Leghosszabb Speccy zene

Kicsit ássunk a 8bit zenei dolgok mélyére...
forumadmin
Site Admin

Leghosszabb Speccy zene

Hozzászólás Szerző: forumadmin » 2012.01.07. 14:25

Szerintetek melyik a leghosszabb specy zene?
C64-en van egy játék aminek fél órás zenéje van, a Gordian Tomb. :)
Az AgentX2 zenéje pl. 4:57.
Most csak a klasszikus specy zenéket vegyük, mert nagyon sok demó zene van meg mostanában gyártott zenék, amelyek persze tök jók, csak nehéz lenne számba venni mindet. :)
endi

forumadmin
Site Admin

Re: Leghosszabb Speccy zene

Hozzászólás Szerző: forumadmin » 2012.01.07. 14:27

Üdv,

Nem állítom, hogy ismerek minden zenét, de nálam az első helyezést toronymagasan a magyar Chinese Juggler játék közben szóló zenéje kapja.
Élvezetes, egyedi hangzású, elég hosszú, változatos, többféle és abszolút nem idegesítő. Balázs Oszkár munkáját dícséri.

Betöltés után érdemes végigvárni a főrészt, utána a demo következik, ami még bemutat pár finomságot azoknak, akik nem szeretnének játszani vele. Zenében jártasak igazán meg is határozhatnák, mely hangszerhez hasonlít a hangja.
Nekem valamilyen tekerős dolog jut eszembe, de nem hiszem, hogy a tekerőlant jó lenne.

Kellemes még a Technician Ted játék közbeni zenéje is. Ezeknél a hosszra gondoltam elsődlegesen.

Ha pedig valaki sejtelmes hangzásra vágyik, akkor hangosítsa ki az EREDETI Spectrumját, töltse be a Painter nevű játékot és amikor elindítja a játékot, előtte egy nagyon érdekes, rejtelmes, távoli, mondhatni földöntúli hangzást fog hallani (a spray fújkálása és a játék elindítása között szólal meg ez a hang). Emulátor alatt annyira nem jön ki, bár valamelyest azért hallani.

A demo illetve menük alatt hallható zenéket azontúl, hogy kellemes hangzásúak, annyira nem tudom értékelni.

ui: elnézést az újonnan csatlakozott tagoktól, hogy még nem írtam köszöntésükre, de sajnos közbejött jópár dolog. Igyekszem...

Pgyuri

Válasz küldése