FANZiX

Újság megjelenések...
mezei

Re: FANZiX

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.31. 10:37

Sziasztok!

A kérdőív válaszaira azt hiszem nem várok többet, napok óta nem érkezik egy sem. Mindössze 9 választ kaptam. Egyrészt ezúton is megköszönöm a válaszolóknak, hogy időt szakítottak a kérdéseimre. Másrészt meg elszomorít a csekély szám, de mindegy, nem fogok emiatt a kardomba dőlni, sőt, a válaszok kiértékelése megtörtént, ezek alapján elkészült a végleges 12-es szám, és már dolgozom a következőn, a 13-ason, ami szeptemberben fog megjelenni.
Tudom, "régen minden jobb volt", de próbáljatok hozzászokni az új formához. :)
A 12-es szám a szokásos helyről tölthető.

Üdv
M/ZX

ui: természetesen lesem továbbra is, hogy hátha valaki nyaralás, vagy kóma után mégis válaszol a kérdőívemre ;)

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.31. 11:27

Valóban kicsit elszomorító, de azért most eléggé uborka szezon van ám. Szóval fel a fejjel és mondom ezt magamnak is. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2016.08.01. 16:17

Üdv,

Én 10 alá tettem az olvasók számát, amikor Bali újságdolga szóban forgott. A letöltések számát teljesen felesleges mérvadónak tekinteni.

A 12-es "új" számot kihagytam, csak véletlenül vettem észre, hogy véglegesítetted. Letöltve a betűkészlet tökéletes (hál' istennek elég SpV-s), jól olvasható, a tördelési, megjelenési részek is tetszettek. A tartalomban az időgép újdonsága kiváló választás volt, érdekes olvasmány lett. A végéről lemaradt a "folytatjuk", így szinte csapkodtam a gombokat a 25. oldalért....

A szeptemberi megjelenést várom, főleg mert a 13. szám...anno nagyon legendás volt az SpV ugyanezen száma.

Csak így tovább, írj ki magadból mindent, részemről állandó olvasó vagyok.

Pgyuri

Zozosoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2016.08.01. 20:45

Csatlakozom Gyurihoz, nagyon jó lett, az időgép meg különösen tetszik!

Zimi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2016.08.10. 13:45

Kitöltöttem a kérdőívet, köszi a lehetőséget. Tetszik a font, csak én két hasábba törném, hogy szarabb okos mobilokon (mint az enyém) is könnyebben lehessen olvasni.
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.08.10. 14:06

Zimi írta:Kitöltöttem a kérdőívet, köszi a lehetőséget. Tetszik a font, csak én két hasábba törném, hogy szarabb okos mobilokon (mint az enyém) is könnyebben lehessen olvasni.
Szia, köszi a kitöltést! Hülyén hangzik, de még csak esezmbe sem jutott, hogy valaki mobilon olvassa a fanzinet, így az sem jutott eszembe, hogy emiatt valamit máshogy is lehetne csinálni. Ha nem is mindegy, de olyan szempontból másodlagos fontosságú a dolog, hogy a normális nyomtathatóságot, meg az egyszerű szerkezetet tűztem ki célul. olyan szempontból meg nagyon fontos az észrevételed, hogy erről jutott eszembe, hogy még valamikor ez első számok körül már felvetődött, hogy milyen módon is lehet normális e-book formátumot csinálni.

Üdv
M/ZX

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.08.11. 11:47

Sziasztok!

Gyártottam egy e-book formátumot az új számból. Aki tudja, nézze már meg legyen szíves, hogy a telefonján, tabletjén, vagy okoskütyüjén. Előre is köszi!

A fájl: https://www.dropbox.com/s/jka70v1vrj3xh ... .epub?dl=0

Üdv
m/zx

csege

Hozzászólás Szerző: csege » 2016.08.11. 13:41

Üdv Mezei Mester!

pc/win7 alatt a Calibre alatt néztem meg, egy-két tördelési furcsaságtól eltekintve jól olvasható.
(az egyik furaság az volt, hogy a címlap és az első szöveges oldal közé beékelt nekem 6 üres lapot is)

Változatlanul köszönöm a kutató- szerkesztő munkádat, érdekes látni pl egy szoftvercég fejlődését,
vagy régi, már elfelejtődött érdekességeket!
és, bár vagyunk egy páran, akik írni nem, de olvasni szeretünk,
te ne veszítsd el csüggedésedet, és írjál tovább mindenről, ami téged (és minket is) érdekel!
(c)csege

ui: OFF: mi van a dómos billentyűzeteddel? műxik? /OFF

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.08.11. 15:13

Most megnéztem Calibre viewer-rel (Win10) és minden rendben volt, ha hazaértem rátöltöm a Kindle-re...
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.08.12. 17:04

csege írta:pc/win7 alatt a Calibre alatt néztem meg, egy-két tördelési furcsaságtól eltekintve jól olvasható.
(az egyik furaság az volt, hogy a címlap és az első szöveges oldal közé beékelt nekem 6 üres lapot is)
Érdekes, nálam Calibreval tökéletes volt ahogy Balinál is, lehet, hogy a Win 7 teszi, vagy a verziók között lehet különbség, éljenek a szabványok!
csege írta:mi van a dómos billentyűzeteddel? műxik?
Nem, ugyanúgy hever, elhagyatottan :) Már nem is emlékszem, mi is volt a baja, lehet, elő kellene venni.

Üdv
m/zx

Válasz küldése