidas Szilárd). :)

Nagyon jó kis csapat volt ott, minden pénteken alig vártam, hogy elérkezzen a délutén 4-5 óra. :) Emlékszem, volt a teremben még tv is és sokszor azon néztük a tom és jerry-t. :) És amikor az egyik iskolai társamnak (sajnos már a pontos neve feledésbe merült, de a keresztneve Attila volt és kazinncbarcikán lakott) meglett az első amiga-ja. Elképedve néztük rajta a progikat. Ő készítette Enterprise-ra az Unicum nevű játékot is. Emlékeztek rá? :)

Üdvözlet mindenkinek!
Drachoo

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:22

speccy.jpg
Klub levélpapír
Szia!

Örülök, hogy te is előkerültél!

Én voltam az, aki 15 évesen elhatároztam, hogy létrehozok egy Z80-as, de alapvetően Spectrum klubbot Miskolcon. A motiváció - ahogyan Bali is irta - a Szellőző Művekben működő klub volt.

2006-ban ezen a listán már szóbakerült ez a klub és akkor Bod előkeritette a klub hivatalos fejléces levélpapirját, Kecskeméti Laci munkáját. Ő és az öccse úgy emlékszem, hogy alapvetően Enterprise-os volt, ahogyan a BAM soft is (Csikós Csabi és Hidas Szilárd), illetve az Oravecz testvérek akik szintén készitettek átiratokat. Volt egy állandó "külsős" tagunk, Bianki Brúnó, aki a barátom volt a lépcsőházból. Neki Commodore 16-ja volt, de ennek ellenére lelkesen járt a klubba. És a programozó páros Bódy Attila - Compi Kazincbarcikáról illetve Ürmössy Zoltán (URZ), akiknek több kiadott programjuk is volt több platformon.

Anno létre is hoztam egy levlistát a klub tagjainak, mert feltett szándékom, hogy összerántok egy jubileumi vacsit, partyt Miskolcon. Lassan ez már a 25 éves lenne.

http://groups.yahoo.com/group/z80klub/

Olvasd el a mellékelt text fájlt, abban van a korábbi levelezés egy része.
miskolci.txt
Korábbi levelezés
(5.7 KiB) Letöltve 8 alkalommal.
üdv,
Latyi.ca

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:23

Szia!

Elolvastam a levelezést is amit küldtél. Tényleg emlékszem, hogy valaki kis aktatáskában hordta a spectrumot. :D Régi szép idők. Közben én is pestre költöztem ideiglenesen (idővel majd vissza Miskolc környékére), de elég sűrűn járok barátokhoz Miskolcra, sőt a legjobb barátom is járt rendszeresen a z80 klubba, onnan az ismeretségünk. :) Ó ezek a régen hallott, de ismerős nevek... :D Bódy Attila-Compi, BAM soft. :) Egy találkozóban én is benne lennék a levlistára is fel fogok iratkozni! :)

Üdv:
Drachoo

MailMiner
LLIST Archiváló

Szia!

Az a valaki én voltam, aki aktatáskában hordtam a Spectrumot az oldalán egy öntapadós tapétából készített sinclair felirattal amit én követtem el. Mellé pedig egy kis szovjet fekete-fehér tévét cipeltem a klubba péntekenként :-) . A Klub levelező papírját már fel is raktam annó a listára is. Sajna én már csak BAM soft-ra emlékszem más név nem jut eszembe.

Bod

MailMiner
LLIST Archiváló

Nekem is volt egy fekete műanyag "dipitáskám", amire sárga (nem tudom, hogy miért sárga) öntapadós tapétából szikével kivágtam a felnagyitott SINCLAIR feliratot, illetve a táska jobb alsó sarát pedig átlósan diszitettem piros, sárga, zöld és kék "szig'szalagból" készült szivárványcsikokkal.

Miután 1990 után Pesten tanultam tovább, már nem tudtam péntekenként lejárni a klubba és úgy tudom, hogy hamarosan el is halt. A táskámat is lecseréltem, amit utána apám használt az iratok munkahelyre hurcolására. Kapott is elismerő megjegyzéseket! Igaz, akkor már egy Amiga Fever! matrica is diszelgett rajta.

Latyi.ca

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:24

Szia!

Örülök, hogy újra találkozunk! :) A géped megvan még? Én most szereztem be egy zx spectrum +3-t és még van egy sinclair zx-spectrum+ -om is, de az most szegény javítás alatt van, remélem meg tudják csinálni. :)

Üdv:
Drachoo

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:24

Énis örülök! És most már érdekelne, hogy hány olyan ember van a speccyalistán, akik anno lejártak a miskolci klubba péntekenként?

Még nem mondtam le a 25 éves találkozó összehozásáról, de azt se bánnám, ha nem várnánk addig!

Jó lenne kideriteni, hogy az emberek döntő része már Pesten él-e vagy még Miskolcon, mert tulajdonképpen lehetne ez egy Pesten megtartott miskolci találkozó is :-)

Sajnos - nagyon sajnálom - de akkor azt 1990 környékén eladtam, hogy később Amigát vegyek. Nem tudom ma már felkutatni, hogy kinek adtam el, sőt azt sem, hogy a SpeccyDos hová került. Az emlékeimben él egy szegedi vevő, de tényleg nem emlékszem, ez kiesett. Öregszünk, na...

Van azért Spectrumom, valahol 10 és 20 között, a 16K-stól a 48-on át a pluszokig és még a +3-ból is van angol és spanyol verzió is. Sőt beszereztem az "amerikai Spectrumot" a TS2068-at is.

A géped miatt pedig ne aggódj, van itt a klubban több ember is, aki bizonyosan meg tudja javitani!

Latyi.ca akit Laki-ként is ismerünk

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:25

én is miskolci voltam, de még csak nem is halottam róla.

viszont a számítástechnika-úszás táborok, azok szép emlékek voltak.
igaz ott commodore 64 16 és plus4 volt a gépek nagy tömege, bár majd mindhez volt floppy is. :)

bár marha hideg volt a víz a diósgyőri strandon. :)

üdvözlettel/best regards: Varga Viktor

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.02.01. 22:25

Anyám - micsoda emlékek kerülnek itt elő :) Én is Miskolcon tanyáztam 87-92 között, és - sajnos - én sem hallottam erről a klubról. Viszont a Viktor által felemlegetett úszó-és számtech táborról annál inkább, ugyanis én tanítottam ott számtechet :))) Kucsera Gyuri meg Bodor Laci haverommal egymást váltva töltöttük a tudást (khm...) az ifjú fejekbe, délben pedig ebéd majd Diósgyőri Strand - hideg víz, méghidegebb sör, és a tesitanárok akik onnéttól átvették az ifjak terelgetését megfáradt mitőlünk. Elvileg nem volt szabad innunk, úgyhogy halál fapofával "kolléga úr, ezeket itt most alá kellene írnia" kiáltással invitáltuk egymást egy-egy rund Borsodira :)

- Csory -

Válasz küldése