FANZiX

Újság megjelenések...
Pgyuri
Alapító tag

Re: FANZiX

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.07.17. 10:26

Olvasói levél 3.

Tisztelt Szerkesztőség!

Nagyon örülök, hogy kedvenc újságom nem tiszavirág életű lett, a kitartásukhoz gratulálok.

A legutóbbi részt 4-szer néztem-olvastam át, érdekesnek tartom a ZX Spectrum játékok alakulását. Azt hiszem, nagy pillanatokat élünk át, mert ez a kis gép elérte azt, amit kevés számítógépről lehet elmondani, azaz elérte teljesítőképességének maximumát. Szépen sorbavéve a napjainkig megjelent programokat, körvonalazódik, hogy nem maradt új a nap alatt. Hardver és szoftver szintjén minden rezdülése megismerésre, kihasználásra került, ötletek szintjén pedig nagy újdonságok már nem várhatók, amit lehetett már megírtak. Még a grafikus művészek mutatnak számunkra csodákat, amint újabb és újabb meghökkentő minőségű bejelentkező képeket rajzolnak régi játékokhoz, zavarba hozva ezzel múltunk nagyrabecsült alkotói felé érzett áhitatunkat, mivel a döbbenetesen kidolgozott képek mellett az eredeti művek nagyon gyermekinek tűnnek.

Kedves Szerkesztő Úr!

Ha megfogadná tanácsom abban, hogy ne készítsen ilyen sok oldalból álló lapot/újságot/könyvet egyben, hanem inkább több részletben, kisebb sorozatokban adja közkinccsé, akkor talán még több éven át élvezhetnénk írásait és talán több olvasó is virtuális tollat ragadna megírni véleményét.

Köszönettel

Pgyuri

ui: Tudom, hogy igazi játékos(ok) ülnek a szerkesztőségben, de időnként egy-egy apróbb hardver ismertetés is kaphatna pár oldalt (ne sokat), például egy magyar nevéhez fűződő 3D nyomtatással készült Divide interface dobozolás.

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.07.17. 10:28

Szolgálati közlemény:

Kérjük Mr. Fő-fő Moderátor urat, hogy a fórumban a FanZiX témakört sokkal méltóbb helyre tegye, mert képtelenség megtalálni a sok értelmetlen(nek) tűnő egyéb téma között.

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.07.17. 11:31

Olvasói levél 4.

Szerkesztő bácsi!

Tetszenének írni valamikor az Artic Computing-ról, mert naggyon szeretem a játékajikat, főleg a macisat!

Pgyurika

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.07.18. 07:20

Kedves Pgyuri!

"Ha megfogadná tanácsom abban, hogy ne készítsen ilyen sok oldalból álló lapot/újságot/könyvet egyben, hanem inkább több részletben, kisebb sorozatokban adja közkinccsé, akkor talán még több éven át élvezhetnénk írásait és talán több olvasó is virtuális tollat ragadna megírni véleményét."

Ebből még lehet valami, mert fogy a szerkesztőség ihlete :)

"Tudom, hogy igazi játékos(ok) ülnek a szerkesztőségben, de időnként egy-egy apróbb hardver ismertetés is kaphatna pár oldalt (ne sokat), például egy magyar nevéhez fűződő 3D nyomtatással készült Divide interface dobozolás."

HW kérdésben ez egy nagyon BASIC szerkesztőség, ráadásul a hardvereket csak fényképeken látja, így ez a rovat valószínűleg továbbra is kimarad.

Üdv
M/ZX
a szerkesztőség

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.07.18. 07:24

Pgyuri írta:Tetszenének írni valamikor az Artic Computing-ról, mert naggyon szeretem a játékajikat, főleg a macisat!
Kedves Pgyurika!

Örülök, hogy lelkes gyermekek is forgatják az újságot és dagasztják billentyűzeteiket! És ha jó kisfiú leszel, lehet, hogy már karácsonyra megkapod a várt macis cikket!

Üdv
M/ZX
szerkesztő bácsi

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.07.18. 09:40

Üdv,

Fő kérdés, hogy "fogy a szerkesztőség ihlete" mit is jelent pontosan !

ihlet = amiről írni lehet hmmmm, ez szerintem nem fogyhat, mert kb. 12000 játékprogram várja, hogy megemlítsék, legalább 20 kiadó várja történetének kutatását ... bár ezek mindegyike nem túl érdekes, így nem biztos, hogy adnak magukról írnivalót.

lelkesedés = na ez fogyhat, ezért kértem már régebben is a kevesebb oldalt!

Kár lenne, ha eltűnne a FanZiX, mert bizony az aktív ZX életet most csak Te és az újságod jelenti.

Pgyuri

csege
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csege » 2014.07.18. 10:21

Az ihletet a múzsa csókja hozza.
Nos, én megteszek minden tőlem telhetőt ez ügyben:
Mivel én egy 110kg-os eléggé ronda pasi vagyok,
(ráadásul leszbikus)
Ezért az én csókom csak az inverz logika alapján lehet ösztönzö:

Tehát:
NEM kapsz tőlem csókot, ha folytatod a Fanzix körüli áldásos tevékenységedet!
Mit szólsz?
;) (c)csege

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.07.18. 15:48

csege írta:NEM kapsz tőlem csókot, ha folytatod a Fanzix körüli áldásos tevékenységedet!
Mit szólsz?
;) (c)csege
Basszus, te aztán tudsz motiválni! :)

Az elszálló ihletről: egyszerűen annyit jelent, hogy csökken a motiváció. A kis fanzine-om írása egy viszonylag kevés kreativitást igénylő alkotó tevékenység. Az alkotó tevékenységhez meg kell valami belső mozgató, hajtóerő, sugallat, ihlet, ilyesmi (lehet, hogy ezek másnak nem is szinonímák, az én magyarázatomban azok). Hogy ez a motiváló tényező megszülessen vagy szinten maradjon, kellenek különböző előre nem tervezhető hatások. Ilyenek pl. Pgyuri olvasói levelei is. Ha a hatások elmaradnak, akkor csökken az ihlet. Megszűnésről egyébként szó sincs. Nem beszélek "csökkenő hazai láz"-ról, mint annak idején a Spectrum Világ :) Inkább a ritkábban, de akkor kevesebbet elve fog érvényesülni :) Számomra már egyébként az is siker, hogy elértem a második évfolyamot, mert nem szoktam ennyire kitartó lenni, inkább tervezni szeretek, mint megvalósítani...

Üdv
M/ZX

ui.: az a 12000 játék jó lesz 8000-nek is, még régen elkezdtem a gyomlálást... a mindenféle, két példányban otthonról eladott játszhatatlan, bézikben, rosszul megírt klónok mérhetetlen tömege lepi el a WOS adatbázisát
ui2: játszottam pár órát a "macissal"... szenzációs... valahonnan ismerős volt a térdemelős lépegetése a mackóknak, aztán rájöttem, hogy honnan...

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.07.18. 15:59

Hivatalos levél 1.

Tisztelt Szerkesztőség!

Szeretnék újságjukban megrendelni egy teljes oldalas hirdetést. Kérem tájékoztassan aktuális áraikról.

Köszönettel

Pgyuri
WSS Team
Fejlesztő és Kiadó Vállalat

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.07.18. 16:01

Üdv,

No igen, macis lenni maga a csoda.....főleg, mikor fél órája játszol Baby Bear módban és rájössz, nincs ütközés, pedig lelkesen menekülsz minden ellenedtől :)

Rémisztő volt olvasni a "Csillapodó hazai láz" szavakat, ez szerintem minden hazai spectrumos rémálma. Kicsit lehangolódtam, így kénytelen leszek 20 álnéven fórumra regisztrálni és elárasztani olvasói és egyéb hozzászólásokkal.

Pgyuri

Válasz küldése