ZX SpeKtrum

Újság megjelenések...
mezei
Speccyalista

Re: FANZiX

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.12.24. 15:44

Sziasztok!

Minden Spectrum-barátnak boldog karácsonyt kívánok egy újabb kreálmányommal, ami nem a FanZiX egy újabb része, hanem valami más...

Egy kis időutazásra hívlak vele benneteket egy olyan világba, ahol 1983. árilisában megjelenhetett az első magyar ZX Spectrummal foglalkozó lap első száma: https://www.dropbox.com/s/3gf748jaueq98 ... i.pdf?dl=0
Semmi vasfüggöny, meg COCOM-lista és hasonló bárgyúságok. Milyen lett volna, ha naprakész információkat kaptunk volna kedvenc gépünkről?
Persze itt is többségben vannak a játékok, ezt bocsássátok meg nekem :)

Üdv
M/ZX

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2014.12.24. 20:17

Köszi! Ez nagyon érdekes lett!

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.12.31. 10:33

Köszi, ez nagyon király!!!
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2015.01.04. 15:31

Kedves Újságíró!

A mostani megjelenés rendkívüli és egyben szerintem felülmúlhatatlan. Sok időt töltöttem az olvasásával, mert minden betűjére kíváncsi voltam és nagyon elégedett vagyok. Ez az a szám, amiért még PÉNZT is hajlandó lettem volna (de akár most is hajlandó lennék) áldozni, mert telis-tele van olyan értékes cikkekkel, információkkal, meglepetésekkel, amelyek az 1983-as évről szóltak. Nem tudok eléggé betelni a tartalommal, fogadja kiemelt gratulációmat és szerintem ezzel a lappal beírta megát a ZX Spectrum hazai újkori történelmébe végleg.

A megjelenés, a szerkesztés formai választása elsőosztályú, illik a régi tartalomhoz. Néhány helyen apró tördelési nehézségek láthatók, de ekkora mennyiségű írásnál ezt még megemlíteni is szemtelenség.

A válaszott témák, játékok izgalmasak és jól mutatják az akkori fellángolást. Szintén néhány helyen elragadta Önt a mai "szeme" és olyan kritikát is megfogalmazott, ami kis túlzásnak ítélhető, de erről se illik szót ejteni.

A képek, fordítások, hirdetések önmagukban is csodásak és csak egyet lehet sajnálni, de nagyon...hogy nem akkor jelent meg, amikorra keltezve van :)

Gratulációm nem tudom eléggé hangsúlyozni, nem tudom, felül lehet-e ezt még valaha is írni !

Köszönettel

egy állandó olvasó

csege
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: csege » 2015.01.06. 01:33

Csak a mélységes tisztelet hangján tudok írni a kiadvány készítőjének munkájáról és felkészültségéről!
PGyuri nálamnál sokkal plasztikusabban tudja Mezei Mester érdemeit ecsetelni,
részemről csak annyit tennék hozzá, hogy az újság(ok) színvonala egy régi kedvencemet juttatta eszembe:
A 90es években volt egy történelmi folyóirat, a Szemtanú. az volt az újdonság benne, hogy egy kiszemelt korszak helyszíneiről, eseményeiről a mai hírlap(bulvár?) stílusában számolt be.
A történelem száraz tényekből emberközeli történetekké vált, emészthetővé lett.
Számomra az itt készült/készülő gyöngyszemek hasonló élményt adnak.

És ezt köszönöm!
(c)csege

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2015.01.06. 08:34

Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok, és nagyon örülök, hogy tetszett az irományom! :)
A Szemtanú címú folyóiratot annak idején nagyon kedveltem, lehet, hogy tudat alatt ezért jött létre ez az "újság". Tudatosan viszont két fő ok motivált, az első, hogy míg a FanZiX egyértelműen egyszemélyes volt (és lesz), a ZX SpeKtrum már inkább elviselne egy kevésbé kamu szerkesztőséget, tehát akinek kedve támadna, az könnyebben csatlakozhatna, akár fordítással, akár egy-egy ötletes begépelős programmal, hardver, szoftver teszttel, leírással, játékhoz kapcsolódó rajzzal, stb. Másik okom pedig az volt, hogy megpróbáljam a hardverek és szoftverek létrehozó környezetét rekonstruálni, hogy lássuk, miért is volt annyira nagy kunszt pl. a Jetpac vagy a Knight Lore megírása, mikor megjelentek, mik voltak a versenytársak, mit gondoltak a fejlesztők, mik voltak a tervek, mit vártak a jövőtől...

"Szintén néhány helyen elragadta Önt a mai "szeme" és olyan kritikát is megfogalmazott, ami kis túlzásnak ítélhető, de erről se illik szót ejteni."
:) Hát igen, próbáltam objektív lenni és megfeledkezni a múlt általunk már ismert jövőjéről, néhol sajnos előbuggyant a jövőbe látó képességem...

Üdv
M/ZX

Kapitany
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Kapitany » 2015.01.06. 10:57

Fiatal korom miatt lexikális tudással nem tudok hozzájárulni a kiadványok elkészültéhez, ellenben versenyképes angol nyelvtudással igen, úgyhogy amennyiben fordítási munkáról van szó, nagyon szívesen segítenék, hozzájárulnék a kiadványok elkészítéséhez.

Kapitány

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2015.01.06. 16:08

Tisztelt Szerkesztőség!

Mély felháborodással olvastuk, hogy azt állítják, cégünk egyik kiváló terméke, a Cascade 50 játékkazetta "csőbe húzza" a vásárlókat. Kikérjük magunknak és természetesen megtesszük a megfelelő jogi lépéseket Önökkel szemben, mert semmilyen alapot nélkülözően jelentik ki, hogy kizárólag vacak játékprogramok találhatók rajta. Még jó, hogy nem írják azt, hogy a jövőben olyan versenyek szlogenje lesz a Cascade, ahol az Önök által degradálóan megfogalmazott pocsék játékok előállítása lenne a cél.

Mellesleg megjegyzendően a nagy sikerre való tekintettel hamarosan különleges akcióban számológépes kvarcórával is jutalmazzuk megrendelőinket!

Követeljük a helyesbítést és bocsánatkérésüket!

Tisztelettel

Mr. Cas Cade

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2015.01.06. 16:17

Tisztelt Cikkíró!

A Pac-man gépekkel kapcsolatos cikkhez fűznék hozzá pár gondolatot:

A "Pakkuman" szó eredetéhez nem tudok hozzászólni, de az biztos, hogy Japánban Puck-Man néven indult el a játék. Az amerikai piacra szánt változat át lett nevezve a mai napig is ismert Pac-Man-ra mivel féltek a játék készítői, hogy a játéktermekben vicces fiatalok apró javítást eszközölnek a játék nevében, mire a

PUCK - MAN szóból obszcén jelentésű szót varázsolnak (szerk: P apró kisatírozásával lesz FUCK, ami fordítást nem igényel az angol szöveges kalandjátékokon felnőtt olvasótábornak)

Köszönettel

Olvasó-Man

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2015.01.06. 18:58

Pgyuri írta:Tisztelt Szerkesztőség!

Mély felháborodással olvastuk, hogy azt állítják, cégünk egyik kiváló terméke, a Cascade 50 játékkazetta "csőbe húzza" a vásárlókat. Kikérjük magunknak és természetesen megtesszük a megfelelő jogi lépéseket Önökkel szemben, mert semmilyen alapot nélkülözően jelentik ki, hogy kizárólag vacak játékprogramok találhatók rajta. Még jó, hogy nem írják azt, hogy a jövőben olyan versenyek szlogenje lesz a Cascade, ahol az Önök által degradálóan megfogalmazott pocsék játékok előállítása lenne a cél.

Mellesleg megjegyzendően a nagy sikerre való tekintettel hamarosan különleges akcióban számológépes kvarcórával is jutalmazzuk megrendelőinket!

Követeljük a helyesbítést és bocsánatkérésüket!

Tisztelettel

Mr. Cas Cade
Igen Tisztelt Mr. Cas Cade!

Ne haragudjon, de buta dolgot írt, a jövőben valószínűleg senki sem fog emlékezni az Önök kazettájára, sőt már a ZX Spectrumot is el fogja felejteni mindenki, akkora lesz a fejlődés. Méghogy versenyeket rendezzenek vacak játékok készítésére, miért tenne bárki ilyen őrültséget? Ha nekem nem hisz, higgyen Sir Clive Sinclairnek, ő reálisan látja a jovőt!
De tudja mit, azt kívánom Önnek és a cégének, hogy három év múlva toplistavezető repülő-szimulátor játékuk is legyen, vagy hogy egyszer lemezen is megjelenjen a remek játékválogatásuk.
Jó ötletnek tartom, hogy karórát adnak a kazetta mellé, hiszen így legalább adnak valamit a vásárlók pénzéért.

Tisztelettel
A szerkesztő

ui: bátran fizessen be újságunknál egy negyed oldalas hirdetésre, ha ilyen jól megy az eladás

Válasz küldése