Sanyo DR101

Honnan lehet beszerezni, mivel lehet helyettesíteni a régi alkatrészeket
kajla
Speccyalista

Sanyo DR101

Hozzászólás Szerző: kajla » 2012.11.23. 10:57

Mekkora a meghajtószíj és hol szerezhető be?

Pgyuri
Speccyalista

Re: Sanyo DR101

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.11.23. 12:39

Üdv,

Ez egy szerintem nagyon jó és talán népszerű magnó volt. Nagyon sokat tud és rendkívül könnyen kezelhető. A magnóteszten is jó helyezést ért el, leendő használóinak kedvcsinálónak:

* Mechanika könnyed, gyorstekerés közben is hallgatható, hogy mi van a szalagon.
* SAVE módban is hallható a felvétel, illetve kazetta nélkül ezen keresztül kihangosítható a Spectrum
* Fázisváltó kapcsoló
* Jelszögletesítő kapcsoló
* Vezérlőbemenet (Enterprise rajongóknak)

Ezek az előnyei, amelyet Spectrumnál ki lehet használni. Van azonban egy nagy hátránya is, amelyet jobb előre tudni, mint tapasztalni:

A felvétel gomb könnyen lenyomható a PLAY mellett és bizony a törlőfej egy pillanat alatt odalibben a szalaghoz és beletöröl - le sem kell teljesen nyomni a gombot, így óvatosnak kell lenni a ki nem tört pöckű szalagoknál. Nekem csak egyszer sikerült mellényúlni, utána egy méretre faragott radírral alátámasztottam a gombot, hogy véletlenül se lehessen lenyomni.

No, ezek bizony hasznos tanácsok .... lennének, csak nem 2012-ben :)

Mindenesetre javítási tippjei mindenképpen fontosak, az enyém is sántít, bár csak kontakhibával küzd. Remélem egyszer jó kezekben kerül és meggyógyul :)

Pgyuri

Válasz küldése