Gelka cuccok

ZX Spectrum hardverek és illesztők...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Gelka cuccok

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.03.28. 22:00

Pár napja fogtam a vaterán 2 érdekes Gelka joy interfészt! Na inkább régész szempontból érdekesek, nem használati értékük alapján.
gelka2.jpg
Gelka GP-2
Ez egy nagyon pofás kis kempston interfész, szépen legömbölyített fémháza van.
gelka2a.jpg
Gelka GP-2A
Pgyuri szerint ez pedig az IF-2 koppintás.

De a többit majd árulja el PGyuri... :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Alapító tag

Re: Gelka cuccok

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.03.29. 09:15

Üdv,

A felső interface egy Kempston interface. Sajnos 3 alapvető hibája van:

1; A joystick csatlakozó a billentyűzettel párhuzamos, így bedugva a joystick kábel keresztül kígyózik.
2; A joystick csatlakozót a nyákra forrasztották és semmi más nem tartja (pl.: csavar), így rövid idő alatt kontakthibás lesz.
3; A legnagyobb hibája, hogy az átló + tűz irányt nem tudja kezelni megfelelően, a beküldött kód ide-oda ugrál. Hosszú ideig nem értettem, miért nem sikerül játszani rendesen, miért halok meg sokszor lövöldözős játékokban, míg egyszer sikerült rájönni.

A második interface a két csatlakozóból adódóan egy Interface II kompatibilis eszköz. Tapasztalatom nincs vele.

Gelka által joystick is készült, amiről viszont csupa jót tudok elmondani:

* Fantasztikusan strapabíró
* Törhetetlen josytick kar
* Robosztusan erős kivitel
* Elnyűhetetlen belső
* Jó csatlakozó, vastag kábel
* A tűzgombok püfölhetők

Egyetlen "hibája" az autofire hiánya.
GJ_felül1.jpg
GJ_alul.jpg

Zozosoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2012.03.29. 09:21

Nem semmi cuccok!
Belső képeket nem csináltok?

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.03.29. 10:39

Üdv,

Nekem a GP-2 és a joystick volt gyerekkoromban. Sokat spóroltam rá és az Andrássy útról nyíló keresztutcában lévő Gelka boltban vettem meg (Nov 7 tér és a Hősök tere közötti szakaszon). Az árára már nem nagyon emlékszem, de valamiért a 400-400 Ft ugrik be.

Az interface-em már nincs ilyen állapotában, mert amikor kontakthibás lett, egyik tanárom segített megjavítani és ő átdobozolta, amivel egyben 90 fokkal el is fordította az interface-t, így a joystick kábel már nem a billentyűzet felett vezetett. Szép lett így is.

Az Interface belül nem olyan érdekes, bár a hibájára kíváncsi lennék, mi okozza...ráadásul ugye ez is nem megfelelő értéket zúdított a buszra, amitől pár régi program azonnal elszállt (IM 2 ugrási hiba). És még az 5 V sincs kint a szabványos lábon, így autofire-s Quickshoot-ok sem tudnak lőni helyettünk és a Csaba-féle G-Tech sem működik vele.

A joystick már érdekesebb belülről, nagyon egyszerű, de erős fémkonzol maga a kar tartója, belül 4 mikrokapcsoló az irányokban és 1 a tűznek, amit a két gombhoz egy sima fémlappal oldottak meg. Őszintén megmondom, hogy mérgemben rengetegszer püföltem a tűzgombot pokoli erővel és feszítettem a joystick kart, de nem ment tönkre. Gyerekkézálló technika :) Hol van ehhez egy vacak QuickShoot....

Pgyuri

Válasz küldése