Speccyalista Világ

Újság megjelenések...
makranc

Re: Speccyalista Világ

Hozzászólás Szerző: makranc » 2017.02.23. 20:06

Sajnos a rejtvényábra hibásan került be, a 17. sor második fekete négyzetének nem a hatodik, hanem a hetedik oszlopban kell lennie.
Itt a jó rejtvényábra.
Bocsánatot kérek a figyelmetlenségért!
Javitottrejtvenyabra.jpg

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.24. 09:34

Üdv,

No, legalább megtudtam, ki csinálta a rejtvényt :) Elő kellett ásnom a papírt, hogy ellenőrizzem és tényleg, azt a részt kihagytam, mert nem akart kijönni, de a megfejtést nem zavarta. Igazi felüdülés volt olyat fejteni, amit nem számítógép tervezett, mert ma már annyira sablonosak a rejtvényújságok szókincsei, megfogalmazásai.

Köszönet érte!

Pgyuri

ui: egy hiperszuperminerwallysnak illene a kézjegyét elrejteni benne, azaz egy finom utalás valamelyik kedvenc játékára, abból részletre :)

makranc

Hozzászólás Szerző: makranc » 2017.02.25. 02:15

Pgyuri írta:Igazi felüdülés volt olyat fejteni, amit nem számítógép tervezett, mert ma már annyira sablonosak a rejtvényújságok szókincsei, megfogalmazásai.
Nem számítógép tervezte, de támogatásával készült, melyhez felhasznált adatbázis forrása a ködös múltban, majd 30 évvel ezelőtt használt Spectrumomnál keresendő. De ez már egy másik történet. :)
Pgyuri írta:egy hiperszuperminerwallysnak illene a kézjegyét elrejteni benne, azaz egy finom utalás valamelyik kedvenc játékára, abból részletre
Az első rejtvényben volt Pyjamarama, a másodikban Chris Hinsley.
Ez a rejtvény "megrendelésre" (Bali) készült, elég volt a hosszú idézetet belegyömöszölni.
Örülök, hogy tetszett. :)

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.26. 15:15

Hát, ha így nézzük, ebben is benne volt az utalás, csak nem egy általános meghatározásba rejtve :)

Sajna mára a rejtvényeket számítógépek/számítógéppel csinálják, unalmasan ismétlődnek a meghatározások, de ennek okát "belső" információból tudom, nem tetszik, de el kell fogadnom. Ezért aztán felüdülés, amikor végre el is kell gondolkozni egy-két szóval kapcsolatban és nem az a rejtvénykészítő célja, hogy a google elé tereljen és azzal éreztesse nehéznek rejtvényét, hogy a létező összes lexikális, térképismereti feladatot adja fel. "Imádom" a szlovák kis település nevektől az ismeretlen írók művein át hemzsegő, Révai nagylexikon vagy internet, wikipedia nélkül megfejthetetlen szörmedvényeket, de roppantul unalmasak a skandik, melyeket meg azért csinálnak extra könnyűre, hogy ....

Így rejtvényed pont megfelelően szórakoztató volt, de legközelebb kérd meg a tördelőt, hogy valahogy 1 lapra szerkessze rá, mert ide-oda rohangálni a képernyőn a meghatározások közt borzasztó, nyomtatni meg pazarlás. A múltkorit kihagytam, mert az nagyon spectrumos lexikonos akart lenni, WoS-ozni meg nem volt kedvem.

Remélem legközelebb is lesz valamilyen meglepetés és egyben ugye lejárt a beküldési határidő, mert különben sokat segítettünk és sok beküldő mellett csökkenhet az esélyem a kávéfőzőt megnyerni :)

Pgyuri

makranc

Hozzászólás Szerző: makranc » 2017.02.26. 16:16

Pgyuri írta: egyben ugye lejárt a beküldési határidő, mert különben sokat segítettünk és sok beküldő mellett csökkenhet az esélyem a kávéfőzőt megnyerni :)
Gondolod, hogy olvassa ezt valaki kettőnkön kívül? :)
Épp javasolni akartam Balinak, hogy a hibás rejtvényábra miatt módosítsa a határidőt. :)

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.26. 18:36

Szégyellje magát, aki az az egy icipici fekete négyzet miatt elakadt és nem tudta megfejteni! Szó se legyen határidő kitolásról, az kitolás lenne velem :)

A letöltések számából és a fórumra bejelentkezések időpontjából csináltam egy kalkulációt még korábban, amiből kiderült, hogy kellett pár igazi OLVASÓnak is lennie a 12 szerző mellett, de valószínűleg a szerzők olvasták leginkább a magazint. Odase neki, nem bánkódunk miatta.

A "one-man-show" pedig már biztos megdőlt, akár csak a legközelebbi alkalomra is, hiszen zárócikk megy és rejtvény is ?biztos? lesz!

Pgyuri

Kapitany

Hozzászólás Szerző: Kapitany » 2017.02.28. 19:22

Bali írta:Nahát ügyik vagytok!

Kedves Gyurikám, Kapitány hozzászólásában nyilván azt jelenti a szmájli, hogy nem gondolta ezt komolyan, nem pedig, hogy viccesnek találta. Hisz ő is olvassa a fórumot és egyebeket, tehát számára is nyilvánvaló, hogy mennyit teszel hozzá a létezésünkhöz.

Kedves Kapitány, Gyurit ismered már te is egy ideje, nem újdonság számodra sem az irónikus hangvétele, amivel persze pont próbál benneteket "mozgósítani". Legalábbis az én olvasatomban. Ez az cikk irkálás meg nem annyira jön be már neki, de szerintem, ha mindenki csak ennyi cikkel bomlasztana, akkor Dunát lehetne velük rekeszteni. :)
Persze, megszoktam már PGyuri attitűdjét, nagyjából el tudom dönteni mit kell komolyan venni és mit nem. Azért megpróbáltam felpiszkálni egy kicsit, hátha munkál Benne a dolog és beindítja a folytatást. :)

A vitorla úgy gondolom teljesen helyénvaló metafora tőlem...

Kapitány

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.03.01. 15:25

Lejárt a rejtvény megfejtésének beküldési határideje. Hát, KETTŐ megfejtés érkezett, asszem ez elgondolkodtató. Ha még ezekért a nyereményekért sem sikerült tollat ragadni, akkor nyilván azon sem lepődöm meg, hogy a játék kedvéért meg aztán pláne nem.
Ugye két lehetséges megoldás van, vagy nem olvasta senki sem a kiadványt, vagy akik olvasták se szerettek volna egy Spectrum USB bill panelt vagy egy diag kártyát. Tulajdonképp mind1.
Mindenesetre mostantól senkit sem fogok macerálni, ha küldtök anyagokat lesz valami, ha nem akkor nem.
Azért ha valaki rákérdez nálam, vannak ötleteim, tippjeim, hogy mikről lehet cikkeket írni.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.03.02. 10:09

Üdv,

Miután az USB kártya panelt akinek kellett, már korábban megrendelte, megvette, így maximum csak bosszankodhatott rajta, hogy miért nem előbb jelent meg az SpV aktuális száma, mert akkor meg is nyerhette volna.

Ebből következően már csak olyanok maradhattak "nyitva", akik szerettek volna ugyan, de nem akartak ennyit rászánni, de az sem megvetendő, hogy maga a kártya szép és jó, de kell még mellé egy fóliával működő kiürített Spectrum is. Már a fólia is csak szimplán sem filléres tétel.

A diagnosztikai kártya hasonló, de végképp kisebb piacot célzott meg. Miért is kellene egy diag kártya olyannak, aki nem ért a javításhoz. Elég, ha hardver mágusok rendelkeznek vele.

Tegyük hozzá még, hogy a mai egy gombnyomásos lüke (ü /2) világban rendkívül összetetté tetted a rejtvényt. Ki kell nyomtatni (min. 1, max. 3 oldal), tollat ragadni (nincs hozzá virtuális klikk, pedig a pdf tudja, bár verziófüggő), gondolkozni, kitölteni és végül egy e-mailt írva beküldeni. Azért ez idő-idő-idő, kényelmetlenség és hát a régi stílusú rejtvény sem mindenkit mozgat meg (erre a skandi jobb).

Tehát a rejtvény beküldésből levonni konzekvenciát nem szabad. Nekem szórakozás volt, de ezt már kifejtettem (szó szerint).

Mindenesetre ha TE nem jársz a dolog után, nem irányítod, nem kérsz, könyörögsz, követelsz, zsarolsz, akkor bizony az SpV ezzel a számmal véget is ért. Várom biztató témanyitásod, ahol mint olvasók, követhetjük, hogy a következő számhoz mennyi cikkfelajánlás gyűlt és bizakodunk a soron következő megjelenésben.

Pgyuri

makranc

Hozzászólás Szerző: makranc » 2017.03.02. 18:21

Bali, azért tedd meg légy szíves, javítsd ki a rossz rejtvény-ábrát a letölthető pdf-ben, aki ezután letölti, legalább jó verziót töltsön!

Válasz küldése

Vissza: “Kiadványok”