FANZiX

Újság megjelenések...
jumpismassive

Re: FANZiX

Hozzászólás Szerző: jumpismassive » 2013.12.25. 02:30

Nagyon jó kis Karácsonyi meglepetés! Én is nagyon köszönöm, és mindannyiótoknak boldog ünnepeket!

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.02.23. 20:48

Sziasztok!

Elkészült a FanZiX ötödik száma, a fanzix.hu-ról letölthető.

Üdv
M/ZX

Zozosoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2014.02.24. 09:44

Köszönjük!

Zimi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2014.02.24. 09:54

Köszönjük! Nagyon jó tempóban tolod :)
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.02.25. 21:24

Üdv,

Elnézést, hogy "csak" a megjelenést követő 3. napon írok, de idő kellett, míg 3-szor átolvastam a teljes újságot :)

Először is nagyon tetszik, fantasztikusan jól sikerült szám. Érdekes, izgalmas, meglepő, fordulatos és hatalmas munka van benne. Csodálatos! Az "Imagine" leleplezése, a játékok ajánlása, a 2013-as kínálat összefoglalálas tökéletes. Maga az írás megfogalmazása is szórakoztató, szinte olvasatja magát. Összetehetnénk a kezünket, ha a mai sms-generáció ilyen szépen tudna írni és szinte hibátlanul, amiért hatalmas dícséret jár M/ZX-nek, mert NEM használ helyesírás-ellenőrzőt, hanem magától, többszöri átolvasással teszi tökéletessé írását (a 200 oldalnyi szövegben talán 4-5 elütést találtam). LENYŰGÖZŐ!

Meg is adom az 5 csillagot * * * * *

Nagyon várom az áprilisi számot, mint régen az SpV megjelenését. A Vortex beharangozása külön élmény, mert sokat olvastam róluk, játékaikat szeretem és biztos sok újat is olvashatok majd!

Köszönet, M/ZX, minden sorért!

Pgyuri

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.02.26. 09:04

Pgyuri írta:Köszönet, M/ZX, minden sorért!
Nagyon szívesen, örülök, hogy tetszett, annak meg pláne, hogy szántál rá időt és ezt meg is írtad!
Pgyuri írta:mert NEM használ helyesírás-ellenőrzőt
Na ez igaz, de miből jöttél rá? :?:
Pgyuri írta:A Vortex beharangozása külön élmény, mert sokat olvastam róluk
Esetleg van valami anyagod róluk, ami nem érhető el a WOS-ról, mert meglepően kevés információ van róluk...

Üdv
M/ZX

ui: a kevesebb szabadidővel, de annál nagyobb érdeklődéssel rendelkezők számára a 2013-as, és az eddigi 2014-es játékokat is bezippeltem és elérhetővé tettem a fanzix.hu/2013.zip és 2014.zip címen

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.02.26. 09:23

Üdv,

Még mindig az "Imagine" cikk hatása alatt vagyok, pedig eltelt már idő az első olvasat óta. Döbbenetes és egyben hihetetlen is :) remek érzés lehetett, amikor kezdett összeállni az írásod, mert ennyire leleplezőt, arról az időről még nem olvastam. Épp a minap esett elém egy hozzászólás a vacak játékokkal kapcsolatban emlegetett Cascade 50 kazettáról - aki nem tudná, 50 BASIC program telis-tele hibákkal és rendkívül esetlen megoldásokkal, de mégis árulták, kínálták, hirdették agyba-főbe - hogy még 1987!!!-ben is volt hirdetés valamelyik akkori Spectrum újságban....

Azért örülök, hogy az "Imagine - the name of the game" végül jó kezekbe került, mert sok, igencsak kiváló program került ki programozók keze alól. Ahogy visszagondolok, én csak a szép oldalával találkoztam, szerettem az Arcadia-t, Zip-Zap-ot, Jumping Jack-et, a Zzoomm-ot kifejezetten imádtam, főleg a ....... és ne is beszéljünk a B.C. Bill-ről, amelyet megerősíthetek, hogy nem fejeztek be rendesen. Kénytelen voltam a visszafejtésével szórakozni, hogy lássam, miért nincs még pálya, hány ellenség jelenik meg benne és végül, alig !70! éves ősemberként, a fél világot benépesítve gyerekeimmel beleuntam a nők kergetésébe.

Attól függetlenül, milyen háttere volt ezeknek a játékoknak, szép élményeket adtak.

Az újkor játékai valamiért nem tetszenek. Tudom és értékelem bennük a hatalmas grafikai munkát, zenét és főleg szabadidőt, amit rááldoztak, de valahogy pont ez nem áll össze. Nem az a céljuk, hogy alkossanak valami egyedibbet maguk ötletei alapján, hanem odaállnak egy AGD, CGD vagy egyéb megírt motor mellé és ontják a történeteket. Aztán megkérnek valami zene-zsenit, hogy írjon hozzá muzsikát és kész, megy ki hibákkal, majd verziózgatnak. Nem, egy Spectrum játéknak nem erről kellene szólnia. Találjanak ki valami egyedit - ez pl. 2010-ben és 2011-ben sikerült pár programozónak - aztán nem baj, ha nem 10/10-es minden téren, de tükrözze a programozójának (vagy -inak) egyéniségét.

Sajna a nagy dömping hátulütője, hogy nincs is kedvem bogarászni és megtalálni a gyöngyszemeket. Ezért lenne jó a klub, ahol közösen játszhatnánk ezekkel, de erről meg kár ábrándozni, mert szét vagyunk szórva alaposan.

Pgyuri

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.02.26. 11:32

Pgyuri írta:Üdv,
Az újkor játékai valamiért nem tetszenek. Tudom és értékelem bennük a hatalmas grafikai munkát, zenét és főleg szabadidőt, amit rááldoztak, de valahogy pont ez nem áll össze. Nem az a céljuk, hogy alkossanak valami egyedibbet maguk ötletei alapján, hanem odaállnak egy AGD, CGD vagy egyéb megírt motor mellé és ontják a történeteket. Aztán megkérnek valami zene-zsenit, hogy írjon hozzá muzsikát és kész, megy ki hibákkal, majd verziózgatnak. Nem, egy Spectrum játéknak nem erről kellene szólnia. Találjanak ki valami egyedit - ez pl. 2010-ben és 2011-ben sikerült pár programozónak - aztán nem baj, ha nem 10/10-es minden téren, de tükrözze a programozójának (vagy -inak) egyéniségét.
Sajna a nagy dömping hátulütője, hogy nincs is kedvem bogarászni és megtalálni a gyöngyszemeket. Ezért lenne jó a klub, ahol közösen játszhatnánk ezekkel, de erről meg kár ábrándozni, mert szét vagyunk szórva alaposan.
Szerintem Bob Smith játékai olyanok, amit keresel. Vagy a 2014-es kínálatból a Killer Bees is egyszerű, de egyedi és nagyon szórakoztató.
Nem olyanok a Mojon Twins játékok, de miután nagy nehezen lefordítom az elképesztő, agyament sztorijaikat, mindig kedvem támad velük játszani, pedig nem egyediek, de ezek a történetek annyira tipikusan mojontwinsesek, rövid távon szórakoztatóak és csak annyira nehezek, hogy ne vegyék el a kedvemet (többnyire 15 perc alatt végigjátszható mind). Bár végigondolva, ők próbálnak néha belepöttyinteni egy kis egyéniséget a játékmenetbe is, pl. a 2013-as Cadaverion-ban a szokásos stílusukat keverték a Sokoban-nal.
Ha lennének összejövetelek, klubok, vagy csak egy gép előtt két ember, akkor a ZX Striker lehetne a biztos siker.

Üdv
M/ZX

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.04.23. 06:32

Sziasztok!

Megjelent a FanZiX 6. száma, letölthető (lesz) a szokott helyekről.

Üdv
M/ZX

ui: Boldog születésnapot ZX Spectrum!

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.04.23. 12:40

Jó időzítés! Köszi
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése