Beszélő Spectrum - beszédszintetizátorok

ZX Spectrum 48/+/128/szürke +2/+2A/+2B/+3 kérdések: hardver, szoftver
Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: Beszélő Spectrum - beszédszintetizátorok

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2012.01.29. 02:52

Próbálgattam a Wos-on Currah-osnak írt programokat... egyrészt nem tűnik pontosnak a lista, akadnak olyanok, ahol csak megmarad az IM1, és nem használja a RAM végét, így néha a ROM rutin el tudja mondani a leütött billentyűt, ezt én nem nevezném beszéd támogatásnak.

A kipróbáltakból, a Moon Alert produkált értékelhető effekteket, ebbe belenéztem: a leírásból ismert puffert töltögeti adatokkal, IM2 rutint használ, aminek a végén JP 38h van, így tud lefutni a beszéd IRQ. Induláskor kikapcsolja a billentyű beszédet.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.02.05. 23:23

Sziasztok!

Előszedtem a másik beszédszintetizátoromat, ez a Cheetah Sweet Talker.
Mellékelek egy képet.
swt_5.jpg
üdv,
Bali
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2012.02.06. 11:02

Bali írta: Előszedtem a másik beszédszintetizátoromat, ez a Cheetah Sweet Talker.
Szép darab, tetszik!

Ez is a már jól ismert SP0256-ra épül. A leírásból kiderül, hogy itt egyszerűbb megoldást választottak, a 7-es I/O porton lehet kiküldeni az adatot.
Ami nem derül ki az ott közölt programból, hogy az SP0256 LRQ jelét (ami jelzi, hogy végzett az előző hanggal, lehet küldeni a következőt) lehet olvasni a 7-es portról? A példa Basic programban csak OUT van, lehet, hogy itt a Basic lassúságára van bízva az időzítés.

És ahhoz képest, hogy mennyit reklámozták, egyetlen egy játék se használja? Vagy csak a WoS hiányos e tekintetben, hogy csak a Currah-os programok vannak összegyűjtve?

Válasz küldése