FANZiX

Újság megjelenések...
Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Re: FANZiX

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.16. 11:40

Megnéztem, szerintem ez a design sokkal jobban illik hozzá, nekem ez az új font is nagyon tetszik. Így olyan fél-modern Spectrum Világos. ;) Megjelenésében és tartalmában is jól ellensúlyozza a Speccyalista Világot, remélem továbbra is olvashatjuk.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.16. 12:22

Bali írta:Megnéztem, szerintem ez a design sokkal jobban illik hozzá, nekem ez az új font is nagyon tetszik. Így olyan fél-modern Spectrum Világos. ;) Megjelenésében és tartalmában is jól ellensúlyozza a Speccyalista Világot, remélem továbbra is olvashatjuk.
Köszi! Ezzel elmondhatom, hogy statisztikailag eddig 100%-os a pozitív visszajelzések aránya :)
fanzix.hu

saga
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: saga » 2016.07.16. 12:58

mezei írta:Bocs, próbáld most
Oké, megvan. Nézem én is!

Kapitany
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Kapitany » 2016.07.17. 16:44

Ezt is kitettem a Kapitány Gamingre, mostanság pár száz embert azért el szoktak érni a posztok, remélem minél többen olvassák majd! Nekem megvan az olvasnivalóm a jövő heti nyaralásra! ;) https://www.facebook.com/kapitanygaming/

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.18. 09:41

Kapitany írta:Ezt is kitettem a Kapitány Gamingre, mostanság pár száz embert azért el szoktak érni a posztok, remélem minél többen olvassák majd! Nekem megvan az olvasnivalóm a jövő heti nyaralásra! ;) https://www.facebook.com/kapitanygaming/
Köszia a marketinget! :)
fanzix.hu

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2016.07.18. 10:19

Tisztelt Kiadó!

Az új szám nagy megdöbbenést okozott számomra, amelyért tollat kellett ragadnom.

Régen volt egy kedvenc újságom (bár akkor könyvnek titulálták a terjesztés miatt), a Spectrum Világ, amely 25 számot élt meg. Az első számok áttekinthetőek, olvashatóak, egyszerűek voltak, a bennük szereplő leírások és cikkek is szórakoztattak. Aztán körülbelül a 13. számtól a "piac" nyomására megpróbáltak az újságba még többet belepréselni, ami elsősorban a betűméret bolhára nyomorításával történt meg. A tartalom is megváltozott, ráálltak a gigajátékok leírására - Tir-na-nóg, Marsport, Heavy on Magic - amelyek többször túlnyúltak még a következő számokba is. Ezek aztán annak, aki nem játszott vele, unalmas lehetett volna, de akkor, információéhesen minden kellett.

Ezzel ide is értem mondanivalómhoz.

Élvezeti olvasóként, aki papírhoz szokott, ki nem állhatom a számítógépen történő hosszú olvasást. A kor előrehaladtával persze el kell fogadni, hogy ez elkerülhetetlen, mert sokszor a készítők nyomtathatatlanná teszik újságjaikat mindenféle színes hátterek alkalmazásával - mondva, hogy ettől szebb, pedig nem. Szintén a kor, de már egy másik, előrehaladtával a betűk méretét is növelni kell a kijelzőn, mert hát a silabizálás egy gyermeki szemnek hagyján, de öregedő szaruhártyának már nem öröm. A méret növekedése csak egy határig mehet, mert aztán jön a tologatás a képernyőn hiába a hatalmas felbontás.

Na de hogy egy ilyen betűkészlet kerüljön a képernyőre! (döbbenet #1)

Csak és kizárólag az író iránt érzett hatalmas tiszteletem vett rá, hogy végigolvassam az új számot, de szakítottam a minimum 3x megteszem, mielőtt véleményezek hagyományommal, mert az végképp nem menne.

Tehát végigolvastam a kiadványt.

Az új játékok, főleg a kaptafára AGD-vel készülő játékok nem hoztak lázba, mert semmi egyediséget nem találok bennük, leszámítva a még mindig szép pixeles grafikából kihozható rajzokat. Bár ez szubjektív dolog, de a játékszerető cikkírót ismerve ennél jobbakra számítottam (döbbenet #2).

Utána a régi időket idéző giga leírás következett, amely pechemre sajnos olyan játékkkal foglalkozott, amely messze elkerült fiatalságomban, így most csak külső szemlélőként futottam át. Ez szintén szubjektív dolog (pech döbbenet #3).

Szerencsémre az Abacus Programs cég történelmi áttekintése megmentette nekem a kiadványt attól, hogy azonnal felejtésem tárgyát képezze.

Kedves Szerkesztő úr!

Örülni fogok, ha rendszerességgel 24 oldallal megörvendeztet (ennek már korábban is hangot adtam)! Bízom benne, hogy kifogyhatatlan írói lelkesedését továbbra is át fogja adni lelkes olvasói részére, de kérem felejtse el a Tasword időket idéző olvashatatlan betűkészletet.

Kiadványa mindenképpen elérte célját, hiszen érzelmi reakciót váltott ki olvasójából, de kérem, kímélje öregedő rajongóit és fokozottan figyelmes szerkesztéssel szórakoztassa őket!

Köszönettel

George P.
ZXP,FXF,HBP,SSCM

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.18. 11:33

Kedves George P.!

Köszönöm a visszajelzést! Igazán értékes számomra, bár egy kicsit elkeserített!
Az új FanZiX szám azért próbaszám, mert egy kísérlet része. Egy olyan kísérleté, aminek előző kiadványom, a Spectrum Világ 34. is része volt, bár ezt akkor még nem tudtam, vagyis nem volt szándékos. Ez a bizonyos Spectrum Világ sok pozitív visszajelzést kapott, talán mert nem csak nyomokban tartalmazott nosztalgiát.
Egy régimódi olvasómtól például ilyen szép, ösztönző sorokat kaptam a megjelenéskor:
‘Köszönöm Róbert úr, hogy végre erre az útra lépett!
MARADJON rajta, mert EZ most nagyobbat ütött, mint az összes FanZiX-e eddig összesen.’
Az újság megírása egyébként is nagyon pozitív érzéseket váltott ki belőlem, ilyen mondatokat olvasva pedig úgy éreztem, hogy ideje a járt útról letérni, ha nem is egy járatlanra, de valami kevésbé kitaposottra. Az egyértelmű volt számomra, hogy nem lophatom a továbbiakban a Spectrum Világ arculatát, mert az egyszerűen pofátlanság lenne, meg valószínűleg amúgy sem csináltam volna szívesen. Így jött az ötlet, hogy a FanZiX fog átalakulni, egy kicsit spectrumvilágosodni. Mivel nem volt olyan kiforrott elképzelésem, amihez ragaszkodhattam volna, úgy láttam a legjobbnak, ha megjelentetek egy próbaszámot, amiben 80%-ban a Spectrum Világ 34. tartalma ismétlődik.
Gyakorlatilag mi is változott a SpV34 és a FanZiX 12 között?
- A betűtípus: nagyon megtetszett ez a Minecraftia nevű betű, bevallom, nem kérdeztem meg senkit, hogy mennyire tartja olvashatónak, vagy pont olvashatatlannak, egyszerűen nem vetődött fel bennem ilyesmi, mert én gördülékenyen olvasom. De nem magamnak írom a FanZiX-et, így nem ragaszkodom hozzá!
- Az oldalakon lemaradt a színes keret, mert fontosnak tartottam a nyomtathatóságot.
- Kimaradtak olyan dolgok, amiket nem szeretnék a FanZiX számokban továbbvinni: keresztrejtvény, toplista
- És olyan cikkek, amiket továbbvinnék, de átolvasva őket, nem találtam megfelelőnek egyiket sem: OTLA és AVR Spectrum cikk.
- Talonban volt pár kisebb kiadói történetem, abból bekerült egy az újságba.
A tartalom tehát úgy érzem pozitívan változott, amennyiben igaz, hogy Abacus>OTLA+AVR+Keresztrejtvény.
A gigajátékos felvetésre annyit mondanék, hogy ebbe a kategóriába tartozik a Spectrum játékok nem túl nagy hányada, de szám szerint mégis elég sok. Többnyire igaz rájuk, hogy nem lehet őket néhány oldalban letudni, ha érdemi információt akar egy útmutató közölni. Információk nélkül képtelenség velük értelmesen játszani. A FanZiX eddig is tartalmazott ilyen játékokról leírásokat, pl. a Bloodwych is ebbe a kategóriába sorolható. Ezután sem szeretném őket kihagyni csak azért, mert túl sokat kell velük vesződni.
Az AGD-s felvetéssel részben egyet tudok érteni. Ezek az AGD és La Churrera kaptafájára készülő játékok korunk „budget” játékai. Ettől függetlenül néha találok bennük gyöngyszemeket, igaz, nekem sokszor egy jó sztori is elég, vagy néhány poén a játékban is meg tud venni, így elég gyakran rájuk szánom azt a negyed órát, ami alatt végigjátszhatóak.

A szerkesztő

ui: várom továbbra is a visszajelzéseket, amiből lehet még egy új 12-es próbaszám is, ha nagyon nem tetszik a mostani, mert a lényeg az, hogy kialakuljon egy olyan formai, tartalmi rend, amit szívesebben olvastok, és ha lehetséges, akkor többen is
fanzix.hu

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2016.07.18. 12:35

A betűkészlet olyan, mintha valami otthoni mátrixnyomtatón készült kiadvány lenne. Tagadhatatlan, hogy van benne retrófaktor :-) de azért jól olvashatónak nem nevezném :oops: Esetleg a lap alján-tetején megtartani.
Annak viszont örülök, hogy el lett hagyva a két hasábos forma.

Abacusnál érdekes a másolásvédelmi rendszer, a modern idők USB-s hardverkulcsaira emlékeztet.

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.18. 14:13

Zozosoft írta:A betűkészlet olyan, mintha valami otthoni mátrixnyomtatón készült kiadvány lenne. Tagadhatatlan, hogy van benne retrófaktor :-) de azért jól olvashatónak nem nevezném :oops: Esetleg a lap alján-tetején megtartani.
Annak viszont örülök, hogy el lett hagyva a két hasábos forma.

Abacusnál érdekes a másolásvédelmi rendszer, a modern idők USB-s hardverkulcsaira emlékeztet.
Köszönöm, ez az! Nem kell szégyelni senkinek a véleményét. Az a poén, hogy lehet, hogy a kéthasábos formát az olvasók zöme a pokolba kívánta eddig is, mégsem szólt senki miatta, pedig ha tudtam volna, már rég váltottam volna. Az ötlet pedig szerintem jó: megtartom címeknek, stb. a betűtípust.
Kinek milyen jól olvasható betű tetszik, csinálhatnék velük mintaoldalakat, aztán szavazhatnánk, nos, ötlet? Annyit erről, hogy elsődleges célom nem az olvashatatlanság volt (nem gondoltátok, mi? :) ), hanem az addigi századeleji betű helyett akartam valami frissebbet, ami mégsem mai típusnak tűnik, hanem kicsit spectrumosnak. Lehet, hogy túlzásba estem :)
Más egyéb esetleg? Betűméret? Címoldal? Tényleg azt szeretném, ha nem úgy vennétek kézbe, hogy irritáló dolgok rontják az összképet.
fanzix.hu

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.20. 09:17

Kedves Olvasóm!

A segítségedet szeretném kérni egy felméréshez, aminek célja a fanzine fejlesztése, méghozzá a Te igényeidnek is megfelelő irányba. Van néhány kérdésem az első 11 számról, aztán néhány kérdés a próbaszámról.

A kérdőívet itt találod: http://goo.gl/forms/iZ2m0WCAOxCAE9uA2
Az eredményről egy hónap múlva beszámolok.

Köszönöm, ha rászánsz pár percet a kérdőív kitöltésére.
m/zx
fanzix.hu

Válasz küldése