Vajon milyen gépen futott ?

Spectrum megjelenések a TV-ben, médiában...
Pgyuri
Speccyalista

Vajon milyen gépen futott ?

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.10.09. 09:30

Üdv,

Itt téves szöveg volt írva:Nemrég elhunyt Dévényi Tibi bácsi emlékének is adózva, Innentől jó: ezen töprengtem el a napokban:

http://www.youtube.com/watch?v=_SXK6kFX ... ults_video

Vajon milyen gépen futott a program, mert szép ékezetes, színes, a hangja viszont egyszerű, de sokat sejtető. Számomra egy Enterprise a gyanúsított, de bizonytalan vagyok benne.

... nagyon muris, ahogy az akkori játéktapasztalatlanság előjön a végén .. kap a játékos mindent, még amit nem is nyert meg :)

Pgyuri

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: Vajon milyen gépen futott ?

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2012.10.09. 10:41

320-as vízszintes felbontásnak tűnik, de ott EP-n csak 4 szín van, vagy pedig attribútum mód kell, aminek jól ismeritek a hátrányait. Igaz EP-nek annyi előnye van, hogy gépi kódból lehet pixel soronként külön attribútumbájtokat használni, így függőlegesen nincs probléma. Alaposabban ki kéne elemezni a játékteret, hogy meg lehetne-e csinálni úgy, hogy pont így nézzen ki.

De én inkább egy EGA-s PC-re tippelnék.

Ami biztosan EP-s, az a Tűzkereső:
http://www.youtube.com/watch?v=LfnnwnXygi0

Egyébként abban az időben minden ilyen játékban, vagy számítógépes animációban azt lestem, hogy vajon EP-n meg lehetne-e csinálni :-D

aboy
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: aboy » 2012.10.09. 10:45

Pgyuri írta:Nemrég elhunyt Dévényi Tibi bácsi
mármint Dévényi Tibor, a MÁV Előre elnöke?

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.10.09. 11:22

Üdv,

Azonnal módosítom, mert valóban....nekem feleségem mondta, de ezek szerint csak főcímet nézett, nem pedig a tényleges hírt.

Jó egészséget Tibi bácsinak és reméljük megéli a 100 évet is, mert akinek ugye.....

Pgyuri

Válasz küldése