FANZiX

Újság megjelenések...
Zozosoft
Kapcsolat:

Re: FANZiX

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2014.04.23. 13:13

Köszönjük!

jumpismassive

Hozzászólás Szerző: jumpismassive » 2014.04.30. 00:47

Köszi szépen!

csory
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csory » 2014.04.30. 01:42

Nagyon sok örömet szereztél ezeknek a FANZIX-eknek az összeállításával, hála és köszönet érte! Most izibe kedvet is kaptam hogy kipróbáljam az orosz CE klónt :D
- Csory -

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.04.30. 09:30

Üdv,

Most egy kicsit tovább tartott az olvasás egyéb bokros teendők mellett és ráadásul kedvenc programozói gárdával foglalkozott az újság, így nagyon alaposan végig KELLETT olvasnom...többször is :)

Mit ne mondjak, a Fanzix színvonala, teljesítménye csúcs! Minden szempontból túlhaladta korunk bármelyik kiadványát, de még az új generációsokat is. Érdekes, olvasnivalós, jól szerkesztett és mindene ott van, ahol kell. Gratuláció érte!

De közben elgondolkoztam ám.

Egyrészt nagy kár, hogy ez az újság nem jött létre 2000-2002 környékén, mert kezdődő fellángolás korában olvasók "százaihoz" juthatott volna el, szemben a mostani szűk körrel ... kíváncsi lennék, ha az író elhelyezne egy finom ugratást az újság közepén, hányan reagálnának rá ... félő, hogy még rejtve is maradna (itt bevallom, hogy a játékleírások azon részét, ami nem közvetlenül M/ZX írása (fordítás, stb.) azokat csak átfutom, de nem alaposan, így ott egy elrejtett üzenet nekem is megbújhatna).

Másrészt szegény Spectrum világ (nem az újság), akik csak angolul értik a nyelvet, szegényebbek ezzel a nagyértékű sorozattal.

Harmadrészt elkeserít az újság, több szempontból is:

... mennyi új játék jelenik meg, de egy kicsit se dobognak meg ujjaim ...

... mennyire sablonos lett a játékírás ...

... miért is van az, hogy ami nálunk már lefut(ott), az a világban csúcsra járva tombol ...

... mi magunk már csak régészkedésben éljük ki spectrumozásunkat ...

Persze ettől még nem félek, hogy valaha is sutba tenném a jó öreg ZX-et, sok kihívás vár még rám programozás és kutakodás terén ... de lesz majd, aki velem tart ?

és végül válaszolva az utolsó oldalon feltett kérdésre:

MIRRORSOFT érdekelne, de nagyon és e mellett Rod Bowkett munkássága.

Pgyuri

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.04.30. 11:03

Még nem olvastam végig, de meredeken ívelt fel a kimunkáltsága, színvonala a kiadványnak. Pgyuri mindent leírt, így hozzátenni már nem tudok, viszont teljes mértékben egyetértek. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

KerLaci

Hozzászólás Szerző: KerLaci » 2014.05.01. 06:19

Én is kköszönöm!

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.05.01. 09:25

Köszönöm mindenkinek a lelkesedést, az elismerést, örülök, hogy olvassátok!
Az elmúlt napban epub és egyéb mobil formátumokkal küzdöttem, de sikertelenül. A docx-ből majdnem ugyanolyan zagyvaságot kreál a calibre, mint a pdf-ből. Próbáltam ennek megfelelően módosítani hozzá a docx-et, de nem hozta a várt eredményt... Többé-kevésbé látom, hogy mit szeretne alapnak az összes mobilformátum, de túl sok időbe (napokba) és rabszolgamunkába kerülne az átalakítás és még akkor sem biztos, hogy olyan lenne a végeredmény, ami vállalható (még fanzine-igényességgel mérve sem).

Üdv
M/ZX

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.05.01. 10:24

Azért ha nekem küldenél egy doc-ot, szívesen eljátszanék vele egy kicsit. Azt gondolom, hogy ha 1 hasábosra alakítanánk, akkor jó lenne.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

csege
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csege » 2014.05.01. 18:41

Hully-haw!
A Calibre a konvertált epubjába enged belenézni, szerkeszteni.
nos ott látszik, hogy ez leginkább html szerű szerkezet.
mi lenne, ha a wordból csinálnál egy htmles mentést, segítve a Calibre munkáját?
hátha sikerül?
csak egy ötlet
:)

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.05.03. 18:46

csege írta:mi lenne, ha a wordból csinálnál egy htmles mentést, segítve a Calibre munkáját?
Sajnos nem hozott eredményt, vagyis igen, de vacakot
Most Balinál a lehetőség, küldtem docot, hátha neki sikerül valamit kihozni belőle.

Üdv
M/ZX

Válasz küldése