ZX Interface 1 + Microdrive

ZX Spectrum 48/+/128/szürke +2/+2A/+2B/+3 kérdések: hardver, szoftver
Bali
Site Admin
Kapcsolat:

ZX Interface 1 + Microdrive

Hozzászólás Szerző: Bali » 2013.09.13. 12:20

Tegnap nagy ZX Interface 1 + Microdrive tesztelésben volt és ma egy kicsit elkezdtem utánjárni a témának. Emlékeztem halványan, hogy voltak rom verzió problémák illetve interface és microdrive illetve interface és spectrum inkompatibilitási problémák.

Itt van valami, de kicsit ködös
http://www.dataserve-retro.co.uk/contents/en-uk/d6.html

Ami világos, hogy az Interface 1-nél volt 2 rom verzió, a harmadikat még nem láttam sehol, amiről ír. Viszont állítólag így remekül le lehet tesztelni, hogy milyen rom verzió van az Interface 1-ben. Bekapcsolás után gépeljük be ezt:

CLOSE #0: PRINT PEEK 23729

0 esetében v1, 80-nál v2.

Állítólag az új Interface 1 rom-mal régebbi issue-jú microdrive-ok nem mennek. Pörgeti majd "Microdrive not present".
Ami elég zavaros, hogy melyik microdrive issue melyik interface-szel megy. Ennek jó lenne a végére járnunk, szóval kinek van írja meg nála hogyan párosodnak.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Re: ZX Interface 1 + Microdrive

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.09.13. 14:07

Bali írta:Ennek jó lenne a végére járnunk, szóval kinek van írja meg nála hogyan párosodnak.
Üdv,

Nekem van, de nem írom meg, mi hogyan párosodunk :lol: Ez magánügy ...

Mielőtt bárki megvádolna értetlenséggel, a microdrive még kiskorú ilyesmihez, hiszen ő a kazettás magnó és a deck gyermeke. Bár a részletekről nincs pontos megfigyelés, de valószínűleg amikor másoláskor összedugásra kerülnek, akkor párosodnak, majd rövidesen megszületik a microdrive (bár jelentős genetikai mutáción átesve).

Ha pedig a microdrive-ok mégis párosodnak, akkor abból születnek az iPod-ok.

Végére jártam az evolúciónak :)

Pgyuri

ui: Pontosan mit nézzünk ? Kívülről mind egyforma ... mit jelent, hogy régebbi issue-jú microdrive ???

Válasz küldése