Nagykanizsa KÖGÁZ Klub

Milyen klubok léteztek annó a nyolcvanas, kilencvenes években, hátha összeverődnek az akkor társaságok...
Dr.CC
Speccyalista
Kapcsolat:

Nagykanizsa KÖGÁZ Klub

Hozzászólás Szerző: Dr.CC » 2016.12.19. 02:27

Szia Zimi!
Nagykanizsán születtem, Anyám KÖGÁZnál dolgozott, de elköltöztünk Kaposvárra, és bár Nagykanizsán kaptam meg az első gépem (ZX Spectrum 16K), Nagyszülőknél sokat gyúrtam vele, nem jártam csak kaposvári klubba.
Miken múlik, hogy akkor nem találkoztunk :)
Zimi írta:Igen, van hozadéka az önálló kutatásnak, csak ehhez idő kell, ami nem nagyon van. Azért ha tuttira akarok menni, megpróbálom innen előtúrni én is.
Másrészt hajlandóság is kell, ami a Facebook csoport közönségének csak kis részében van meg, ők meg már úgyis járnak ide a fórumra. Ez van, az emberek nagy része anno is csak játszott, még BASIC-ben sem programozott, a számukra is jó, hogy van egy csoport és egy kis feelinget kapnak ott, népszerűbb lesz az öreg gépünk. Anno emlékszem, Nagykanizsán a KÖGÁZ klubban volt ZX Spectrum BASIC tanfolyam, oda jártam én is, igen élveztem. Persze játszani is szerettem, de engem jobban érdekelt a molyolás. De sokan meg pont fordítva voltak, volt, hogy le lettek cseszve a klubtársak, hogy a hazakölcsönzött Spectrumokon miért játszanak, nem erre van kiadva a gép. :)
Izé, nincs itt esetleg valaki a KÖGÁZ klubból, Nagykanizsáról?

Zimi
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: Nagykanizsa KÖGÁZ Klub

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2016.12.19. 12:06

Ahoy! Akkor majdnem stimmel a dolog :) Én jóval később jöttem le Kanizsáról, így azt a néhány szálat is elvesztettem, aki rémlett még. Rég volt, na.
Dr.CC írta:Szia Zimi!
Nagykanizsán születtem, Anyám KÖGÁZnál dolgozott, de elköltöztünk Kaposvárra, és bár Nagykanizsán kaptam meg az első gépem (ZX Spectrum 16K), Nagyszülőknél sokat gyúrtam vele, nem jártam csak kaposvári klubba.
Miken múlik, hogy akkor nem találkoztunk :)
Zimi írta:Igen, van hozadéka az önálló kutatásnak, csak ehhez idő kell, ami nem nagyon van. Azért ha tuttira akarok menni, megpróbálom innen előtúrni én is.
Másrészt hajlandóság is kell, ami a Facebook csoport közönségének csak kis részében van meg, ők meg már úgyis járnak ide a fórumra. Ez van, az emberek nagy része anno is csak játszott, még BASIC-ben sem programozott, a számukra is jó, hogy van egy csoport és egy kis feelinget kapnak ott, népszerűbb lesz az öreg gépünk. Anno emlékszem, Nagykanizsán a KÖGÁZ klubban volt ZX Spectrum BASIC tanfolyam, oda jártam én is, igen élveztem. Persze játszani is szerettem, de engem jobban érdekelt a molyolás. De sokan meg pont fordítva voltak, volt, hogy le lettek cseszve a klubtársak, hogy a hazakölcsönzött Spectrumokon miért játszanak, nem erre van kiadva a gép. :)
Izé, nincs itt esetleg valaki a KÖGÁZ klubból, Nagykanizsáról?
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

csege
Speccyalista

Re: Nagykanizsa KÖZGÁZ Klub

Hozzászólás Szerző: csege » 2016.12.19. 15:23

Most akkor KÖGÁZ vagy KÖZGÁZ :?:
Bali töröld, ha megvan a megoldás pse!

Zimi
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2016.12.20. 17:35

KÖGÁZ volt ez, nem tudom hogy lett közgáz, de így tényleg gáz :)
csege írta:Most akkor KÖGÁZ vagy KÖZGÁZ :?:
Bali töröld, ha megvan a megoldás pse!
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.12.22. 00:34

A KÖZGÁZ-t csak én költöttem hozzá, nyilván járkáltam oda, de nem spectrumozni. :)

(holnap törlöm a felesleges üziket.)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése