1K Chess

Beszélgessünk érdekesebb ZX81 programokról...
Asimo
Speccyalista

Re: 1K Chess (ZX81)

Hozzászólás Szerző: Asimo » 2012.01.24. 20:56

Bali írta:Ilyen alapom össze lehetne ereszteni a ZX81-es sakkprogramokat is, esteleg a győztest meg a Cyrus II-vel. :)
Megpróbáltam az 1K Chess-t összemérni a Spectrum Voice Chess-szel (aminek a beszédszintetizátora még mindig lenyűgöz).
Mivel az 1K Chess nem ismeri a sáncolást, ezért a 8. lépésben elakadt a játék. :(
Viszont játék közben többször kaptam well-well-well megjegyzést. :)
Abból a 8 lépésből látszik, hogy nincs (nem fért) komoly stratégia a programban. A legtöbbször a bástyát léptette oda-vissza. :)
A leírásban a "Square Attack" és a "Score" rész számolgatja a lépést/támadást. Ez a mintegy 136 bájtnyi gépi-kód...

Visszatérve kicsit a SVC-hez. Most olvasom, hogy támogatja a Currah MicroSpeech hardvert. Használt már ilyet valaki? Kíváncsi lennék mennyire jó a beszéd minősége.

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.01.24. 23:35

Üdv,

Ezek szerint ugyanaz a program fogott meg mindkettőnket :)

Sajnos a beszéd tárolása a játékerő rovására ment, ezáltal elég könnyen verhetővé vált. Viszont nagyon érdekelne, hogy milyen beszólásokkal kommentál, mert néha nehezen érthető...mintha kicsit pityókás lenne :)

De ha álmomból felébresztenek, akkor is a fülembe cseng: májmúvíz dzsí for dzsí tú

A currah beszédje nekem nem tetszett. Annál már sokkal színvonalasabbnak éreztem David M. Webb elég gyatra Etx játékában felhangzó szövegeket. Kár, hogy kevés színvonalas beszédet lehet találni.

Pgyuri

z0d
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: z0d » 2012.01.25. 10:17

Zozosoft írta:Mókás, hogy látszik, ahogy gondolkodik :)
A kód mindösszesen 672 bájt
Mi tölti ki a maradék helyet? Gondolom van a képernyő, ami ha jól tudom takarékosan van megoldva ZX81-en, annyit foglal amennyin információ van. Pár tucat bájt verem...
en passant (Egy különleges lépés a sakkban, olyan ütés, amelyre akkor kerülhet sor, ha az egyik fél gyalogja kettőt előrelépve kikerülné az ellenfél gyalogjának átlós ütését. Az egyetlen eset a sakkban, amikor egy gyalog nem az átlósan előtte álló, hanem a mellé lépő figurát ütheti ki.)
Bevallom én olyan koca sakkozó vagyok, hogy erről eddig nem is hallottam :oops:
Én ugyan nem vagyok sakkban járatos, sőt valószínűleg a világ legrosszabb játékosa vagyok, de hallottam ilyen lépésről. Azt viszont nem tudom, hogy versenyen alkalmazzák-e.

Válasz küldése