TZX készítés ResiDOS alatt

Hogyan archiváljunk kazettákat, lemezeket vagy tölstünk be manapság...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

TZX készítés ResiDOS alatt

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.02.20. 15:36

Én mostanában Spectrumon csináltam TZX-et, helyesebben ZX Mátrix-szal. Erről terveztem is, hogy írok a Mátrix sarokba. Ehhez a funkcióhoz fejlesztettem Garry Lancesterrel a TapeIO package-ben. A módszer röviden, hogy az általam írt Tape2CF-fel lementem a progit, aztán a többit ResiDOS-on lehet intézni manuálisan.

Létrehozol egy üres TZX-et: %TAPEOUT "filename", aztán a %TAPEPUT "diskname" paranccsal belemásolod a TZX-be amit kell. A %TAPEPUT parancsnak többféle megtestesülése létezik, így akár fejléc nélkülki blokkot is bele lehet tenni a TZX-be.

%TAPEPUT "diskname" - Copy a disk file into the current output tapefile, complete with an appropriate header.
%TAPEBPUT "diskname" - Copy a disk file into the current output tapefile as a headerless block (of type 255).
%TAPEBPUT "diskname", n - Copy a disk file into the current output tapefile as a headerless block (of type "n").
%TAPEBPUT- "diskname" - Copy a disk file into the current output tapefile as a headerless block, but don't add a type byte or parity byte.

Ezt a funkcionalitást szeretném beletenni a Tape2CF-be, hogy automatikusan le tudja kreálni a TZX-et.

üdv,
Bali
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: TZX készítés ResiDOS alatt

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.02.20. 22:17

A folyamat:

Magnó -> Tape2CF -> ZX Mátrix -> TZX
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: TZX készítés ResiDOS alatt

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.11.13. 17:37

Nyilván ehhez a módszerhez használható lehet bármilyen másik illesztő is, amire portolták már a ResiDOS-t, tehát divIDE, ZX MMC, ZXCF, ZX Matrix stb.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése