Linda, a magyar TV sorozat

Spectrum megjelenések a TV-ben, médiában...
MailMiner
LLIST Archiváló

Linda, a magyar TV sorozat

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:22

2005.08.30

Halihó!

Vasárnap este fenmaradtam és megnéztem a Linda cím? magyar b?nyügyi filmsorozatot. Az a rész volt éppen, amikor Lindát beiratták egy számtech tanfolyamra és egy ZX Speccy programot készített.
Elég hiteles volt, legalábbis a "konkurenciához" képest (pl. amikor Vágási Feri a Szomszédokból a 286- osára szeretett volna Win95-öt telepíteni, persze 5,25-ös floppy volt a gépében:).
Két dolgot vettem észre amit így laikus szemmel kiszúrtam: valami ipari gépen tanultak programozni, a játékot meg ZX Spectrumra írta Linda. És otthon is valami ipari masinája volt.
A másik, hogy a betöltésnél a csíkok és a sípolás nem volt szinkronban.
Látta valaki, szerintetek milyen volt? Jó lenne olyannak a véleményét is tudni, aki járatos a 80-as évek szoftverfejlesztésében.

Ricsibús

MailMiner
LLIST Archiváló

Re: Linda, a magyar TV sorozat

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:24

ja, es a lopott jatek a catasthropes volt. :)))

egyebkent szerintem nem valos.

Viktor

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:24

most nem lattam, csak anno vagy 20 eve, de emlekeim szerint valami barany terelgetos jatek volt...

Latyi.ca

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:25

Bennem csak annyi maradt meg, hogy Speccy kétszer bukkan fel az epizódban.
Egyszer amikor a csúnya, "számítógépes", negatív hős ül egy tévé előtt vele, 15 centire a képernyőről és csigalassúsággal gépel be valamit egy halom papírból. Meg amikor mondja a főhősnőnek, hogy "Szereztem magának egy kis kézi gépet." Na, ez volt a Speccy. Már akkor is rángatództam kínomban a tévé előtt, amikor először láttam. Aztán rémlik még valami olyasmi is, hogy a programozó mama - akit talán késobb megölnek -, mondja otthon a gyereknek, aki egy C64-en pötyögtet, hogy "A húszas sortól indítsd a szubrutint!" Az is nagyon kellemetlen volt.

Üdv:
Sam Joe

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:26

Én most nem láttam, csak annak idején nyolcvanvalamikor, arra emléxem, hogy egy puli kergette a birkákat a játékban. Persze azért maradt meg bennem, mert spectrumra írták a progit. Hogy min tanultak, az már nem rémlik, de azon ki voltam akadva, hogy egy halmozottan hátrányos helyzetű (rendőr és nő :-)), hogy volt képes a nulláról indulva egy hét alatt ilyen programot összeütni?!
A csipogást meg értelemszerûen leveszik az utószinkron során. Vagy arra gondolsz, hogy Linduska, mindjárt bele is égette egy cartridge epromjába, azért nem volt csíkozás?
Láttam valami honlapon, hogy milyen epizódszerepeket kapott különbözõ filmekben a számítógép. Spectrum nem igazán rémlik a Lindán kívül, de azt tudtátok-e, hogy a terminátor egy c64 köré épült? ;-)

Hali:
Mopi

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:38

Sziasztok!

Annak idején PGyuri vagy talán Gémeri vetette fel, hogy össze kéne gyujteni azokat a filmeket, klipeket, reklámokat, amiben szerepelt valaha is a spectrum közvetve (pl. Szexmisszió) vagy közvetlenül.
Klasszikus etalon volt akkor a Linda azon része, amiben a fohos basic-ben programozott spectrumon egy "juhászos-terelgetos-bárányos" játékot...
Azt gondoltam akkor, hogy ez a sorozat ezen a téren nem nyújthat többet...
Tévedtem!
Nézzétek meg azt a bugyuta részt (ezzel eddig még nem sokat szükítettem! :) ), amiben a papa elviszi a kisrádióját szervízbe... a címét sajnos nemtudom, de ebben a részben szerepel az Első Emelet is... A film közepén megölnek egy technikust a PeCsá-ban, de elektromos balesetnek álcázzák... mintha éppen erősítő szerelés közben érné áramütés.
Persze meg is jelenik az "erősítő", talán az egyik rendor veszi fel az asztalról... és mi az?? :)
Nem fogjátok kitalálni, de 98 százalék, hogy egy issue 2-es speccy nyák!! Ha valaki meg tudja nézni, erősítsen meg, mert kb. 2 másodpercig lehet csak látni.
Egy szó, mint száz: csak óvatosan azzal a speccy szervízzel! Óvatosan... :)

TaS

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:44

2007.05.06

Egy barátom azt mondja,hogy Linda szoftver kalóz, más programját adta elő sajátjaként. :-)
Azt monjda neki annó meg volt ez a játék Spectrumra, sokat játszott vele.
Kérdés tudja valaki ennek a játéknak az eredeti címét?

üdv:
Zozo

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:46

Szerintem ez egy olyan alap játéktípus változata, ami valamelyik korabeli könyvben is bennevolt (Kalandprogram írásának rejtelmei ?
Játékok számítógéppel ? valamelyik)
Szóval Linda csak írt egy saját verziót. :) Gémeri, aki hisz a mesékben :)

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:49

2010.11.04

Sziasztok!

Pár éve (amikor ismételték a tévében) már beszéltünk a Spectrumos Linda részről, de akkor senki nem tudta a játék eredeti címét.
Most ebben a cikkben:
http://iddqd.blog.hu/2010/11/04/heti_re ... ajok_ellen
újra felmerült a dolog, és raktak be képernyőfotókat is:
linda_sw_1.jpg
linda_sw_2.jpg
Ez alapján sikerült megtalálnom ez eredeti játékot a WOS-on:
http://www.worldofspectrum.org/infoseek ... id=0004453

Üdv:
Zozo

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2015.02.03. 23:51

Most már csak az a kérdés, hogy kinek van meg a Linda féle verzió azaz a magyar lokalizált (?) vagy éppen magyar konverzió(?)?

És hogy bekerüljön-e a magyar fejlesztések közé?

Ja és ha igen, akkor ki a szerző vagy konvertáló? Gondolom, hogy nem Görbe Nóra, hanem...?

Latyi.ca

Válasz küldése