ZX Spectrum NEXT

Mi a helyzet a klón piacon?
Pgyuri
Speccyalista

Re: ZX Spectrum NEXT

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2016.05.04. 11:21

Üdv,

Köszönöm Asimo, hogy végre megfogalmaztad, amit mindig is éreztem...a terepasztal hasonlatod nagyon telibe találta.

Valahol a legtöbb alkotni vágyó emberben ez van. Megcsinálom, mert meg szeretném vagy tudom csinálni. A különbség talán ott van egyedül, hogy van aki be is fejezi, van aki pedig csak a lényegéig jut el. Tökéletesen érhetők ezek után a dobozolatlan interface-ek, a félig kész orosz játékok, a félbehagyott terepasztalok.

Kérdés már csak az, hogy ha TUDOM, hogy meg tudom csinálni, akkor minek csinálom meg ?

Mert jó érzés ? Aha, de meddig. Megy 2-3 kört a sihuhu, lemegy a sorompó, átvált a váltó, de aztán ennyi.

A birtoklási vágy is ilyen. Akarom, de ha reálisan nézem, felesleges. Mondjuk ettől még kell, már csak azért, hogy 1-2 év múlva eladjam vagy csak nézegessem. Ezek szerint az okosok azok, akik tudják mikor kell eladni, a butusok meg azok, akik rosszkor, rosszat vesznek.

A játékprogram írás talán ettől más egy kicsit. Ott nem tudom, hogy képes vagyok-e megvalósítani, amit akarok, főleg egy 3.5 Mhz-es Spectrum alig 41 Kb-jába bepréselve.

NEXT i vagy NEXT o, legalább erre jó volt, hogy kicsit írjunk.

Pgyuri

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.08.09. 15:53

-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.09.22. 19:19

Technical specifications released for the ZX Spectrum Next:
http://www.flickeringmyth.com/2016/09/t ... trum-next/
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

elcajos
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: elcajos » 2016.10.03. 19:07

Én most ott tartok valójában, hogy nem tudom eldönteni, hogy next vagy Vega plusz legyen . szeretnék rá programozni, de félő, hogy időm már nem lesz rá. Inkább akkor kellene valami, amivel tudok játszani.

hpeter
Web Team

Hozzászólás Szerző: hpeter » 2016.10.04. 21:02

elcajos írta: Inkább akkor kellene valami, amivel tudok játszani.
A Nintendo kiadja újra a NES-t, 30 beépített játékkal, vegyél egy olyant! ;)

buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2017.04.19. 17:14

Most tűnt fel a facebookon, hogy Jim Bagley (Baggers) publikálta a Spectrum next videóit. Őt a Parallax propelleres körből ismertem meg, ő készítette el az első Jetpac átiratot is propellerre. Most feltűnt ebben a videóban, hogy a háttérben ott az új propeller 2 fejlesztőboard is :) https://www.youtube.com/watch?v=gV8620yoS38
Legalábbis sok része veszettül ismerős. Ez az eredeti Propeller Z80 emulátor, ahonnan nyomon követtem valamelyest: https://www.youtube.com/watch?v=TB5INqBrUYs. Persze ehhez alaposabban át kellene vizsgálnom kockáról kockára, de gyanús.
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.06.21. 12:06

-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.06.21. 14:15

... és egyből sikerült árat is emelniük. A korábbi 175 fontról mintegy "véletlenül" 210 font lett. Persze meggyőznek róla, hogy ez jó nekünk :)

És milyen büszkék rá, hogy a Mhz emeléssel ( 7, de már 14, sőt már 28 is van) milyen remek lett pár Spectrum játék. Ja, igaz, hogy hangjuk élvezhetetlen, lassuló reflexű korosztályunknak játszhatatlanabb, de ez is jó nekünk :)

Nekem sokat nem számít, nem fog bosszantani, hogy megjelenik egy csodajáték NEXT-re, mert az nem Spectrum, csak nevében (van egy Spectrum nevű körzőkészletem, nagyon szép köröket lehet vele rajzolni, igazán isteni hardver, emulátorban nem annyira jó, ott a kör sem kör, csak ha torzítjuk), csak készítőjét sajnálom, hogy milyen kevés ember élvezheti majd játékát, hacsak meg nem jelenik a NEXT emulátor, onnantól megint csak porfogó lehet a valódi hardver. Bár ki tudja, egy új játékot most se tömegek néznek meg.

Pgyuri

Zimi
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2017.06.21. 15:25

PGyuri, a hírben, amiben bejelentik a webáruház megnyitását tisztázzák, hogy kábé ne érezze magát senki szarul, húsz százalékkal többe kerül a boltban a cucc, mint a Kickstarter kampányban és egy hónappal később szállítják. Ez csak egy lehetőség arra, hogy aki lemaradt volna és nem vett a támogatási kampányban gépet, az tudjon később. Ha akar. Nem lenne fair ugyanannyiért, mert akkor az háborogna, aki befizetett rá már májusban.
Igen, FPGA alapú, a TBBlue továbbfejlesztése, de hát 2017 van, mi másból tudna lenni? A hátsó csatlakozósín ugyanaz és illenek rá az eredeti perifériák. Szép, nekem bejön és végre nem kell azon izélni, hogy fóliát kell javítani, elszállt az ULA, kidurrant a kondi, hogy dugom egy mai tévére. Persze nem dobom ki a rendes Spectrumot sem, naná, de azért nekem ez is bejön. A turbó néhány programhoz még jó is (lásd a videót az oldalon), de nekem arra lenne jó, hogy szépen fussanak a tyúxaros BASIC játékaim, ha még lesz időm írni, akkor a demók is :) Álmodik a nyomor.
Amúgy te hogy közelítenél meg egy Spectrum remake projektet? Ha megközelítenél :)
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.06.21. 15:40

Ha már szóba került, a ZX Spectrum Next 14 és 28 MHz-es turbóról bővebben olvashattok Zimi blogján:
http://zimix.hu/ket-uj-turbo-mod-is-les ... m-nextben/
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése