WOS

Hírek, érdekességek, melyekben felbukkan a kis fekete doboz is...
Zimi
Speccyalista
Kapcsolat:

WOS

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2016.07.18. 10:45

Biztos tájékozatlan vagyok, de mi a baj a WoS-sal?
Maszekban sem lehet elkérni?
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: WOS

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2016.07.18. 11:57

Zimi írta:Biztos tájékozatlan vagyok, de mi a baj a WoS-sal?
Ha jól tudom a szerkesztője becsajozott vagy ilyesmi, és azóta le se sz..., 2014 januárja óta nincs frissítve, de már előtte is akadozott a dolog, évekkel előtte küldtem be anyagokat, már azok se kerültek ki...
Azt azért furcsállom, hogy a hatalmas nagy (legalábbis az EP-shez képest :-) ) nemzetközi Spectrumos táborban senki nincs aki átvenné az oldal karbantartását? Vagy lenne, csak az eredeti gazdája, gonosz, és nem adja?

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.18. 13:04

Áthelyeztem ide ezt a diskurzust, hogy ne rondítsunk bele a Fred-be.
Már egy ideje nem Martijn van der Heide, nagy űr is volt a költözés közepette. Most is van még egy csomó funkció, ami nem megy még mindig pl. a különféle WOS API-k, frissítés, egyebek. Múltkor Pgyuri is mutatott valami levelet, ami nem volt túl bíztató, de talán Pgyuri többet tud róla.

Ez olvasható a honlapon is:
www.worldofspectrum.org, copyright © 1995-2014 Martijn van der Heide, ThunderWare Research Center © 2014-2016 Lee Fogarty
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2016.07.18. 13:38

Most beleolvastam a WOS fórumba, ott éppen azt írta az új ember 3-án, hogy elege van, még 8 hétig biztosítja az oldal futását, aztán kész... :cry:

Ha jól jön le a történet, akkor túl nagy fa esete forog fent, ha jól értem arról volt szó, hogy a régi WOS helyett ír egy hiper-szuper újat...

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.18. 14:03

Többé-kevésbé követem a történetet, ahogy Zozo írta, alapvetően túl nagy fába vágta a fejszéjét a srác, de nem biztos hogy az a legnagyobb baj.
Most mintha az folyna, hogy fel kell újítani egy házat, de nem visszük ki még a bútorokat sem a régiből, de azért nehogy koszosak legyenek...
Az új ház építése tabu, mert ne már, hát mekkora ház kellene akkor, meg elvesznének a bútorok, meg a házmester is.
De a történet, vagyis a hasonlat annyiban sántít, hogy a ház egy adatbázisnak felelne meg, adatbázis pedig eddig nem volt, legalábbis semmi szabványos adatbázisnak megfelelő dolog, tehát a régi ház csak téglahalom...
Szóval még rosszabb a helyzet: úgy akarnak egy új házat építeni, hogy a telken el vannak rendezve a téglakupacok, meg a bútorok, a lakók bambulják a tévéjüket, szegény kőművesnek meg a bevállalt munka közben meggyengült az idegrendszere, mert mindenki csak b.szogatja, és most keresni kellene egy jó kőművest, vannak önjelölt vállalkozók, de ki tudja, tudnak-e ekkora házat építeni ilyen körülmények között?
fanzix.hu

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2016.07.18. 14:36

Üdv,

Anno Martijn szinte csak a WoS-t csinálta - bár hogy miből élt, ki tudja. Lassan, de haladt vele.

Aztán jött a szerelem és a régi életét maga mögött hagyta, ami teljesen érhető.

Átvették tőle nagy munkával a szerver dolgot, de persze azonnal módosítgatni kezdtek.

Megszűnt az FTP, a fórumot is újrahúzták áttöltve bele a régit teljesen (mégiscsak érték).

Aki átvette, nem mérte fel reálisan mit vállalt. Üzemeltetni se olcsó, fenntartani se, nem hogy még fejleszteni is. Aztán még a világ "kedvesebb lelkületű parasztjainak" **szogatása sem adott elég biztatást, így született a feladás döntése.

Új jelentkező nincs egyelőre.

Gondoljuk csak át, hogy a jelenlegi sinclair.hu évente mennyibe is kerül Balinak. Ehhez jön még, hogy mi itt négyen-öten nem adunk neki mindennap ezernyi újat, javítanivalót, cserélnivalót, amitől ki is ugrana az ablakon (anno Sam.Joe azért ! is ! távozott körünkből, mert írásai lassan kerültek ki az oldalra, egy írónak pedig fontos a publikálás és a visszajelzés).

Ha mindezt felszorozzuk a világ szorzójával, akkor mindjárt látható, hogy a falat nagy.

Tény, hogy sokminden automatizálható, de adatbázis építést jobb nem a felhasználókra bízni. Volt nekünk is jól sikerül történelem-hamisítónk, mi lenne a WoS-al, ha mindenki szabadon adhatna-vehetne bele bármit. Fórumot is moderálni, helyezgetni nagy élmény.

Ez a dolgok sorsa. A myspeccy is belehalt, mert elindítani könnyű volt, de felügyelni képtelenség.

Várjuk a fejleményeket, az emberi együgyüség pedig mindig példaértékű.

Pgyuri

Válasz küldése