Z80TAP lejátszó

Hírek, érdekességek, melyekben felbukkan a kis fekete doboz is...
Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Re: Z80TAP lejátszó

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.10.01. 12:43

Csak szólok, hogy lehet már rendelgetni a Z80TAP playerből:
https://www.facebook.com/groups/retrosz ... 667633073/
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

zka
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: zka » 2017.10.01. 16:54

Sziasztok, nos úgy néz ki, hogy elkészült teljesen a Z80TAPE programja is. Belekerült a TZX választómenü: PAUSE módban a lista azon elemére ugrik a cursor, amelyik blokkot éppen lejátssza. Ha nem tekertek bele, a gomb ismételt megnyomására onnan folytatja a lejátszást ahol éppen tartott, bár ennek sok értelme nincs, hiszen nem fogja betölteni a spectrum a félbehagyott blokkot. A gomb tekergetésével lehet fel le lépkedni a blokkok között, egy oldalon 8 blokk van megjelenítve, fent pedig láthatjátok hogy hányadik oldalon jártok a hányból (pl. 1/26). A szöveges blokkok nem választhatók ki, hiszen úgysincs értelme, csak azok a blokkok jelennek meg a listában (mérettel), amik adatot is tartalmaznak, és a loop-ok. Elkészült az SD kártya tartalma is, az összes géphez több mint 14000 programmal, rendezetten.

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.10.01. 19:38

Bali írta:
2017.10.01. 12:43
Csak szólok, hogy lehet már rendelgetni a Z80TAP playerből:
https://www.facebook.com/groups/retrosz ... 667633073/
Mennyibe kerül? Facebook csoporton kívülről lehet-e rendelni?
A hardver (előre láthatólag) nem fog változni, ha új funkciók kerülnek bele?
Otthoni körülmények között megoldható a szoftver upgradelése?

Üdv
m/zx
fanzix.hu

zka
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: zka » 2017.10.01. 20:03

Szia, 14000 Ft lesz dobozolva, SD kártya és tápegység nélkül. SD kártyát külön kérésre sem adok hozzá, az beszerezhető manapság majd' minden sarkon. Class 10-es kártya kell bele. A hardver nem fog változni. Az upgrade is megoldható otthon, egy ST-LINK V2-es adaptert kell beszereznetek hozzá, eBay-en filléres dolog. Tápegységnek bármelyik mikro USB-s telefontöltő megteszi, ami manapság szinte mindenkinek van otthon több felesleges is.

Igen, lehet rendelni a FB-on kívülről is, a http://retroemu.hu/ oldalon levő email címen. Az email tárgyába írjátok be a neveteket és hogy melyik készüléket szeretnétek megrendelni, mert többféle dolog is van.

Üdv.
Zoli

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.10.02. 23:00

Szeretnék egy kicsit kíváncsiskodni a belsejével kapcsolatban, mert erről nem esett szó eddig. Ha ST-LINK V2-őt kell beszerezni az otthoni frissítéshez, akkor ebben STM8 vagy 32-es mikrokontroller van. De pontosan milyen és miért pont az?
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.10.16. 23:27

A hévégi ZX találkozón átvehettem egy példányt a nullszériából és nekiláthattam a tesztelésnek. :)
A külcsínbe nehéz lenne belekötni, mert igényesen van kivitelezve, nem túl nagy, nem túl kicsit, igazából pont jó. Először Spectrumos lévén nyomban felvetődött, hogy miért nem fekete, de aztán megbarátkoztam vele, mert a kijelző alapvetően fekete, így nagyon egybeolvadt volna, szóval így fehéren ezzel a kijelzővel remekül mutat. Egyébként nem csak a külcsínbe nem lehet belekötni, hanem a működésébe se, mert tökéletesen ment vele eddig minden, hibába próbáltam a trükkösebb tzx-ekkel kínozni. Igazából csak pár gondolatot osztanék meg a használatával kapcsolatban, ami amúgy meglehetősen kényelmes. Elsőre valahogy fura volt, hogy lejátszáskor a play nyíl látható, szünet közben meg a két vonal, de nyilván ez zavar csak a szoftveres lejátszókból adódik, egy igazi magnónál is a play gomb van lenyomva lejátszás közben és a deckek is ezt mutatják, szóval ezt végül levezettem magamnak, hogy így jó. :)
z80tape_10.jpg
Amúgy a kijelző színei abszolút Spectrumos hatást keltenek, tök jól megy a speccyhez.
Érdemes az SD kártyára ésszel másolni a programokat, pl. alkönyvtárazva valamilyen szisztéma szerint, mert több ezer fájl között tekergetni macerás lehet, de majd összeállítok egy referencia csomagot, ha kikísérleteztem, hogy kényelmes.
Igazából egyetlen hasznos funkció hozzáadása jutott eszembe, ami kényelmesebbé tehetné méginkább a használatot. Nevezetesen amikor egy folderből tötögettem be programokat egymás után, akkor mindig újra és újra be kellett mennem a könyvtárba és kiválasztani a következő TZX-ket, tehtát arra gondoltam, hogy az egy igen hasznos funkció lenne, ha adott tzx lejátszása után a PLAY-re rányomva nem ua a tzx-et indítaná el, hanem a következőt. Egyébként egy igazi magnónál is csak a play-t nyomnánk, meg hogy a következő progit betöltsük.
Szóval szerintem ez egy "must have" eszköz, ha valaki igazi spectrumokkal tevékenykedik!!!
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

zka
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: zka » 2017.10.16. 23:35

Szia, STM32F103C8T6-os mikrokontroller van a készülékben. Hogy miért? Mert jelenleg ez a legjobb ár/teljesítményű proci ebbe a készülékbe. Gyakorlatilag minden szükséges periféria megtalálható benne.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.10.16. 23:40

Illetve még egy dolog jutott eszembe, ami a jelszint beállítását érinti. Őszintén szólva nekem jó úgy ahogy most van, nevezetesen, hogy a LEVEL 1.00 Vpp és 3.25 Vpp között 0.25 V-nként állítgatható. Valószínüleg egy 1-10-ig beállítási lehetőség talán szerencsésebb egy átlag felhasználó szemszögéből.
z80tape_14.jpg
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

zka
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: zka » 2017.10.17. 01:21

Nem biztos, hogy jó ötlet az 1-10-es skála. Fogalma nem lenne az embereknek, hogy mekkora is a kimenő jelszint, ezért mindenki a 10-esre állítaná, hogy "biztos elég legyen a jel", amit egy EP vagy egy TVC nem tudom hogy díjazna. Lehetett volna még dB is, de az meg a legtöbb embernek még annyit se mond mint az 1-10-es skála.

Visszatérve a "miért pont ez a proci" kérdésre, a másik, nyomósabb ok pedig az volt, hogy ezt a procit real-time lehet debuggolni az ST-LINk V2 adapterrel, így gyerekjáték a programhibák megkeresése.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.10.17. 12:02

Igazából egyetlen hasznos funkció hozzáadása jutott eszembe, ami kényelmesebbé tehetné méginkább a használatot. Nevezetesen amikor egy folderből töltögettem be programokat egymás után, akkor mindig újra és újra be kellett mennem a könyvtárba és kiválasztani a következő TZX-ket, tehát arra gondoltam, hogy az egy igen hasznos funkció lenne, ha adott tzx lejátszása után a PLAY-re rányomva nem ua a tzx-et indítaná el, hanem a következőt. Egyébként egy igazi magnónál is csak a play-t nyomnánk, meg hogy a következő progit betöltsük.
És erről kinek mi a véleménye?
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése