FANZiX

Újság megjelenések...
mezei
Speccyalista

FANZiX

Hozzászólás Szerző: mezei » 2013.06.28. 20:19

Sziasztok!

Úgy gondoltam érdekelhet néhányatokat némi folyóirat, így mondjuk úgy, létrehoztam egy fanzine-t, FANZiX címmel. Tartalmilag elég egysíkú, gyakorlatilag játékokról van és lesz benne szó.
Az első szám elérhetősége: https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... 2013-1.pdf
Olvassátok és ne kíméljetek!

Üdv
M/ZX

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: FANZiX

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2013.06.28. 22:15

Én megszavaznék rá pár Speccyalista pontot!!!

A dizájn szerintem teljesen jó, nekem az első Spectrum Világok szintén nem professzionális dizájnja ugrik be, szóval jó kis nosztalgia hangulat!

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2013.06.28. 22:59

Egyelőre még nem kapok levegőt :), szép csendben megírtál 100 oldalt. Le a kalappal! Ráadásul jó is. Még nem tudtam persze végig olvasni, de legalább a következő számig lesz mit olvasnom. Remélem a sinclair.hu-n is megjelenhet és persze szívesen szemezgetnék belőle játékajánlókat is inséges időkben. :)

Ez még csak egy preview vagy valahol már elérhető online? Ha nem akkor a sinclair.hu rendelkezésedre áll természetesen.

Nekem egy dolog szúrt szemet rögvest, nevezetesen a játékok értékelésénél sehol sincs Speccyalista értékelés, szerintem az jó lenne. Persze gondolom nem voltak szavazatok ezekre a játékokra, viszont csinálhatnánk egy-egy kampányt ilyenkor arra, hogy társaság értékelje a megjelenésre váró darabokat, ha még nincsenek a listánkban.

A megjelenés tetszik, persze el tudnék képzelni pl. színes hasábokat, itt-ott egy kis finomítást, de lehet, hogy pont ilyennek kell lennie. Amúgy milyen eszközzel készítetted?

üdv,
Bali

ui.: áthelyeztem ebbe az új fórumba, mert nem sok köze van a hadrver fejlesztésekhez és tudtommal lesz más ilyenjellegű dolog is, na nem újság...
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2013.06.29. 07:26

Köszönöm az elismerő szavakat! Hosszú úton jutottam el eddig a dizájnig, többféle kiadványszerkesztőtől és színes négyhasábos, nagy képekkel tarkított verzióktól eddig a fapados Word verzióig, ahol csak egy "vízjel" és két hasáb kell. Tudom, hogy ezen aztán lehet fogást találni, de nem akartam magazin szintre pozícionálni kis irományomat, az nagyon nagyképű lenne, a fanzine-szint nekem pont megfelelő, az meg valami ilyen: amatőr, egyszerű, mindig hozható színvonal. Bali, természetesen használhatod az írásokat a honlapra, a Speccyalista értékelésekre gondoltam, de mindössze a Space Raiders, Match Point és Stop the Express volt a TOP100-ban... Szóval arra gondoltam, hogy első kiegészítésként, majd mivel nem nagy kunszt, beírom a Speccyalista értékeléseket is, ha lesznek, csak nem akartam előre lelőni a "megjelenést", gondoltam meglepetésnek jobb lesz.

Üdv
M/ZX

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.07.03. 11:17

Üdv M/ZX!

Először is hatalmas gratuláció a kiadványhoz!!!

Kiolvastam, végigolvastam, remek szórakozást nyújtott. A téma érdekes, a leírások alapos munkát mutatnak, így bátran mondhatni, tökéletes munkát végeztél.

Részletekre bontva...

Ennél jobban eltalálni nem lehetett volna a formát, 2 hasáb, háttérkép, beillesztett képek, teljesen felesleges ennél többet a megjelenésre pazarolni, hiszen a tartalom a lényeg. Veled értek egyet, a Word szerintem is a legtökéletesebb választás volt a feladatra, minden könnyedén, simán kezelhető benne. Más szerkesztőprogramok csak erőlködésre lettek volna jók.

A bevezetés tetszik, a témaválasztás is indulásnak tökéletes, a programok elemzése összefoglalása érdekes és még a helyesírásra is figyeltél, ami külön jó pont. A képek tetszetősek, kár, hogy néha betetted a játékban elérhető "vége" képet, bár aki eddig nem látta azokat, ezután se fog küzdeni érte.

A kutatómunkád is értékelendő, nem hagytál ki a témából semmit, minden összegyűjtöttél, ami érinti kiadványban szereplő programokat.

Csillagos 5-ös a munkádra :) Szerintem minden Spectrum Világon felnőtt spectrumos vágya, hogy készíthessen legalább egy kiadványt felidézve, hogy mi lett volna, ha ő akkor annyi idős lett volna, hogy értelmesen be tudott volna dolgozni anno ... és te megvalósítottad :) A mérce jó magasra került.

Egyetlen dologban "hibáztál" csak ... ezt az éves találkozóra kellett volna 25 lapra nyomtatva színesben, fekete-fehérben elhozni és önköltségi áron árulni :) Nekünk is jobb lett volna, mert a papírt és illatát szeretjük, könnyebb este olvasgatni, bármikor elővehettük volna. Így letöltve félő, hogy hamar elsikkad, nem fogják megbecsülni annyira. Magamnak ki fogom nyomtatatni, mert 25 lap összefűzve bőven megér ennyit és odakerül a többi spectrumos újságom mellé méltó helyére, így időnként elő fogom venni újraolvasni.

Még nem késő levenni a letöltés lehetőségét, mert ahogy nézem, a nyári uborkaszezonban nem sokan vették észre és töltötték le.

Várom a következő kiadást és szívesen venném, ha például megrendelhető lenne postai úton, nyomtatott, fűzött formában, az még romantikusabbá tenné számomra.

Örülök, hogy rajtam kívül legalább még egy fanatikus játékrajongó van !!!

Pgyuri

ui.... látod Bali, ezt így kell csinálni. Meglepetésként, a háttérben hónapokon át dolgozva. Nem kell ágyúval lőni a szerkesztésre, a beltartalom a lényeg.

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2013.07.03. 15:46

Kedves Pgyuri!

Nagyon jólesett a visszajelzésed!
Gondoltam ám én is a nyomtatott verzióra, de veszett drága lenne, senki sem hinné el, hogy annyi az önköltségi ár. Magamnak kinyomtattam a munkahelyemen, mert van színes lézernyomtató, be is spiráloztam, de azt gondolom, hogy ezt több példányban megtenni pofátlanság lenne, így érdeklődtem itt-ott a városban (Szegeden): legjobb áron 26*60Ft lenne a nyomtatás és 350Ft a spirálozás. Az összetűzős módszer is lehetséges, de túl vastag a fanzine és ha összehajtom az A4-es lapokat, akkor nagyon kilóg a közepe, amit biztos le lehet nyírni, de az is pénzbe kerülne. Azt meg nem hiszem, hogy bárki áldozna erre a fanzine-ra 1800-2000Ft-ot, annyit nem ér.

Üdv
M/ZX

ui: már készül a második rész!
ui2: a WSS kazettákkal kapcsolatosan nyitott témám lehet, hogy elsikkadt a többi között :?

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2013.07.03. 15:57

Zozosoft írta:Én megszavaznék rá pár Speccyalista pontot!!!
Én egy Hónap speccyalistáját szavaztam meg rá!
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.07.03. 16:23

Üdv,

A kiadvány "fűzéséhez" lenne pár ötletem, gyakorlati tapasztalatom, sőt még eszközeim is, de a távolság miatt ez megoldhatatlan.

Ettől függetlenül a nyomtatva lenne nagy boldogság megkapni, még ha az meghaladja a 39 Ft-ot :) Ezért is gondoltam arra, hogy a fekete-fehér forma teljesen reális áron előállítható lenne, anno az SpV sem volt színes, csak korlátozottan, ami itt is megoldható lenne akár színes borítólappal. Mindegy, lényeg a lényeg, hogy írd-csináld-szerkeszd-kutakodj, hogy legyen mit olvasnunk !

Ha lesz mégis nyomtatott változat, vevő vagyok rá és ha rám hallgatsz, a 2. kiadástól ne publikáld így, egy linkkel elintézve. Túl sokat tettél bele ahhoz, hogy úgy járj vele, mint a mai játék-dömpingben a programok ... "letöltöm, mert ingyé' van ... ja, meg se néztem." Alkoss bátran és remélem egyszer összeülünk majd egy jó kis játékcsevejre :)

Pgyuri

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2013.07.04. 08:10

Bali írta:
Zozosoft írta:Én megszavaznék rá pár Speccyalista pontot!!!
Én egy Hónap speccyalistáját szavaztam meg rá!
:oops: Köszönöm, igazán nem kellett volna... :oops:

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2013.07.04. 08:48

"Ezért is gondoltam arra, hogy a fekete-fehér forma teljesen reális áron előállítható lenne"

Nekem a FF mód eszembe sem jutott, pedig mennyire kézenfekvő és egyszerű és olcsó... az imént kipróbáltam, találtam valami régebbi A!-es papírokat, olyan újságpapírszínű és talán 70g-s lehet, Pgyuri "útmutatását" követve a borítót nyomtattam színesben, a többit FF-ben, nagyon pofás lett a kicsikém, áttűztem két helyen, ahogyan az újságokat szokták, nem lett rossz. Egy a baja, hogy kilóg a közepe. Ha lenne okostelefonom, akkor képet is raknék fel.

Üdv
M/ZX

Válasz küldése