ZX Spectrum kép kvíz

Témák, amik sosem évülnek el... :)
Asimo
Speccyalista

ZX Spectrum kép kvíz

Hozzászólás Szerző: Asimo » 2013.01.19. 13:53

Most találtam ezt a linket a WoS-on:
http://www.starfieldsoftware.co.uk/Game ... lenge.aspx

57-et sikerült eltalálni a 90-ből.

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: ZX Spectrum kép kvíz

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2013.01.19. 14:21

Nekem 52 :-) főleg a sok focis program fogott ki rajtam, a focit élőben se szerettem, így ezeket se láttam soha.

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.01.19. 17:45

Üdv,

Betartva az iratlan szabályt (1 kérdés max 3 mp. gondolozás) 57 jó / 33 rossz, de be kell vallani, hogy soknál csak a rutin, szerencse vagy a megfigyelés segített, tehát a reális jó szerintem olyan 30 körül lehetett.

A szöveges kalandjátékok, a focis marhaságok nem kedveznek annak, hogy megismételjem a tesztet.

Pgyuri

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2013.01.19. 17:51

Nekem 53-at sikerült eltalálnom, ennek két harmadát biztosan felismertem, a többinél egyszerűen kitalálható volt. Pl. az asterix proginál a score-nál volt egy kis asterix fej stb.

Amúgy pont egy ilyesmi tesztet terveztem a sinclair.hu-ra, bár nemcsak screenekre gondoltam.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.01.19. 18:16

Üdv,

Ennek a kép kvíznek akkor lett volna értelme, ha van egy harmadik gomb is a "Fogalmam sincs" kategóriának. Így az értékek még mintavételezésnek is rosszak. Átgondolatlan :)

Minek egy ilyen teszt a sinclair.hu-ra? Le akarod tesztelni, hogy régen mennyi játékot másoltunk és azokkal mennyit játszottunk? Mert ennek mára már nincs jelentősége. A WoS-on ezernyi ilyen jellegű Kérdezek-Válaszolj játék megy, ahol lassan már ott tartanak, hogy egy 8x8 pixelnyi részből mondd meg, melyik játékból van. Unaloműzésnek is rossz, mert csak a véletlenen múlik, hogy mit ismersz és mit nem.

Anno egy Excel táblázatot csináltam gyerekkorom kazettái alapján, hogy hány játékot ismertem, hányat játszottam végig. A WoS adatbázisához mérten töredék a szám, de mivel a népszerűek benne voltak, így ha olyan a teszt, ami ezek közül válogat, akkor jók az esélyeim, ha pedig véletlenszerűen válogat, akkor tökhülyének állít be :)

A ZX Certification-nak se volt értelme, mert jó sok "cheater" képződött :D és köztük olyan is, akit ismerünk :D

Pgyuri

Asimo
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Asimo » 2013.01.19. 18:26

Ó, pedig pont készítek én is egy hasonló tesztet, foci/baseball nélkül, kevés szöveges kalandjátékkal. :( :)
Én bírom az ilyen gyors, egyszerű kvízjátékokat. Nem is a highscore a lényeg, hanem az "ingame". :)

Amúgy jó ötlet, ha nem csak screenshot jellegű kvízt készít az ember. Elég sok ZX vonatkozású téma adódik...

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.01.19. 18:40

Üdv,

Nem mondtam, hogy nem nyomok azon majd tesztet, úgyhogy csak csináld meg nyugodtan :) Majd lesz benne kosárlabda, box és rengeteg Basic program, amiről szintén fogalmam se lesz :D

Arra azért gondolj, hogy legyen értelme is a felmérésnek. Előbbi esetben az 57/33 semmit mutat esetemben, mert a találgatás is beleszámít és inkább jól sikerült, mint rosszul azoknál, amelyekről fogalmam se volt. A cél pl. olyasmi lehetne, hogy ...

a teszt alapján bemutatható legyen, hogy a kitöltők alapján melyik év programjai ismertebbek, milyen jellegűek és mekkora százalékban. Mindezt úgy, hogy a teszteltnek csak 3 gomb közül kelljen választania és mérni kellene az eltelt időt is, mert ha közben WoS-t nézeget, akkor mégiscsak ki kellene zárni az értékeit :)

Biztos érted, hogy ilyenre gondolok: 1983-ban a tesztet kitöltők a feladott szöveges kalandjátékokat 80 %-ba ismerték és helyesen válaszoltak.

Pgyuri

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2013.01.19. 18:43

Üdv,

és Zozo-t mindenképpen dícséret illeti a jó eredményére tekintettel !!!!! Enterprise-on egy ilyen jellegű tesztnek nem sok értelme lenne, a résztvevők alig 99.9%-os hibátlan eredményeket érnének el :D

Pgyuri

Asimo
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Asimo » 2013.01.19. 18:46

Pgyuri írta:Majd lesz benne kosárlabda, box és rengeteg Basic program, amiről szintén fogalmam se lesz :D
Ne sértegess! :)
Pgyuri írta:a teszt alapján bemutatható legyen, hogy a kitöltők alapján melyik év programjai ismertebbek, milyen jellegűek és mekkora százalékban.
Ez jó ötlet!
Pgyuri írta:mérni kellene az eltelt időt is, mert ha közben WoS-t nézeget, akkor mégiscsak ki kellene zárni az értékeit :)
Igen, ezen én is gondolkodtam. Ezért már kapásból nem a WoS-on található screenshotokból dolgozom. :)
De az idő figyelése jó ötlet.

Asimo
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Asimo » 2013.01.19. 18:49

Pgyuri írta:Enterprise-on egy ilyen jellegű tesztnek nem sok értelme lenne, a résztvevők alig 99.9%-os hibátlan eredményeket érnének el :DPgyuri
Értem mire gondolsz. :) Bár ettől függetlenül, én egy Enterprise, C64, Amiga, CPC stb. kvíznek is látom értelmét. Lehet, hogy mások is - nem csak géptulajdonosok - játszanának vele...

Válasz küldése