Speccyalista Világ

Újság megjelenések...
Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Speccyalista Világ

Hozzászólás Szerző: Bali » 2015.09.21. 10:57

Látszólag leült a fórum az utóbbi időben, de azért páran a háttérben nekiláttunk valaminek, aminek már nem először futottunk neki, de most legalább célba értünk. :)

Örömmel jelentem be a legújabb kiadványunk, a Speccyalista Világ első számának megjelenését!

Innen tudjátok letölteni:
http://sinclair.hu/kiadvanyok/speccyali ... /index.php
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: Speccyalista Világ

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2015.09.21. 12:51

Nagyon jó!!!

Viszont ezt a mondatot nem értem: "Dasdasdasd asd asd asd asd wer ddv" :D

KerLaci
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: KerLaci » 2015.09.21. 13:57

Szuper!!!
Jól van szerkesztve, jó tartalom, szép kivitel!

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2015.09.21. 14:02

Zozosoft írta:Viszont ezt a mondatot nem értem: "Dasdasdasd asd asd asd asd wer ddv" :D
Javítva :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2015.09.25. 13:51

Nos Bali - és mindenki aki részt vett a szerkesztésben!

Jó ideje leszoktam az olvasásról, pedig valaha faltam a könyveket. Gyorsolvasó versenyt is nyertem, Volt, hogy a munkám is arra kötelezett, hogy 500 oldalas anyagokból készüljek fel 1 nap alatt. De elveszítettem az olvasás élményét. Csak a száraz adatok, célirányos információk felé fordultam.

Most - hála nektek és a kiadványnak - azon kaptam magam, hogy élvezem újra az olvasást, újra átérzem az olvasás örömét.

Nem tudtam letenni a Speccyalista világ 1. számát.

Annyira jól sikerült, hogy arra nem is tudok szavakat találni.

Talán csak egyet, amiben minden benne van, amit éreztem közben:

Köszönöm nektek!

Nos ide 100 smiley kívánkozna, de talán anélkül is értitek a lényeget.

Szép volt fiúk!

:mrgreen:
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2015.10.02. 15:15

Közeledik a rejvtény megoldásának beküldési határideje! :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2015.11.11. 11:26

Olvasói levél (téves címzés miatt kicsit lassabb volt)

Tisztelt Szerkesztők!

Örömmel vehettem kezembe a Speccyalista Világ 1. számát, amely idén már a második, ZX Spectrummal foglalkozó kiadvány!

Mivel vidéken élek, így nem tudtam a Speccyalista Baráti Körről, de megköszönöm, ha megírják, hogy hol vannak rendszeres klubnapjaik, mert szívesen csatlakoznék időnként.

A lapjukhoz szeretnék gratulálni, mert nagy munka lehetett megírni, de egyben megfogalmaznék egy kisebb kritikai észrevételeket. Külső megjelenése, arculata a lapnak igencsak modern, ami számomra a ZX Spectrumhoz túlzás. Nagyon szeretem ezt a kis "bohó" számítógépet és talán kicsit hozzá jobban illő, egyszerűbb megjelenés lenne célszerűbb a későbbi folytatásoknál. Koromból adódóan a betűméretet is kicsit nagyobbra vehetnék, hogy jobban olvasható legyen. Esetleg nem gondolkoznak nyomtatható formátum előállításán, ami már a háttér lapszín eltüntetésével is sokat segítene? Persze fénymásolni eszembe sincs, de papíron sokkal jobban lehet olvasni és ha sok lapszámot megélnek, akkor a polcomon is szépen mutathatna bekötve.

Most pedig a dicséretek következzenek!

A fő oldal kézzel rajzolt grafikája csodálatos! Nem tudom, ki alkotta, de ügyes volt és nagyon eltalálta (bár a horizonton fel- vagy eltűnő nap felette nem odaillő), elsőre megragadta figyelmem! Nagyon szeretnék még ilyeneket látni a lapban.

A cikkek jól összefoglaltak, bár egy részüket mintha már olvastam volna valahol... ettől függetlenül így egyben mindenképpen élvezetesek és hasznosak. A játékajánlók tetszettek, lényegre törőek, a WoW írás igen szépre sikerült. Van szerencsém ismerni a játékprogram készítőit és fontosnak érzem tisztázni, hogy NJózsi sokkal nagyobb részben vett részt a fejlesztésben, mint amennyit a cikk említ. Ha jól tudom, nem csak motivált, hanem az összes grafikát ő készítette, a pályákkal kapcsolatban is rengeteget dolgozott és egyéb feladatai is voltak, de ezt a WSS-től kellene megkérdezni.

A Gelka összefoglalás pedig egy igazán remek oldal!

A rejtvény megoldását beküldtem, majd telefonon érdeklődtem és közölték, hogy nyertem, de mind a mai napig nem érkezett meg a díjam. Utána tudnának nézni, hogy mi lett vele? Ha lehet, személyesen venném át a szerkesztőségben.

Köszönettel egy új olvasójuk

Pgy Uri

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2015.11.18. 15:25

Olvasói levél #2

Sziasztok Spectrumosok!

Jó hírt kaptam! Hamarosan újabb szám fog megjelenni! Nem álltam meg, betelefonáltam a szerkesztőségbe, ahol december 4 környékére tették a megjelenést!

Hurrá, alig várom már! Remélem lesz benne térképlap és sok örökélet! És megint irigykednek majd a commodoros osztálytársaim!

SPgy

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2015.12.04. 10:26

Csókolom!

Megjött már a Speccyalista Világ új száma ?

Nem, az a régi, az már megvan nekem. Úgy tudom, ma jelent volna meg, de akkor majd jövök holnap!

Csókolom!

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2015.12.06. 23:46

Kedves Gyurika!

Valószínüleg félreérthettél valamit, mert ahogy tapasztalhattad 4-én még nem jelent meg az új szám. Sajnálom, ha valamelyik szerkesztő bácsi nem fogalmazott egyértelműen. Azért megsúghatom, hogy előbb-utóbb irigykedni fognak a commodore-os osztálytársaid, mert tényleg készül az új szám és valamelyik 4-én biztos megjelenik, dehogy melyiken az még legyen a jövő zenéje. Természetesen elsők között fogunk értesíteni a megjelenésről.

üdvözlettel,
a szerkesztő bácsik
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése