Speccyalista Világ

Újság megjelenések...
Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Re: Speccyalista Világ

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.02.16. 10:38

Nálam jelentkezzenek azok, akik szeretnének részt venni a tartalom megtöltésében.

Az alábbi témák jutnak most eszembe, persze ezen kívül bármi jöhet:
- BASIC programozás
- interjú
- hardver bemutató
- enterprise sarok
- esetleg QL sarok
- de lehet egy új rovat ötlet
- bármi ami Sinclair

Lényeg, hogy vegyetek részt benne minél többen, kicsit a 'one man show' felé kezdünk haladni és az egyáltalán nem cél. Következő megjelenés március 31.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.16. 11:32

Üdv,

Milyen "one-man-show" ?

Ha jól néztem, ebben a számban 12 szerző szerepel a felsorolásban az előző szám 6 szerzőjével szemben...

Pgyuri

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.02.16. 11:42

Pgyuri írta:Milyen "one-man-show" ?
Ha jól néztem, ebben a számban 12 szerző szerepel a felsorolásban az előző szám 6 szerzőjével szemben...
Azt írtam ám, hogy afelé haladunk, miután én látom már, hogy nemigen van utánpótlás a következő számba. Azt is figyelembe veheted ebben a számításban, hogy nem minden anyag készült direkte ebbe a számba. Persze az is a koncepció része, hogy régebbi, érdekesebb írásokat is leporoljunk, de nyilván ezek aránya sem lenne jó, ha a 100%-hoz közelítene.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.16. 12:00

Üdv,

Micsoda bújtatott reklám!

Mintegy "véletlenül" cikk jelenik meg a Saga billentyűzetekről, majd mit ad isten, akarom mondani Bali, eladó lett egy Saga 1-es épp a főszerkesztő úr által :D

A FanZiX meg így hirdeti magát:

"Ne keresd az újságárusnál, inkább töltsd le!"

és közben pont azt olvashatjuk, hogy már csak papíron vehetjük meg, a letöltés csak a régi számokra van.

Azt pedig értem, hogy Te látod, hogy one-man-show felé haladsz, de mi nem ezt látjuk. Akkor tessék úgy írni, hogy mi is érthessük!

Pgyuri

Kapitany
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Kapitany » 2017.02.17. 10:34

Szia!

Nekem van még anyagom Nálad a rovathoz, vagy termeljek?

Kapitány
Bali írta:Nálam jelentkezzenek azok, akik szeretnének részt venni a tartalom megtöltésében.

Az alábbi témák jutnak most eszembe, persze ezen kívül bármi jöhet:
- BASIC programozás
- interjú
- hardver bemutató
- enterprise sarok
- esetleg QL sarok
- de lehet egy új rovat ötlet
- bármi ami Sinclair

Lényeg, hogy vegyetek részt benne minél többen, kicsit a 'one man show' felé kezdünk haladni és az egyáltalán nem cél. Következő megjelenés március 31.

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.02.17. 11:21

Pgyuri írta:A FanZiX meg így hirdeti magát:
"Ne keresd az újságárusnál, inkább töltsd le!"
Ez a hirdetés egy időutazó volt, de már tova is tűnt. Ami maradt belőle, azt pedig ne keresd! :)

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.17. 12:13

Üdv,

Nyugodt vagyok, mert a FanZiX-ok nyomtatott példányai türelmesen várakoznak a kiadóban arra, hogy át tudjam venni személyesen, vagyis előfizetője vagyok, juhúúúúú!!! A gond csak annyi, hogy lemaradok az összes rejtvényről, megfejtési, beküldési határidőről, de kibírom. Milyen jó lesz majd évek múlva olvasni, mi is volt 2016-ban az újdonság!

Nos, ez nem FanZiX téma, de kellett ide is egy fizetetlen reklám (x) :)

De tisztázva, akkor az SpV "one-man-show" lesz, mert hiába nőtt duplájára a szerzők száma a cikkekben az előzőhöz képest, a valóságban ők csak a szerzői jogdíjak felvételéért mennek be a szerkesztőségbe, mert egy része már megjelent korábban.

Kigyűjtésem szerint, ha nagyon szigorúan nézem:

új oldal: 21
"régi" oldal: 20

vagyis a lap fele biztos új szerzemény, bár a tartalomjegyzék nehezen értelmezhető :)

Részemről a sorozatom befejezem még egy zárócikkel remélhetőleg a következő számban és ezzel az elmaradt gyermekkori önmegvalósításom újságírói oldalát befejezettnek tekintem.

Pgyuri

Kapitany
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Kapitany » 2017.02.19. 23:20

Kedves PGyuri!

Nagyon bomlasztó vagy mostanság... elfogyott a szél a vitorlából? :D

Kapitány

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.20. 09:27

Üdv,

Segíts, hogy miből olvasod ki, hogy "bomlasztó" lennék ???

Abból, hogy befejeződik egy sorozat és mivel nem újságíró vagyok, nem fogok több cikket termelni ? Ez bomlasztó lenne ? Vagy valami másból, mert akkor szeretnék egy idézetet kapni.

A vitorla és a szél hasonlatát sem értem. Ezek szerint a szemedben én egy vitorla vagyok/voltam, aki csak azért csinált bármit, mert "hátulról fújta a Spectrum szél." Elég furcsa gondolat, mert ha végiggondolom eddigi spectrumos munkásságom, akkor legfőképpen a szél szerepét csináltam.

Ha pedig hozzászólásod "very happy" emotikonját látom, akkor alaposan el kell gondolkoznom, hogy ebben milyen vicceset találsz.

Pgyuri

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.02.20. 10:29

Nahát ügyik vagytok!

Kedves Gyurikám, Kapitány hozzászólásában nyilván azt jelenti a szmájli, hogy nem gondolta ezt komolyan, nem pedig, hogy viccesnek találta. Hisz ő is olvassa a fórumot és egyebeket, tehát számára is nyilvánvaló, hogy mennyit teszel hozzá a létezésünkhöz.

Kedves Kapitány, Gyurit ismered már te is egy ideje, nem újdonság számodra sem az irónikus hangvétele, amivel persze pont próbál benneteket "mozgósítani". Legalábbis az én olvasatomban. Ez az cikk irkálás meg nem annyira jön be már neki, de szerintem, ha mindenki csak ennyi cikkel bomlasztana, akkor Dunát lehetne velük rekeszteni. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése