Z80TAP lejátszó

ZX Spectrum 48/+/128/szürke +2/+2A/+2B/+3 kérdések: hardver, szoftver
mezei
Speccyalista

Re: Z80TAP lejátszó

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.09.28. 19:26

Úgy tűnik, amilyen kevesen vagyunk, olyan sokfélék az igények :)
Részemről rendben van, hogy nem az átlagfelhasználó lennék, így tényleg ne vegyétek a véleményemet piszkálódásnak. Egyszerűen csak vágyom egy eszközre, ami a magnót a felvételkészítésen kívül minden szempontból kiváltja, ha nem lesz soha ilyen, akkor sem dőlök a kardomba. Az igényeim kielégítése túl sok funkciót tenne szükségessé, amit a legtöbben nem használnának, így valószínűleg igazatok van, hogy nektek ezek nem kellenek, felesleges munkaórákat meg nem kívánok zka-ra erőltetni.

Üdv
m/zx
fanzix.hu

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.09.28. 23:49

m/zx: szó sincs róla, hogy nem szeretném ha lenne olyan tzx kezelés, mint a Spectaculatorban, én csak azt próbáltam mondani, hogy nem kell feltétlenül egy lépésben elérni a végcélt. Elkezdjük majd használni és látjuk majd, hol lehet még okosítani, hogy még jobban kiszolgálja az igényeket. Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy az 1.0-ás firmware-be a tzx támogatás, blokk választás lehetősége, stop jelek kezelése már több. mint sok is. Csak próbáltam a "végtelen szkópot" méretre szabni. :D
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.09.29. 06:58

Bali írta:
2017.09.28. 23:49
m/zx: szó sincs róla, hogy nem szeretném ha lenne olyan tzx kezelés, mint a Spectaculatorban, én csak azt próbáltam mondani, hogy nem kell feltétlenül egy lépésben elérni a végcélt. Elkezdjük majd használni és látjuk majd, hol lehet még okosítani, hogy még jobban kiszolgálja az igényeket. Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy az 1.0-ás firmware-be a tzx támogatás, blokk választás lehetősége, stop jelek kezelése már több. mint sok is. Csak próbáltam a "végtelen szkópot" méretre szabni. :D
Oké, eddig nem volt szó verziókról, de örülök neki. Háromszoros hurrá a fejlesztőnek! :)
fanzix.hu

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.09.29. 08:45

Üdv,

Hol van itt végtelen ? Ez egy TZX magnó, amin jelenleg 4 funkciót kell megoldani. Start, Stop, Rew, Frw Ennyi.

Ha bármi plusz belekerül, akkor már nem TZX magnó, hanem célirányosan fejlesztett extra lejátszó, amibe akkor kellene egy infra érzékelő, hogy "lássa", ott ül-e a Spectrum előtt kezelője. Ha elment WC-re, esetleg ropi/kóláért, akkor öntudatra ébred, intelligensen kezeli a blokkokat, csoportokat, magnó állj utasításokat, teker előre-hátra, ha pedig visszatér a nagy ember, akkor azonnal átengedi neki a kezelés örömét. Persze óvatosnak kell lenni, mert egy alvó cica megzavarhatja, de gondolom kivédhető :) Kezdő spectrumozók a fotel mögött bújkálva figyelhetik a lejátszó működését, esetleg alufólia mögé rejtőzve egy lyukon lesik.

(bocsánat, többször nem szólok)

Pgyuri

csaba
Speccyalista
Rádióamatőr hívójel: HG5BMU
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csaba » 2017.09.29. 10:51

Nem lehet valami belső menü beállításban, vagy szöveges config file-ban az elmúlt pár tucat hozzászólásban felvetett működési módra vonatkozó dolgokat bárki számára be-kikapcsolhatóvá tenni?
Akkor mindenki úgy állítja be ahogy használni szeretné.

Zimi
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2017.09.29. 11:47

Én továbbra is szeretnék turbót, anno is használtam a gyakran használt programokhoz és ma sem szeretek jobban várni, mint akkor. (A Z80EMU-ban is szeretnék gyors Spectrum loadot, de hát ez egy másik kérdés :) )

Simán elég nekem a turbó a TAP-ok esetében, így gondolom lényegesen egyszerűbb. Úgy képzelem el, hogy a Z80Tape-n beállítható egy turbo programot tartalmazó TAP a preferencesben, vagy valahogy és ez egy gyorsmenüponttal előhívható és kijátszatható. Ugyanakkor van olyan opció, hogy ehhez a turbóhoz alkalmas formában fügyülje ki a normál, amúgy nem turbós TAP-ot. Tehát kijátszatom a turbótöltőt, aztán a normál TAP-ot turbó módban.

Bocs, ha nem értek hozzá, vagy nem vagyok elég keményvonalas. :)
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.09.29. 14:30

Zimi írta:
2017.09.29. 11:47
Én továbbra is szeretnék turbót, anno is használtam a gyakran használt programokhoz és ma sem szeretek jobban várni, mint akkor.
Realitása gondolom lenne ennek a megoldásnak, de az értelmét nem látom továbbra sem.

1. Ha nem szeretsz várni az ok, de akkor veszel egy divMMC-t mondjuk és azon 0 idő alatt be lehet tölteni egy TAP/TZX file-t. Nyilván a nagyon extra TZX-eket nem fogod így ripsz-ropsz betölteni, de a TAP-ok jó részét igen, viszont ezeknél az extráknál a felvázolt turbo ötleted a Z80TAP lejátszóval sem fog működni.
2. Meg amúgy az ötlet szerintem ott hibádzik, hogy nyilván a loadert is át kellen írni, hogy a turbóval lejátszott részeket be tudd tölteni.
3. Ahogy Pgyurival beszélgettünk róla Skype-on kb. 1,5x-es gyorsítást elviselhet a standard load rutin, amivel talán még lehetne játszani anélkül, hogy mindenféle egyedi loadereket kelljen írogatni.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.09.29. 15:22

Üdv,

Nem írtam 1.5x. Fejből, emlékből úgy becsültem, hogy 0.8-1.4 lehet kb. a jelváltások toleranciája a ROM rutinja esetén, de lehet, hogy csak 1.1 a max.

Ki lehet számolni pontosan, ha valakit érdekel, de sokat nem számít. Volt anno egy program, amivel ki lehetett menteni úgy a betöltött programot, hogy gyári LOAD egye még, de gyorsabb legyen.

Ennyi.

A turbo TAP nem megoldható, mert a LOAD programnak a memóriában kell lennie, amit a betölteni kívánt játék garantáltan felülír, illetve azokon belül saját LOAD rutin is működhet...

Pgyuri

BetelGeuse
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: BetelGeuse » 2017.09.30. 16:20

Sziasztok!

Hogy egy kicsit belekotyogjak:

Volt anno olyan magnó is aminek lehetett változtatni a lejátszási sebességét (egy poti a kazettafészek szélén - Phillips AM354 volt a típusa). Sacc/kb. 1,2-1,3-szoros sebességnövekedést még elviselt a Spectrum...

Szóval alapból turbózni nem igazán érdemes...

Üdv: BetelGeuse
Ave: BetelGeuse

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.10.01. 12:41

Zimi írta:
2017.09.29. 11:47
Én továbbra is szeretnék turbót, anno is használtam a gyakran használt programokhoz és ma sem szeretek jobban várni, mint akkor.
Akkor megoldás lehet a problémádra, hogy eleve turbós TZX-eket másolsz az eszközre, azaz pl. a Z802TZX-szel csinálsz turbós TZX-et azokból a játékokból, amiket gyorsan szeretnél betölteni, de lehet, hogy akkor már egyszerűbb, ha veszel egy mini divMMC-t, ami árban kb. ue és ripsz-ropsz töltheted be a programokat.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése