Speccyalista Világ

Újság megjelenések...
puha77
Speccyalista

Re: Speccyalista Világ

Hozzászólás Szerző: puha77 » 2016.04.27. 17:00

2010-ig aktívan Spectrumoztam, csak most látom mennyi változás történt körötökben. Le a kalappal mind két újság amit szerkesztetek nagyon rendben van. Igazából csak gamer ként használtam a kis gumi billentyűs csodát, ma is mindig figyelem a játék újdonságokat. Olvasnék szívesen hogy még ki foglalkozik és ad ki kazettán játékokat, 2010-ig rendszeresen rendeltem is így akartam segíteni a homebrew játék gyártó társadalmat.
Csak így tovább és kitartást a szerkesztéshez.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.04.28. 13:49

Csak kíváncsiságból egy kis felmérés. :)

viewtopic.php?f=66&t=651
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.16. 11:44

De ha már kiadványokról esett szó, akkor jó lenne megfogalmaznátok a Speccyalista Világgal szembeni elvárásaitokat is. A kevés számú komment két dolgot jelenthet vagy nagyon nem kell semmin sem változtatni vagy a kutya se olvassa el. :)
Ugyanakkor az mindenképp érdekes lenne, hogy Ti milyen témájú cikkeket olvasnátok szívesebben.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.16. 15:23

Bali írta:De ha már kiadványokról esett szó, akkor jó lenne megfogalmaznátok a Speccyalista Világgal szembeni elvárásaitokat is. A kevés számú komment két dolgot jelenthet vagy nagyon nem kell semmin sem változtatni vagy a kutya se olvassa el. :)
Ugyanakkor az mindenképp érdekes lenne, hogy Ti milyen témájú cikkeket olvasnátok szívesebben.
Nehéz elfogadni, de az ilyen kérdések költőiek maradnak :) Ahogy sajnos a "Speccyalista Világ III. olvasottság" kérdőívből sem lehet levonni következtetéseket. Legalábbis kétlem, hogy összesen 19 ember töltötte le/olvasta/olvasgatta, a Speccyalisták 100 körüli létszámából ítélve inkább 60-80-ra tippelném az érdeklődőket.

De válaszolva a kérdésedre: szívesen olvasnék a 'Klónok háborúja' cikkhez hasonlókat. Egyszer jó lenne összehozni egy klón bajnokságot is, ahol objektíven ki lenne mutatva, hogy X klón mennyire kompatibilis az eredeti hardverekkel. Egyáltalán összeszedni azt, hogy nagyobb tételben milyen használható klónok készültek manapság, mert azt hiszem, amiből készült egy-két példány az nem játszik, hiszen beszerezhetetlen.
Aztán elektronikai antitálentumként érdekelnének olyan cikkek, ahol a Spectrum gyakori hibáinak javítását ecsetelné valaki hozzáértő, de úgy, hogy meg is értem.
De szívesen olvasnék elfelejtett hardverekről is, egy időben pl. több programozható joy interface is megjelent Angliában. Naív elképzelésem szerint ezek nem lehetnek túl bonyolult szerkezetek, banándugó-szerű bigyókkal lehetett "megmondani", hogy a botkormány melyik gomboknak legyen megfeleltetve. Az ilyen cikkek önmagukban csak ténymegállapítások, de a működésük miértjeibe belemerülve lehetnek érdekesek is.
De nagyon szeretem a programozástechnikai cikkeket is, azokból szerencsére sok van.
Jók az interjúk is, bár tartok tőle, hogy ez a rovat kis hazánk gyér spectrumhoz-kapcsolható-személy-felhozatala miatt nem lesz hosszúéletű.

Üdv
M/ZX

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.02.14. 19:28

Végre sikerült gatyába rázni a 4. számot, fogyasszátok egészséggel!

Innen tudjátok letölteni:
http://sinclair.hu/kiadvanyok/speccyali ... /index.php

Jó lenne ha néhány nyomorult kommentet is tolnátok. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.02.14. 20:08

Üdv,

Letöltve, kiolvasva, megfejtés beküldve :)

Épp jobb a kiadványírás, mint a játékprogramozás. Ott 6-10 hónap programozás és 15 perc fény, itt talán kicsit kevesebb a ráfordítás és 30 perc siker!

Pgyuri

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.02.15. 12:21

Bali írta:Jó lenne ha néhány nyomorult kommentet is tolnátok. :)
Most értem az új szám végére, remek lett, szokás szerint sokoldalú, nem is értek mindent elsőre, de legalább van min tűnődni :)

Üdv
M/ZX

mopi
Web Team

Hozzászólás Szerző: mopi » 2017.02.15. 12:35

Bali írta:Jó lenne ha néhány nyomorult kommentet is tolnátok. :)
Nekem tetszik Az FPGA részen úgy siklottám át, hogy a technikai részleteket próbáltam felfogni, (itt-ott sikerrel) de a napló szerű szerkesztésből látszódott, hogy alakul, kel életre a gép. Ez nagyon tetszett.
Matthew gyerek, aki bebombázva írta a Manic Minert... Egy mondaton tűnődtem el a végén. Hogy várható-e tőle ismét valami nagy dobás, egy új játék. Vajon ez miért elvárás? Popzenében is vannak un. egyszámos előadók, akik egyszer valami nagyon jót hoztak össze, aztán soha többet nem sikerült megközelíteni, vagy ennek az egynek a reszelgetésével próbál újabb bőröket lehúzni a régi dicsőségről.
Ez a srác szerintem egyszer alkotott egy igazán nagyszerűt, és volt annyi tartása, hogy nem hajszolta tovább a pénzt, agy a hírnevet. Ettől lehet még jó szakember, aki a mai világban is megállja a helyét, de támasztható-e vele szemben elvárás, hogy a 3D-s színes szagos, tömegével kiadott játékok korában tegyen le valamit az asztalra, ami akkora jelentőséggel bír a Manic Miner akkor?

csaba
Speccyalista
Rádióamatőr hívójel: HG5BMU
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csaba » 2017.02.16. 10:18

Nekem is tetszik, változatos a témákban, a cikkek nem túl hosszúak, és érdekesek.
Élvezetes olvasmány.
Elismerésem az íróknak és szerkesztőknek.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.02.16. 10:30

Lehet negatívumot is írni. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése