Élet a kezattás magnó után

Hogyan archiváljunk kazettákat, lemezeket vagy tölstünk be manapság...
Zozosoft
Kapcsolat:

Re: Élet a kezattás magnó után

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2014.01.21. 08:17

victory írta:Az mp3 az veszteséges és fülre optimalizált. Esetleg helyette wav? :-)
Ki kell tesztelni, EP-n az jött ki, hogy kazettáról digitalizált anyagnál kell legalább 320kbps, PC-n előállított, ideális jelet tartalmazó fájl 192kbps-el már elmegy.

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2014.01.21. 10:01

Normál esetben, tehát ha nem túl spéci betöltési mód, akkor jó az mp3 is (akár 128kbps, kevesebbel nem próbáltam), más esetben akadhatnak problémák. Nekem inkább ez a Spectrumok közötti érzékenység-különbség a furcsa, nem próbáltam ugyan az összes saját géppel, csak kettővel (egy 48-assal és egy 128-assal), de sem discmanről, sem ipodról nem töltenek be semmit, PC-ről, az erősítő fejhallgatókimenetén meg lazán, negyed állás alatt... Másnak meg símán megy dicmanről...

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.01.22. 00:37

Szétválasztottam ezt a 2 témát, mert már nagyon elkülönültek.

Csak, hogy tovább bosszantsalak, én mobilról szoktam tzx-eket tölteni a mellékelt linken lévő progival. Samsung Galaxy S2-ről használom, a hangerőt pedig csutkáig kell nyomni. A másik, hogy én mindig monó kábelt használok, vagy a géphez adottat vagy az if1-hez kapott bet kábelt, mert az hosszabb. :) Ugyanakkor vigyázni kell a ma kapható jack dugókkal is, mert nemigazán passzolnak geometriailag.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .tapdancer
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése