Különleges speccy billentyűzet

Kutatások kevéssé ismert hardver interfészek után...
buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Különleges speccy billentyűzet

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2012.02.16. 20:17

Ki tud többet erről?:
http://www.rentit.hu/dinamikus_kepek/Ci ... /bill1.jpg
http://www.rentit.hu/cikk/57/a-billenty ... enete.aspx
Idézet:
"A C64 nagyon sikeres volt, de persze megjelent sok más típus is, én itt egy Sinclair ZX Spectrum géphez tartozó Keyboard-ot mutatok, ami már majdnem olyan, mint a maiak.
Korai billentyűzet. A képen nem olvashatóak a jelek, de az már látszik, hogy bal oldalon 10 funkció billentyű van, jobb oldalon pedig már van külön hely a numerikus gomboknak. Ez utóbbit egyértelműen a felhasználók visszajelzései miatt fejlesztették ki. A gépeket ugyanis egyre több munkahelyen kezdték alkalmazni, és általában nagyon sok számot kellett bevinni a dolgozóknak. A számok eredetileg a betűk fölött egy sorban voltak csak (ma is ott vannak), és ezek ütögetése sok karmozgást igényelt. Így, hogy a számokat a jobb kéz előtt összegyűjtötték, sokkal kényelmesebb volt a munka."
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY

buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: Különleges speccy billentyűzet

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2012.02.16. 21:07

Meg is találtam közben. Szerintetek be lehetne szerezni egy ilyet valahol? Azt hiszem a Propelleres speccy klónnak méltó billentyűzete lenne :)

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.02.16. 21:12

Ez egy jó kis Saga billentyűzet, ritka és aranyárban mozog, akkor már inkább a LowProfile Professionalt ajánlom, ez az én kedvencem bár ezt se könnyű beszerezni.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2012.02.19. 02:59

Bali írta:Ez egy jó kis Saga billentyűzet, ritka és aranyárban mozog, akkor már inkább a LowProfile Professionalt ajánlom, ez az én kedvencem bár ezt se könnyű beszerezni.
Csak a lowprofile ne lenne annyira csúnya ....

Közben agyaltam még egy sort. Alapvetően egy jó és olcsó PC billentyűzetet is fel lehetne úgy használni, hogy csak az alsó felét kellene picivel vastagabbra megcsinálni. Így nem kell teljesen új dobozt készíteni (csak aljat) és meg lehet úszni a legmacerásabb rész rajzolási munkáit. A hátránya, hogy egyetlen billentyűzet típushoz lehet csak kötni. Ha van valakinek ötlete, hogy ezen a téren mit lenne érdemes felhasználni az jó lenne. Sajnos úgy tűnik PS2-ben kell gondolkodni, mert az az egyszerűbb - és sajnos nem az olcsóbb - megoldás.

kpbendi
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: kpbendi » 2012.02.21. 23:51

Esetleg egy ilyen:

http://www.expansys.hu/zoompic.aspx?i=208916

gumibillentyűzet autentikusabb lenne.

makranc
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: makranc » 2012.03.29. 17:44

Bali írta:Ez egy jó kis Saga billentyűzet, ritka és aranyárban mozog, akkor már inkább a LowProfile Professionalt ajánlom, ez az én kedvencem bár ezt se könnyű beszerezni.
Régebben írtam a listára Saga billentyűzettel kapcsolatban: nekem kettő van, mindkettő tönkrement.
A fóliát valamilyen ragasztóval applikálták a nyomógombokra, amely az idők során elvesztette ragasztóképességét.
Nem hinném, hogy sok működőképes darab lenne.

A Spectrum alaplapján kívül nincs is másnak hely benne, tehát beleépíteni is kb. akkorát lehetne,
nagyobbat vagy magasabbat nem.
Csatolmányok
DSCN3887.JPG
DSCN3888.JPG

Válasz küldése