+2 videó probléma

Mindenféle Sinclair gép hibajelenségei, javítási módszerei
MailMiner
LLIST Archiváló

+2 videó probléma

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.01.13. 20:59

Sziasztok!

A +2-est a megszokott Philips RGB monitoromra kötve szomorúan tapasztaltam, hogy a zöld hiányzik belőle, ki is próbáltam a monitort DVD rákötésével, annak semmi baja sem volt, tehát: a monitor jó. Akkor arra gondoltam, hogy a számítógép rossz, de rákötve a TV scart bemenetére jók voltak a színek. Visszadugtam a monitorba, ott ismét a zöld hiányzott. Mivel nem tudtam mást csinálni: használtam a TV-n, ahol látszólag jó is volt, ám mikor kicsit mozgalmasabb dolgot kellett megjeleníteni vagy több dolog villogott, a kép átváltott mindig fekete-fehérre. Kipróbáltam antennakábellel is, ott is ugyanez jelentkezett. Ilyenkor mi a hibás? Nagyon laikus vagyok ilyen dolgokban... Esetleg gyenge a kimeneti jele a +2-esemnek?

Üdv
M/ZX

MailMiner
LLIST Archiváló

Re: +2 videó probléma

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.01.13. 21:00

Szia!

Milyen táppal használod a +2-őt? A saját szürke tápjával? A sima 128-asom például remekül ment sima táppal TV-n, de az RGB-je szétesett képet produkált, csak a saját bika tápjával volt rendes képe RGB-n.
Talán itt is ez a probléma.

üdv,
Bali

MailMiner
LLIST Archiváló

Hozzászólás Szerző: MailMiner » 2012.01.13. 21:01

Köszi a tippet, nem gyári táppal ment, egy 48-assal kaptam ezt a házi tápot, érdekes, hogy a készítője pont azt mondta, hogy ez egy bika táp :). De megvan a szürke táp, kipróbálom vele.
Akkor lehet, hogy a fagyási problémákat is az okozza...

Üdv
M/ZX

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2012.01.18. 15:09

Igen, a táp volt a hunyó!

Üdv
M/ZX
fanzix.hu

Válasz küldése